Reklama

Itálie není jen Koloseum a Benátky! 15 míst, na která jsou Italové hrdí

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Itálie má mnoho slavných turistických destinací, míst vyskytujících se na seznamu „navštívit“ nejednoho cestovatele. Tato země není ale jen o těstovinách, Koloseu a jízdě na gondole.

S různorodou geografií a množstvím kulturních vlivů může být cestování ze severu na jih doprovázeno pocitem, že projíždíte mnoha různými zeměmi. Pokud chcete Itálii opravdu prozkoumat – a věřte, stojí to za to – musíte vykročit z vyšlapané cesty a objevit místa, na která jsou právem hrdí místní obyvatelé.

Jezero Garda

Toto místo vypadá, jako by bylo vytrženo z údolí na úpatí švýcarských Alp a zasazeno v Itálii. S jedním z největších ledovcových jezer v zemi (vytvořeným na konci poslední doby ledové) a největší sbírkou římských ruin v severní Itálii je Lago di Garda skvělou alternativou k návštěvě slavných italských měst. Na jedné straně jezera se tyčí vysoké hory, na druhé se rozprostírá zelená pláň. Jezero je obklopeno zelenými zahradami, malým hradem, lesy a horkými prameny. Je oblíbené pro vodní sporty jako je plavání, jízda na kajaku, windsurfing či plachtění.

Camogli, Ligurie

Toto malebné plážové městečko leží pouhých 30 minut od Janova. Barevné budovy lemují pobřeží a můžete si tu vychutnat skvělé mořské plody s výhledem na modravou mořskou hladinu. Odpočívejte na pláži a nasávejte slunce v tomto kouzelném městečku s námořní atmosférou.

Mantova, Lombardie

Toto město bylo nepřetržitě hodnoceno jako místo s nejlepší kvalitou života v celé Itálii. Nejen že si tu opravdu užijete la dolce vita, ale také ochutnáte starověké římské dějiny, spoustu umění, nádhernou architekturu a historii Shakespeara. Mantova, moderní město s kouzlem starého světa, za ten výlet určitě stojí.

Castelrotto, Trentino-Alto Adige

Toto malebné italské městečko vám dává pocit, jako byste byli teleportováni na německý venkov. Castelrotto nebo Kastelruth, jak ho místní nazývají, je převážně německy mluvící, s barevnými budovami, živými květinami a vůní jablečného štrúdlu ve vzduchu.

Sperlonga, Lazio

Má nádherné pláže a je obrazem klasického italského městečka. Pokud chcete zpomalit, je Sperlonga ideální volbou, kterou navštěvuje jen minimum turistů.

Alberobello, Apulie

Chaty z bílého suchého kamene se střechami ve tvaru kužele. Apulie je patou Itálie (tvar země připomíná botu) a proto je klimaticky podobnější Řecku a jeho středomořskému plážovému životu. V poslední době si získává na popularitě, tak neváhejte a vydejte se sem, dokud tu nejsou davy.

Monte Isola, Lombardie

Tento nádherný ostrůvek leží uprostřed jezera v severní Itálii a má celkem pouhých pět čtverečních mil. Z fotografií by se dalo snadno zaměnit za rakouský Hallstatt, obklopený vodou a v dálce zelenými a zasněženými horami. Během léta si nenechte ujít plovoucí mola, která lidem umožňují chodit z jednoho ostrova v jezře na druhý.

Colletta di Castelbianco, Ligurie

Tmavě zelená údolí zaklíněná mezi plochými útesy obklopují tuto starobylou vesnici postavenou výhradně z kamene. Věří se, že byla založena na obranu ve 13. století v bitvě proti Saracénům. Dnes je to poklidné místo, kde obyvatelé namalovali své dveře na jasně modrou či červenou barvu.

Dozza, Emelia-Romagna

Pro všechny umělce: toto městečko nedaleko Bologny je známé svým festivalem The Painted Wall. Každé dva roky sem přijíždějí umělci z celého světa, aby ozdobili zdi svými díly.

Polignano di Mare, Apulie

Toto jihoitalské město je známé svými nádhernými plážemi u Jaderského moře. Vypadá jako by bylo vytesáno přímo z útesu. Na večeři si tu můžete zajít do restaurace, která je umístěna v jeskyni.

Malcesine, Veneto

Toto městečko se nachází na východním okraji Lago di Grada a asi 180 km od Benátek. Zelené hory, nádherné jezero a malebné scenérie jistě nadchnou každého milovníka přírody.

Corinaldo, Le Marche

Varování: toto město je na kopci a má spoustu schodů, takže pokud nejste fanouškem pěší turistiky, neříkejte, že jsme vás nevarovali. Pohled shora však stojí za to. Město je známé svými zachovalými městskými hradbami ze 14. století a nádhernými výhledy.

Bosa, Sardinie

Díky barevným domům, palmám a pouze 8 000 obyvatelům se tu cítíte spíše jako v tropickém ráji než v italském městečku. Modrá voda kamkoli se podíváte a dovolenková atmosféra vás jistě okouzlí.

Lucca, Toskánsko

Toto město má zachovalé středověké hradby kolem srdce původního města. Je udržované a moderní životní styl s historickou kulisou vám poskytne spoustu pohodlí a mnoho věcí k vidění. Hostí několik akcí ročně a sérii letních koncertů.

San Gimignano, Toskánsko

Toto mimořádně dobře zachované středověké město, známé jako město věží, stále stojí uvnitř zdí ze 13. století. Leží na kopci, kde 14 z původních věží stále stojí a je z nich možné pozorovat každého, kdo se k městu přiblíží. Tato oblast je známá svým bílým vínem Vernaccia a úchvatnými výhledy na zvlněné zelené kopce, které téměř vypadají jako pozadí hollywoodského filmu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Velký bazar Istanbul
Istanbulský Velký bazar (turecky Kapalıçarşı) je jednou z největších nákupních destinací. Má rozlohu 30 700 metrů čtverečních a je tak největším krytým trhem na celém světě.
Kláštery Meteora
Návštěva Meteory a jejích klášterů v Řecku nabízí jedinečný zážitek ze spojení přírody, historie, architektury a věčné touhy člověka spojit se s božstvím.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama