menu

14.6 C
Czech
Středa 12. června 2024

Při ostřelování Sadove v okupované části Chersonské oblasti zemřelo 22 lidí

Při ostřelování malé obce Sadove v okupované části ukrajinské Chersonské oblasti zemřelo včera podle proruských okupačních úřadů 22 lidí. Ukrajinský dvojitý úder zasáhl zdejší obchod a vedle řady životů si vyžádal také 15 zraněných, z toho pět zranil velmi vážně, uvedl představitel okupační správy Chersonské oblasti Vladimir Saldo podle agentur TASS a AFP.

Itálie není jen Koloseum a Benátky! 15 míst, na která jsou Italové hrdí

Sledujte nás na sítích

Itálie má mnoho slavných turistických destinací, míst vyskytujících se na seznamu „navštívit“ nejednoho cestovatele. Tato země není ale jen o těstovinách, Koloseu a jízdě na gondole.

Reklama

S různorodou geografií a množstvím kulturních vlivů může být cestování ze severu na jih doprovázeno pocitem, že projíždíte mnoha různými zeměmi. Pokud chcete Itálii opravdu prozkoumat – a věřte, stojí to za to – musíte vykročit z vyšlapané cesty a objevit místa, na která jsou právem hrdí místní obyvatelé.

Jezero Garda

Toto místo vypadá, jako by bylo vytrženo z údolí na úpatí švýcarských Alp a zasazeno v Itálii. S jedním z největších ledovcových jezer v zemi (vytvořeným na konci poslední doby ledové) a největší sbírkou římských ruin v severní Itálii je Lago di Garda skvělou alternativou k návštěvě slavných italských měst. Na jedné straně jezera se tyčí vysoké hory, na druhé se rozprostírá zelená pláň. Jezero je obklopeno zelenými zahradami, malým hradem, lesy a horkými prameny. Je oblíbené pro vodní sporty jako je plavání, jízda na kajaku, windsurfing či plachtění.

Camogli, Ligurie

Toto malebné plážové městečko leží pouhých 30 minut od Janova. Barevné budovy lemují pobřeží a můžete si tu vychutnat skvělé mořské plody s výhledem na modravou mořskou hladinu. Odpočívejte na pláži a nasávejte slunce v tomto kouzelném městečku s námořní atmosférou.

Mantova, Lombardie

Toto město bylo nepřetržitě hodnoceno jako místo s nejlepší kvalitou života v celé Itálii. Nejen že si tu opravdu užijete la dolce vita, ale také ochutnáte starověké římské dějiny, spoustu umění, nádhernou architekturu a historii Shakespeara. Mantova, moderní město s kouzlem starého světa, za ten výlet určitě stojí.

Reklama

Castelrotto, Trentino-Alto Adige

Toto malebné italské městečko vám dává pocit, jako byste byli teleportováni na německý venkov. Castelrotto nebo Kastelruth, jak ho místní nazývají, je převážně německy mluvící, s barevnými budovami, živými květinami a vůní jablečného štrúdlu ve vzduchu.

Sperlonga, Lazio

Má nádherné pláže a je obrazem klasického italského městečka. Pokud chcete zpomalit, je Sperlonga ideální volbou, kterou navštěvuje jen minimum turistů.

Alberobello, Apulie

Chaty z bílého suchého kamene se střechami ve tvaru kužele. Apulie je patou Itálie (tvar země připomíná botu) a proto je klimaticky podobnější Řecku a jeho středomořskému plážovému životu. V poslední době si získává na popularitě, tak neváhejte a vydejte se sem, dokud tu nejsou davy.

Monte Isola, Lombardie

Tento nádherný ostrůvek leží uprostřed jezera v severní Itálii a má celkem pouhých pět čtverečních mil. Z fotografií by se dalo snadno zaměnit za rakouský Hallstatt, obklopený vodou a v dálce zelenými a zasněženými horami. Během léta si nenechte ujít plovoucí mola, která lidem umožňují chodit z jednoho ostrova v jezře na druhý.

Colletta di Castelbianco, Ligurie

Tmavě zelená údolí zaklíněná mezi plochými útesy obklopují tuto starobylou vesnici postavenou výhradně z kamene. Věří se, že byla založena na obranu ve 13. století v bitvě proti Saracénům. Dnes je to poklidné místo, kde obyvatelé namalovali své dveře na jasně modrou či červenou barvu.

Dozza, Emelia-Romagna

Pro všechny umělce: toto městečko nedaleko Bologny je známé svým festivalem The Painted Wall. Každé dva roky sem přijíždějí umělci z celého světa, aby ozdobili zdi svými díly.

Polignano di Mare, Apulie

Toto jihoitalské město je známé svými nádhernými plážemi u Jaderského moře. Vypadá jako by bylo vytesáno přímo z útesu. Na večeři si tu můžete zajít do restaurace, která je umístěna v jeskyni.

Malcesine, Veneto

Toto městečko se nachází na východním okraji Lago di Grada a asi 180 km od Benátek. Zelené hory, nádherné jezero a malebné scenérie jistě nadchnou každého milovníka přírody.

Corinaldo, Le Marche

Varování: toto město je na kopci a má spoustu schodů, takže pokud nejste fanouškem pěší turistiky, neříkejte, že jsme vás nevarovali. Pohled shora však stojí za to. Město je známé svými zachovalými městskými hradbami ze 14. století a nádhernými výhledy.

Bosa, Sardinie

Díky barevným domům, palmám a pouze 8 000 obyvatelům se tu cítíte spíše jako v tropickém ráji než v italském městečku. Modrá voda kamkoli se podíváte a dovolenková atmosféra vás jistě okouzlí.

Lucca, Toskánsko

Toto město má zachovalé středověké hradby kolem srdce původního města. Je udržované a moderní životní styl s historickou kulisou vám poskytne spoustu pohodlí a mnoho věcí k vidění. Hostí několik akcí ročně a sérii letních koncertů.

San Gimignano, Toskánsko

Toto mimořádně dobře zachované středověké město, známé jako město věží, stále stojí uvnitř zdí ze 13. století. Leží na kopci, kde 14 z původních věží stále stojí a je z nich možné pozorovat každého, kdo se k městu přiblíží. Tato oblast je známá svým bílým vínem Vernaccia a úchvatnými výhledy na zvlněné zelené kopce, které téměř vypadají jako pozadí hollywoodského filmu.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Pohádkový příběh paláce Sisi na Korfu

Řecký ostrov Korfu, lemovaný Iónským mořem, měl vše, co mohla císařovna Alžběta Rakouská potřebovat ke změně prostředí. Na konci 80. let 19. století si zde Sisi, jak se jí přezdívalo, nechala postavit honosný palác.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izrael i Hamás se během války dopustily válečných zločinů, tvrdí experti OSN

Izrael i Hamás se během současné války dopustily válečných zločinů a Izrael také zločinů proti lidskosti a "vyhlazování", tvrdí dnes zveřejněná zpráva expertů Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Informují o tom agentury AFP a AP. Ženevské zastoupení Izraele, který s komisí odmítl spolupracovat, zprávu tvrdě kritizovalo. Podle dnešního vyjádření ministerstva zdravotnictví v Gaze si konflikt vyžádal životy již více než 37.200 Palestinců.

Maďarsko nebude blokovat pomoc NATO Ukrajině, řekl Orbán

Maďarsko nebude blokovat rozhodnutí NATO o poskytování podpory Ukrajině, řekl dnes podle agentury Reuters maďarský premiér Viktor Orbán při návštěvě generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga v Budapešti. Šéf NATO zdůraznil, že na podporu Ukrajiny, která se už třetím rokem brání ruské vojenské agresi, nebudou použity maďarské finanční prostředky ani personál.

Řidiči Amazonu podávají na firmu žaloby, nepovažuje je totiž za zaměstnance

Více než 15 tisíc smluvních řidičů společnosti Amazon v USA podalo u Americké arbitrážní asociace na internetový obchod žalobu kvůli neproplaceným mzdám a přesčasům. Vadí jim, že je klasifikuje jako nezávislé dodavatele, nikoli plnohodnotné zaměstnance.

Spojené státy pošlou Ukrajině druhý systém protivzdušné obrany Patriot

Spojené státy pošlou Ukrajině další systém protivzdušné obrany Patriot, informuje agentura AP a list The New York Times (NYT) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Tento krok už podle nich schválil prezident Joe Biden. Washington reaguje na naléhavé volání Kyjeva po posílení protivzdušné obrany země, která se brání intenzivním ruským úderům v Charkovské oblasti, podotkla AP.

Céline Dion o boji s vážnou nemocí: Brala jsem až 90 miligramů Valia, mohlo to být smrtelné

Zoufalá touha Céline Dion vystupovat a zároveň bojovat se vzácným neurologickým onemocněním ji kdysi podle jejích slov donutila pravidelně užívat až 90 miligramů Valia za den. Dávky, které pro ni mohly být fatální.

Ukrajina hlásí zničení 29 z 30 střel a dronů, které na ni vyslali Rusové

Rusko v noci na dnešek provedlo další vzdušný útok na Ukrajinu. Ukrajinské letectvo na platformě Telegram informovalo o sestřelení 29 z 30 ruských střel a dronů. V Kyjevské oblasti padající trosky způsobily požár průmyslového objektu, skladu, poškodily soukromý dům, čerpací stanici a garáž, píše server RBK-Ukrajina s odvoláním na ukrajinské úřady. Agentura Reuters informuje o několika zraněných v Kyjevské a Dněpropetrovské oblasti.

Při požáru obytného domu v Kuvajtu zemřelo přes 40 lidí

Při požáru, který vypukl dnes časně ráno v obytném domě ve městě Mandžaf blízko kuvajtské metropole, si vyžádal 41 obětí, uvedl podle agentury Reuters místopředseda kuvajtské vlády. Policie o něco dříve hovořila o nejméně 35 mrtvých. Čtyři desítky lidí skončily v nemocnici. Mezi oběťmi jsou podle některých zdrojů zejména pracovníci z Malajsie.
Reklama

DOPORUČUJEME

Pohádkový příběh paláce Sisi na Korfu

Řecký ostrov Korfu, lemovaný Iónským mořem, měl vše, co mohla císařovna Alžběta Rakouská potřebovat ke změně prostředí. Na konci 80. let 19. století si zde Sisi, jak se jí přezdívalo, nechala postavit honosný palác.

V italských Dolomitech byla právě otevřena nová sedmidenní turistická stezka

Těsně před letní turistickou sezónou byla otevřena nová turistická stezka, která se vine divokou přírodní krajinou italského pohoří Dolomity. Okružní trasa je dlouhá 170 kilometrů a lze ji zvládnout za sedm dní.

Zapomeňte na Zermatt nebo Ženevu. Objevte cenově dostupná švýcarská města Lausanne a Basilej

Pravděpodobně máte na seznamu míst, která musíte navštívit ve Švýcarsku, Curych, Ženevu, Zermatt... Pokud však hodíte své cestovatelské sítě trochu dále, můžete ušetřit velké množství peněz.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izrael i Hamás se během války dopustily válečných zločinů, tvrdí experti OSN

Izrael i Hamás se během současné války dopustily válečných zločinů a Izrael také zločinů proti lidskosti a "vyhlazování", tvrdí dnes zveřejněná zpráva expertů Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Informují o tom agentury AFP a AP. Ženevské zastoupení Izraele, který s komisí odmítl spolupracovat, zprávu tvrdě kritizovalo. Podle dnešního vyjádření ministerstva zdravotnictví v Gaze si konflikt vyžádal životy již více než 37.200 Palestinců.

Maďarsko nebude blokovat pomoc NATO Ukrajině, řekl Orbán

Maďarsko nebude blokovat rozhodnutí NATO o poskytování podpory Ukrajině, řekl dnes podle agentury Reuters maďarský premiér Viktor Orbán při návštěvě generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga v Budapešti. Šéf NATO zdůraznil, že na podporu Ukrajiny, která se už třetím rokem brání ruské vojenské agresi, nebudou použity maďarské finanční prostředky ani personál.

Řidiči Amazonu podávají na firmu žaloby, nepovažuje je totiž za zaměstnance

Více než 15 tisíc smluvních řidičů společnosti Amazon v USA podalo u Americké arbitrážní asociace na internetový obchod žalobu kvůli neproplaceným mzdám a přesčasům. Vadí jim, že je klasifikuje jako nezávislé dodavatele, nikoli plnohodnotné zaměstnance.

Spojené státy pošlou Ukrajině druhý systém protivzdušné obrany Patriot

Spojené státy pošlou Ukrajině další systém protivzdušné obrany Patriot, informuje agentura AP a list The New York Times (NYT) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Tento krok už podle nich schválil prezident Joe Biden. Washington reaguje na naléhavé volání Kyjeva po posílení protivzdušné obrany země, která se brání intenzivním ruským úderům v Charkovské oblasti, podotkla AP.

Céline Dion o boji s vážnou nemocí: Brala jsem až 90 miligramů Valia, mohlo to být smrtelné

Zoufalá touha Céline Dion vystupovat a zároveň bojovat se vzácným neurologickým onemocněním ji kdysi podle jejích slov donutila pravidelně užívat až 90 miligramů Valia za den. Dávky, které pro ni mohly být fatální.

Ukrajina hlásí zničení 29 z 30 střel a dronů, které na ni vyslali Rusové

Rusko v noci na dnešek provedlo další vzdušný útok na Ukrajinu. Ukrajinské letectvo na platformě Telegram informovalo o sestřelení 29 z 30 ruských střel a dronů. V Kyjevské oblasti padající trosky způsobily požár průmyslového objektu, skladu, poškodily soukromý dům, čerpací stanici a garáž, píše server RBK-Ukrajina s odvoláním na ukrajinské úřady. Agentura Reuters informuje o několika zraněných v Kyjevské a Dněpropetrovské oblasti.

Při požáru obytného domu v Kuvajtu zemřelo přes 40 lidí

Při požáru, který vypukl dnes časně ráno v obytném domě ve městě Mandžaf blízko kuvajtské metropole, si vyžádal 41 obětí, uvedl podle agentury Reuters místopředseda kuvajtské vlády. Policie o něco dříve hovořila o nejméně 35 mrtvých. Čtyři desítky lidí skončily v nemocnici. Mezi oběťmi jsou podle některých zdrojů zejména pracovníci z Malajsie.

Na Ukrajině padli další dva Indové bojující na ruské straně

Na Ukrajině padli dva indičtí státní příslušníci naverbovaní ruskou armádou, upozornilo indické ministerstvo zahraničních věcí. Vyzvalo Moskvu, aby vrátila jejich těla do vlasti a propustila všechny indické občany sloužící v ruské armádě.

Izrael zabil v Libanonu nejvýznamnějšího člena Hizballáhu od října

Při izraelském vzdušném útoku na jih Libanonu byl v úterý večer zabit vysoce postavený velitel Hizballáhu a několik dalších bojovníků tohoto libanonského hnutí. Agentury Reuters a AFP s odvoláním na své zdroje uvedly, že velitel byl nejvýše postaveným členem Hizballáhu zabitým od loňského října, kdy se výrazně zintenzivnilo ostřelování na libanonsko-izraelské hranici. Izraelská armáda akci nekomentovala. Hizballáh smrt velitele potvrdil a ráno v odvetě vypálil asi stovku raket na sever Izraele.

EU se chystá uvalit až 25% cla na dovoz čínských elektromobilů a riskuje obchodní válku

Očekává se, že Evropská unie (EU) bude dnes informovat Peking o svém záměru zavést až 25% cla na dovoz čínských elektromobilů. Tento krok by mohl znamenat cla přesahující 2 miliardy eur ročně a potenciálně rozpoutat obchodní válku s Čínou. Informovaly o tom deníky The Guardian a Financial Times.
Reklama
Reklama