Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Ikea má nový AR nástroj, který dokáže nahradit váš stávající nábytek novým

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ikea dnes spouští nový virtuální návrhářský nástroj, který vám usnadní představit si, jak by její nábytek mohl vypadat ve vaší domácnosti. Informoval o tom server The Verge.

  Funkce Ikea Kreativ Scene Scanner umožňuje naskenovat místnost pomocí aplikace Ikea. V aplikaci poté můžete vymazat stávající nábytek a nahradit ho virtuálním. Pokud nechcete skenovat svůj vlastní domácnost, je k dispozici více než 50 virtuálních showroomů, do kterých můžete nábytek umístit. Tento proces je samozřejmě navržen tak, aby vás po prohlídce virtuálních verzí podnítil k objednání tohoto nábytku ve skutečnosti.

  Jak uvedl server The Verge, v současné době je nástroj Ikea Kreativ dostupný jen v USA. Očekává se, že se dostane do dalších zemí v září, přesná data však nejsou k dispozici. V USA je nástroj zatím dostupný jen na telefonech s iOS a na stolních počítačích. Na Android telefony se dostane později v létě. Ikea Kreativ využívá prostorové výpočty, strojové učení a technologie 3D smíšené reality vyvinuté specialisty na umělou inteligenci ze společnosti Geomagical Labs.

  Ikea Kreativ Scene začíná poněkud těžkopádným procesem skenování. Pořídíte sérii fotografií místnosti, abyste vytvořili panoramatický záběr, a poté máváte telefonem osmičkovým pohybem, abyste získali další vizuální data. Po dokončení skenování vám zůstane obrázek, který můžete upravit buď přímo v samotné aplikaci, nebo na webových stránkách na stolním počítači.

  Stávající nábytek vymažete několika kliknutími

  Pokud nezařizujete prázdný pokoj, je dalším krokem vyprázdnění stávajícího nábytku. Efekt je velmi podobný nástroji Magic Eraser, který najdete v zařízeních Google Pixel 6, ale je stejně tak nekonzistentní. Po vymazání stávajícího nábytku můžete začít navrhovat svojí novou domácnost z kompletního katalogu IKEA. Předměty si můžete digitálně připevnit i na zeď.

  Vybrané výrobky lze poté přidat do nákupního košíku nebo uložit na účet Ikea pro pozdější použití. Existuje také možnost sdílet hotový návrh s přáteli, rodinou nebo dokonce s interiérovým designérem v Ikea.

  „Usilovně pracujeme na tom, abychom lidem pomohli představit si lepší život doma tím, že spojujeme skutečné technologické pokroky se zábavnými uživatelskými zážitky,“ uvedl Brian Totty, generální ředitel a zakladatel společnosti Geomagical Labs. „Jsme nesmírně nadšeni, že se můžeme podělit o naše první produkty, a těšíme se, že v příštích letech budou tyto možnosti ještě užitečnější a úžasnější.“

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS