Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Instagramová bloggerka Gabby Petito byla uškrcena, objasnil koroner. Po vrahovi se stále pátrá

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Koroner z Wyomingu v úterý zveřejnil příčinu smrti cestovatelky a instagramové celebrity Gabby Petito (22). Mladou ženu někdo uškrtil. Pravděpodobným vrahem je její přítel Brian Laundrie, po němž se slehla zem. Informuje o tom BBC.

  Gabby Petito zemřela tři nebo čtyři týdny před tím, než 19. září nalezli v národním parku ve Wyomingu její tělo. To neslo podle koronera Brenta Blue známky uškrcení, stanovil tedy, že na její smrti měla podíl druhá osoba. Toxikologickou zprávu koroner nezveřejnil, řekl ale, že Petito nebyla těhotná.

  Laundrieho policie marně hledá, zatím ale není podezřelý – k tomu chybí solidní důkazy. Vyšetřovatelé už prohledali rozsáhlou divočinu na Floridě, kam se po zmizení Gabby zřejmě ztratil. Nevylučují, že může být po smrti.

  Případ nešťastné cestovatelky vyvolal celosvětovou pozornost. Především proto, že Petito bohatě dokumentovala jejich cestu napříč USA v dodávce na sociálních sítích, především na Instagramu, ale i na Youtube. Její zmizení také vyvolalo debatu o tom, kolik pozornosti se věnuje pohřešovaným bělošským ženám. Podle Národního kriminálního informačního centra FBI se na konci roku 2020 pohřešovalo v USA téměř 90 tisíc osob. Jen málo z nich se však těší celostátní pozornosti, natož mezinárodnímu pokrytí.

  Bohužel se jedná pouze o jedno z mnoha úmrtí osob, které jsou zapleteny do domácího násilí, a je škoda, že se o těchto dalších úmrtích nepíše tolik jako o tomto,“ dodal Blue. Podle něj se v této oblasti odehrává „mediální cirkus“. Případ zaujal také amatérské detektivy, od slídilů na TikToku až po televizní osobnosti.

  S rodinou Gabby Petito jsou úřady v kontaktu a domlouvají převezení jejího těla na Long Island, odkud influencerka pocházela.

  Zamilovaná cesta skončila vraždou

  Oba snoubenci se vydali na cestu kolem USA ze svého rodného města na Long Islandu ve státě New York. Na sociálních sítích dělali dojem velmi šťastného páru. Laundrie se ale 1. září vrátil domů na Floridu sám i s bílou dodávkou, která patřila Gabby. Po návratu nekontaktoval policii ani rodinu Petitových. Rodiče nahlásili zmizení Gabby 11. září.

  O několik týdnů dříve, 12. srpna, byla policie ve městě Moab na jihu Utahu přivolána k možnému incidentu domácího násilí. Toho se měl dopustit právě Laundrie na své přítelkyni. Policisté oběma domluvili a odjeli, aniž by z incidentu sepsali záznam. Později z něj ale zveřejnili video.

  Podle svých rodičů Laundrie zmizel 14. září a už se nevrátil. Policii a FBI se jej stále nepodařilo najít, ačkoliv využili snad všechny možnosti, včetně psů a dronů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ukrajina hlásí rekordní počet obětí covidu-19

  Ukrajina hlásí rekordní počet obětí covidu za den. Plně očkováno je 17 procent obyvatel

  Ukrajinský ministr zdravotnictví na občany znovu apeloval, aby se nechali naočkovat proti covidu-19. V úterý země zaznamenala rekordních 734 úmrtí v souvislosti s onemocněním za den, přičemž počet hospitalizací vzrostl ve srovnání s předchozím týdnem o více než pětinu.
  Demonstrant v Chartúmu mává vlajkou

  Při protestech proti vojenskému převratu v Súdánu přišlo o život nejméně sedm lidí

  Súdánská armáda v pondělí převzala moc od přechodné vlády, přičemž premiéra Abdalláha Hamduka vojáci odvezli na neznámé místo. Podle tamního ministerstva zdravotnictví během následných protestů bylo při střetech mezi vojáky a demonstranty zastřeleno sedm lidí a 140 dalších utrpělo zranění.
  německá teroristka odsouzena jennifer wenisch

  Německá islamistka dostala deset let za usmrcení dítěte

  Německá muslimská konvertitka, která se v Iráku přidala k ISIS, byla v Mnichově uvězněna na 10 let za vraždu jezídské dívky, kterou si s manželem koupili jako otrokyni.
  povinné očkování zdravotníků

  Velká Británie zvažuje povinné očkování pro všechny zdravotníky

  Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid se kloní k zavedení povinného očkování proti covidu pro všechny zdravotníky. Covidová čísla se v Británii zvyšují i přes osmdesátiprocentní proočkovanost, opatření by se tak mělo podle ministra týkat všech zaměstnanců Národní zdravotní služby (NHS).
  Richard Ratcliffe

  Podruhé drží hladovku. Snaží se osvobodit manželku z íránského vězení

  Britsko-íránská humanitární pracovnice Nazanin Zaghari-Ratcliffe byla podruhé za sebou uvězněna v Íránu. Před více než týdnem ji íránský odvolací soud potvrdil roční trest odnětí svobody. Její manžel tak na protest drží druhou hladovku.
  Puč v Súdánu

  Puč v Súdánu: Vojáci zadrželi premiéra a několik členů kabinetu, dochází k výpadkům internetu

  Armádní síly v Súdánu v pondělí zadržely premiéra Abdalláha Hamduka, kterého převezly na neznámé místo, dále většinu členů vlády a řadu dalších vysoce postavených politiků a úředníků. Tamní ministerstvo informací tyto kroky označilo za vojenský převrat.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama