Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Jak vylepšit zarovnání v základních pozicích

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tyto pozice mohou na první pohled vypadat jednoduše. Jedná se o základní ásany. O to více však záleží na jejich správném provedení. Na co se soustředit, abyste na nich mohli dále stavět?

  Dandasana

  Dandasana vyžaduje vaši plnou pozornost, abyste zapojili své jádro a nohy a srovnali záda, krk a hlavu. Použití přikrývky nebo podhlavníku ke zvednutí boků pomůže téměř všem studentům dosáhnout lepšího zarovnání vašich hlavních svalů.

  V této pozici jsou také důležité bloky. Můžete je použít k tomu, aby si ruce odpočinuly, pokud máte kratší paže. To vám umožní narovnat záda. Zvažte také umístění bloků před chodidla, abyste měli na co tlačit při zapojení nohou.

  Jak na to

  Posaďte se s nohama nataženýma dopředu.

  Dejte ruce podél boků a narovnejte je.

  Dotýkejte se prsty u nohou a mezi patami si ponechte malý prostor.

  Ohněte kotníky a stáhněte prsty dozadu.

  Zatlačte dopředu pomocí pahorků na palcích. Otáčejte vnitřní stranou stehen dovnitř a dolů a tlačte dolů stehenními kostmi.

  Prodlužte hrudní kost směrem od pupku a rozšiřte klíční kosti.

  Zatáhněte paže dozadu a zároveň změkčete přední žebra.

  Chcete-li opustit pózu, uvolněte ruce a vytřeste nohy.

  Sukhasana

  Stejně jako v Dandasaně závisí pohodlí v této pozici na flexibilitě vašich hamstringů. Bloky, podhlavníky nebo přikrývky mohou zvednout vaše boky tak, aby byly výše než vaše kolena.

  Hlavním cílem v této pozici je najít správnou oporu, abyste získali alespoň neutrální pánev. Flexibilita vašich boků také ovlivní, jak jste schopni sedět v této pozici.

  Jak na to

  Sedněte si na podložku v pozici Dandasana. Ohněte a rozšiřte kolena a překřižte holeně. Zasuňte každou nohu pod protější koleno a přitáhněte holeně k trupu.

  Uvolněte chodidla tak, aby jejich vnější okraje pohodlně spočívaly na podlaze a vnitřní klenby se usadily těsně pod protější holení. Mezi chodidly a pánví by měla být pohodlná mezera.

  Udržujte pánev v neutrální poloze, bez naklánění dopředu nebo dozadu.

  Prodlužte ocasní kost směrem k podlaze, tlačte lopatky směrem dolů, abyste prodloužili horní část trupu. Neprohýbejte spodní část zad ani nevystrkujte spodní přední žebra dopředu.

  Buď si složte ruce do klína, jednu do druhé, dlaněmi nahoru, nebo si je položte na kolena dlaněmi dolů.

  V této poloze můžete sedět libovolně dlouho, ale nezapomeňte střídat zkřížení nohou.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS