menu

23.3 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Krajní pravice v Evropském parlamentu posílí, nejvíce si pohorší frakce Zelených

Krajní pravice v Evropském parlamentu výrazně posílí, největší lidovecká frakce EPP zůstává zhruba na stejné podpoře a nejvíce si pohoršila frakce Zelených, vyplývá z odhadů po uzavření volebních místností a z částečných výsledků eurovoleb. Velkého úspěchu dosáhla krajní pravice zejména ve Francii, kde prezident Emmanuel Macron již oznámil rozpuštění parlamentu a vypsání nových voleb.

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Sledujte nás na sítích

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Reklama

Beran (21. března – 19. dubna):

Ženy ve znamení Berana by díky své vášni a odvaze mohly najít ideálního romantického partnera v charismatickém Chrisi Hemsworthovi. Jeho magnetická povaha a láska ke vzrušení se bez problémů hodí k ohnivé povaze Beranů, což vytváří velmi dynamický vztah.

Muži ve znamení Berana by zase mohli objevit ideální partnerku v nebojácné Lady Gage. Její silné vyzařování a tvůrčí duch se rovněž shodují s povahou Berana, díky čemuž by tento pár zažil ve svém životě spoustu vzrušení.

Býk (20. dubna – 20. května):

Ženy ve znamení Býka, které milují stabilitu, by si rozuměly s okouzlujícím a sofistikovaným Ryanem Goslingem. Jeho uzemněná osobnost a jemná citlivost by naplnily jejich touhu po bezpečném vztahu.

Muži ve znamení Býka, kteří touží po smyslnosti, by ve svém životě ocenili talentovanou a ohnivou Jennifer Lawrence. Její velmi autentická povaha se shoduje s touhou Býků po upřímném a neobvyklém romantickém spojení.

Reklama

Blíženci (21. 5. – 20. 6.):

Ženy v tomto znamení by si rozuměly s inteligentním Ryanem Reynoldsem. Jeho pohotový vtip a dynamická osobnost jdou ruku v ruce s láskou Blíženců ke společenskému životu a zábavě, což vytváří vztah plný smíchu a vzrušení.

Foto: Reuters

Muži ve znamení Blíženců, kteří jsou známí svým důvtipem a přizpůsobivostí, by si zase mohli rozumět s charismatickou Natalií Portman. Intelektuální Natalie by dokázala naplnit potřebu muže v Blížencích poutavě konverzovat, čímž by mezi nimi vzniklo dokonalé spojení.

Rak (21. června – 22. července):

Díky své starostlivé a citové povaze by ženy ve znamení Raka našly vhodného partnera v soucitném a starostlivém Matthew McConaugheym, jehož osobnost by splnila jejich sen o pečujícím partnerství.

Muži ve znamení Raka by ze stejných důvodů mohli najít ideální romantickou partnerku v empatické Cate Blanchett. Umělecké cítění Blanchettové dobře ladí s touhou Raka po hlubokém citovém spojení.

Lev (23. července – 22. srpna):

Pro ženy ve znamení Lva je ideálním partnerem legendární George Clooney. Clooneyho uhlazená a okouzlující osobnost je pro Lvici, která touží po vzrušujícím vztahu, jako stvořená.

Muži ve znamení Lva, kteří jsou známí svým sebevědomím a charismatem, by si dobře rozuměli s podobně ikonickou Jennifer Lopez. Magnetická energie J. Lo a její láska ke světlům reflektorů vytvoří vášnivý vztah, který tito muži zbožňují.

Panna (23. srpna – 22. září)

Ženy ve znamení Panny s analytickým myšlením a praktičností by mohly najít dobrého partnera v disciplinovaném a úspěšném Chrisi Evansovi. Jeho oddanost dokonalosti je v souladu s touhou Panen po stabilním vztahu.

Muži ve znamení Panny by něco podobného našli v krásné a sociálně uvědomělé Angelině Jolie. Její oddanost humanitárním cílům a všestranný talent odpovídají jejich touze po nadané partnerce, která by se jim vyrovnala.

Váhy (23. září – 22. října):

Ženy ve znamení Vah, které se vyznačují láskou k harmonii, by si mohly dobře rozumět s okouzlujícím Bradleym Cooperem. Cooperova charismatická osobnost a intelektuální hloubka jsou ideální pro Váhy, které ve vztahu touží po rovnováze.

Foto: Reuters

Pro muže ve znamení Vah by mohla být ideálním partnerem půvabná Lupita Nyong’o. Elegance, inteligence a angažovanost Nyong’o ve společenských záležitostech se dobře hodí k touze Vah po všestranné spolupráci s partnerem.

Štír (23. října – 21. listopadu):

Ženy ve znamení Štíra přitahuje zádumčivý a oduševnělý Tom Hardy. Hardyho hluboké emoce a silná osobnost by uspokojily jejich touhu po citově bohatém a pohlcujícím vztahu.

Muži ve znamení Štíra, kteří jsou známí svou intenzitou a vášnivostí, mohou najít vhodnou romantickou partnerku v podmanivé a talentované Alicii Vikander. Povaha a chování Vikanderové se zdá být něčím, co by mohlo naplnit jejich touhu po hlubokém vztahu.

Střelec (22. listopadu – 21. prosince):

Ženy ve znamení Střelce by se svým dobrodružným duchem a optimismem vytvořily dobrý pár s hravým Chrisem Prattem. Prattův spontánní přístup k životu doplňuje lásku žen ve znamení Střelce k novým zážitkům a vytváří tak vztah plný radosti.

Muži Střelci, kteří jsou stejně dobrodružní, by si dobře rozuměli s volnomyšlenkářskou Miley Cyrus. Její nebojácné chování zase doplňuje jejich lásku ke vzrušení, což vytváří vztah plný vášně, ve kterém by se nikdy nenudili.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna):

Ženy ve znamení Kozoroha by mohly ocenit disciplinovaného Idrise Elbu. Jeho přístup k řemeslu a ambiciózní povaha se dobře snoubí s hodnotami žen Kozorohů, což vytváří pevné romantické spojení.

Foto: Reuters

Muži ve znamení Kozoroha, kteří jsou známí svou ctižádostí a praktičností, by našli ideální partnerku v půvabné a inteligentní Emmě Watson. Vášeň Watsonové pro spravedlnost a láska k eleganci se dobře shodují s jejich touhou po vyváženém a intelektuálně podnětném romantickém vztahu.

Vodnář (20. ledna – 18. února):

Vodnáři, kteří se vyznačují humanitárním duchem, by mohli najít romantického partnera v Jamie Foxxovi. Foxxův všestranný talent a filantropické úsilí se shodují s vizionářským duchem Vodnářů, což vytváří dynamické romantické spojení pro obě strany.

Vodnáři by mohli najít ideálního romantického partnera v nekonvenční Emmě Stone. Kreativita a inteligence Stoneové vyhovují jejich potřebě mít podnětný vztah, který jen tak neomrzí.

Ryby (19. února – 20. března):

Ženy ve znamení Ryb, které jsou známé svou empatií a zasněností, mohou najít ideálního romantického partnera v uměleckém Adamu Driverovi. Driverova schopnost vyjadřovat složité emoce a umělecká hloubka dobře souzní s intuitivní povahou Ryb, což vytváří citově bohatý vztah.

Muži ve znamení Ryb by si zase dobře rozuměli s citlivou Lanou Del Rey.
Hluboké spojení Del Rey s emocemi a uměleckým projevem přináší citově bohatý vztah, po kterém muži v tomto znamení také touží.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.
Reklama

DOPORUČUJEME

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.

Horoskop pro týden vytrvalosti a odhodlání: 10. června – 16. června

Mars přesunul do znamení Býka, kde zůstane až do konce července. Planeta činu se nachází v nejpevnějším znamení, a proto je nyní čas dotáhnout do konce vše, co jste začali. Pokud se vám pokrok zdá neskutečně pomalý nebo pokud se vám nedaří dosáhnout výsledků, v něž jste doufali, vytrvejte. Někdy to, co nejvíce potřebujete, není štěstí nebo schopnosti, ale pouhé odhodlání. Budete překvapeni, co všechno můžete dokázat, když se odmítnete vzdát. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Studie: U pacientů s Alzheimerovou chorobou by konzumace granátových jablek mohla pomoci zmírnit příznaky

V nedávném výzkumu provedeném Kodaňskou univerzitou a americkým Národním institutem pro stárnutí došlo ke slibnému vývoji, pokud jde o roli urolitinu A v boji proti Alzheimerově chorobě. Urolitin A, sloučenina produkovaná střevními bakteriemi, která se nachází v potravinách, jako jsou granátová jablka, jahody a vlašské ořechy, prokázala významný potenciál pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí. Studie, která byla publikována v časopise Alzheimer's and Dementia, zdůrazňuje, že tato látka by mohla mít zásadní význam pro prevenci a zmírnění příznaků neurodegenerativních onemocnění.

Hledání dokonalosti: Pohled psychoterapeuta na její škodlivé účinky

Podle zkušeného psychoterapeuta se neúnavná snaha o dokonalost může často stát formou uvěznění. Tato neústupná snaha může postupně ochudit život jedince o živost, jas a nepředvídatelnost.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.

Nikdo neví, kolik rukojmích je ještě naživu, uvedl vysoký představitel Hamásu

Nikdo neví, kolik ze 116 rukojmích, které radikální hnutí Hamás od 7. října nadále zadržuje v Pásmu Gazy, je naživu. Vysoký představitel hnutí Usáma Hamdán to řekl v rozhovoru se stanicí CNN. Z psychické újmy čtyř nedávno zachráněných rukojmích obvinil Izrael, ačkoli zdravotníci potvrdili, že tři muži a jedna žena psychickému násilí čelili v zajetí, píše deník The Times of Israel.
Reklama
Reklama