Reklama

Jaké jsou druhy masáží a který je pro vás ten pravý – část 2

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Masáže jsou oblíbenou formou relaxace, péče o tělo, ale i léčebné terapie. Jaký druh masáže si vybrat, aby vyhovoval vašim potřebám a splnil vaše očekávání?

Pokračování článku: Jaké jsou druhy masáží a který je pro vás ten pravý – část 1.

Sportovní masáž

Sportovní masáž je dobrá volba, pokud máte opakovaně zraněný sval, například ze sportu. Také ji lze použít k prevenci sportovních úrazů, zvýšení flexibility a výkonu. Sportovní masáž lze provádět jako celotělovou masáž nebo se terapeut může zaměřit na části těla, které vyžadují největší pozornost. Hluboký tlak lze podle potřeby střídat s uklidňujícími tahy.

Trigger point masáž

Masáž Trigger point je tlaková masáž bolestivých uzlíků ve svalu, které se tak uvolní a bolest se zmírní. Je vhodná pro lidi po zranění, s chronickou bolestí nebo specifickým problémem. Někdy napětí v oblastech, kterým se také říká spouštěcí body (trigger points), může způsobit bolest v jiných částech těla. Tento typ masáže se může zaměřit na zmírnění spouštěcích bodů a tím snížit bolest.

Masáž spouštěcího bodu využívá široké plynulé tahy, které jsou jemné a uvolňující v kombinaci se silnějším a hlubším tlakem. Masáž bude zahrnovat práci na celém těle, i když se váš terapeut zaměří na konkrétní oblasti těla, které je třeba uvolnit. Na masáž můžete nosit lehké oblečení nebo se zcela či částečně svléknout.

Reflexologie

Reflexologie je nejlepší pro lidi, kteří hledají odpočinek nebo obnovení své přirozené energetické hladiny. Je to také dobrá volba, pokud vám není příjemné, když se masér dotýká celého vašeho těla. Reflexologie používá jemný až pevný tlak na různé tlakové body nohou, rukou a uší. Můžete mít na sobě volné, pohodlné oblečení umožňující přístup k vašim nohám. Většinou trvá 30 – 60 minut.

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž je nejlepší pro lidi, kteří se chtějí cítit uvolněně a zmírnit stres, bolest a napětí. Jedná se o japonský typ masáže, který:

  • podporuje emoční a fyzický klid a relaxaci
  • pomáhá zmírnit stres, úzkost a depresi
  • může zmírnit bolest hlavy
  • snižuje svalové napětí

Při shiatsu masáži terapeut pracuje na celém těle. Také může se zaměřit na oblasti, které vyžadují zvláštní pozornost. Pomocí rukou, dlaní a palců masíruje určité body vašeho těla. Používá se pulzující nebo rytmický tlak. Během této masáže můžete být plně oblečeni.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Běh
Ať už vás k běžecké přestávce donutí okolnosti, nebo si uděláte pauzu dobrovolně, návrat chvíli trvá. Běh pro vás pravděpodobně byl zdrojem úlevy od stresu. Nyní je čas najít další relaxační aktivity, které vám pomohou zvládnout stres.
paddleboarding
Paddleboarding se stává jedním z nejpopulárnějších vodních sportů. Je posilováním pro celé tělo, způsobem, jak si užít přírodu i skvělou zábavou. O co se vlastně jedná?

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama