Protext ČTKIdeální řešení pro všechny myopické děti

Ideální řešení pro všechny myopické děti

Mnichov (Německo) 19. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Pro zdraví očí myopických dětí: Protože každá dioptrie se počítá

Telefony, počítače nebo domácí úkoly – blízké vzdálenosti, kterým děti věnují v dnešní době mnohem více času a o to méně jej tráví venku. Důsledkem této změny chování je, že se u stále více dětí rozvíjí myopie, nazývaná také krátkozrakost. V roce 2020 tak byla více než třetina světové populace krátkozraká, což představuje za pouhá dvě desetiletí opravdu prudký nárůst. Co však mnoho rodičů neví: Myopie u dětí může v dospělosti způsobit vážná oční onemocnění, a proto je důležité ji mít pod kontrolou co nejdříve. Společnost Rodenstock přináší řešení v podobě kontroly progrese myopie: Nové brýlové čočky Rodenstock MyCon, které jsou navrženy tak, aby zajistily ostré vidění a působily proti další progresi myopie. Jsou vhodné pro všechny myopické děti, a to i preventivně.

Pokud je jeden z rodičů krátkozraký, zvyšuje se i u dítěte riziko vzniku myopie. Pokud jsou myopičtí oba rodiče, zvyšuje se pravděpodobnost dokonce na 35 – 60 % a myopie má také tendenci postupovat rychleji. Dětská myopie také zvyšuje riziko očního onemocnění v dospělosti, proto její kontrola pomáhá zajistit zdravější oči v dlouhodobém horizontu, protože se výrazně snižuje riziko vzniku očních onemocnění v dospělosti. Filozofií společnosti Rodenstock je zajistit vždy co nejostřejší vidění – a to i u dětí. Proto s novými brýlovými čočkami MyCon (název pochází z anglického Myopia Control) nejenže kontrolujeme progresi myopie u dětí již od první dioptrie, ale zajišťujeme i ostré vidění.

Myopie je důsledkem mírného prodloužení oka. Běžné jednoohniskové brýlové čočky nejsou určeny ke zpomalení progrese myopie. Mohou sice korigovat zrakovou vadu a tím zlepšit vidění, ale prodlužování oka, které je většinou za myopii zodpovědné, nezastaví.

Zde přichází společnost Rodenstock s brýlovými čočkami navrženými přesně pro korekci myopie, zajištění ostrého vidění a potlačení progrese myopie. Na rozdíl od běžných jednoohniskových brýlových čoček je světlo rozptylováno přes kontrolní oblasti progrese, které jsou umístěny po stranách čočky, takže na periferii se světlo láme tak, aby dopadalo před sítnici. Čočky MyCon zpomalují prodlužování oka, a tím i progresi myopie, zatímco hlavní zóny vidění čočky zůstávají neporušené, to znamená, že dítě vidí ostře. Z dlouhodobého hlediska má zpomalení myopie pozitivní vliv na zdraví očí, protože lze výrazně snížit riziko očních onemocnění v dospělosti.

Zajímavý je i samotný design brýlové čočky, který je bez viditelných zón, což je zejména pro děti důležitým aspektem. Zvolit lze i různé formy ztenčení, a proto i při vyšších dioptrických hodnotách se nemusí obávat toho, jak budou brýle vypadat. Různé volby povrchových úprav pak dávají volnost při výběru, kde například úprava X-tra Clean vytváří extrémně hladký povrch, na kterém téměř neulpívají nečistoty a který lze snadno vyčistit bez zanechání šmouh nebo zbytků prachu. Nebo lze zvolit úpravu Solitaire Protect Balance 2, která navíc filtruje část modrého světla z umělých zdrojů, jako je telefon nebo zářivka.

Klinická studie potvrzuje účinnost

Externí nezávislá, dlouhodobá klinická studie, zkoumající progresi myopie u evropských dětí ve věku 7 až 14 let po dobu pěti let prokázala účinnost. Brýlové čočky založené na principech Rodenstock MyCon mohou zpomalit progresi myopie až o 40 % a jsou vhodné pro všechny děti od první dioptrie, a to i preventivně.

Na rozdíl od ostatních způsobů kontroly progrese myopie jsou brýlové čočky MyCon nejjednodušší a nejméně invazivní formou při zachování ostrého vidění. Protože každá dioptrie se počítá, zejména u dětí.

Více informací naleznete na https://www.rodenstock.cz/cz/cz/index/detske-bryle.html

O společnosti Rodenstock:

Společnost Rodenstock Group je předním světovým výrobcem vysoce kvalitních brýlových čoček. S filozofií „B.I.G. VISION® FOR ALL“ představuje výrobce čoček změnu paradigmatu v oblasti individuálních progresivních čoček. Společnost byla založena v roce 1877 a sídlí v německém Mnichově. Po celém světě zaměstnává přibližně 5100 zaměstnanců a má zastoupení ve více než 85 zemích. Rodenstock provozuje šest centrálních výrobních závodů, které zajišťují celosvětové dodávky

* Tarutta EP, Proskurina OV, Tarasova NA, Milash SV, Markosyan GA. Long-term results of perifocal defocus spectacle lens correction in children with progressive myopia. Vestn Oftalmol. 2019;135(5):46-53.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2104008/Rodenstock.jpgLogo – https://mma.prnewswire.com/media/2104009/Rodenstock_Logo.jpg

Kontakt pro více informací: Ing. Kateřina Dvořáková, Tel: +420 778 708 828, Rodenstock ČR s. r. o. / Dr. Sedláka 841/3339 01 Klatovy, Česká republika E-mail info@rodenstock.cz, Sarah Thoma, +49 89 7202-586

Doporučujeme

Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii

Americký prezident Donald Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června. Řekl to dnes novinářům, informuje agentura Reuters. Trumpova účast byla dosud nejistá.

Trump zvýší cla na evropská auta na 25 procent

Donald Trump znovu vyostřuje obchodní spor s Evropskou unií. Americký prezident oznámil, že od příštího týdne zvýší cla na osobní a nákladní auta z EU na 25 procent. Tvrdí, že Brusel nedodržuje dříve dohodnutou obchodní úmluvu se Spojenými státy.

Muž v Jeruzalémě zaútočil na jeptišku

Izraelská policie zadržela šestatřicetiletého muže kvůli útoku na francouzskou katolickou jeptišku ve východním Jeruzalémě. Incident zachytila bezpečnostní kamera a video vyvolalo silné odsouzení ze strany izraelských úřadů i francouzských představitelů.

Turecká policie použila plyn proti prvomájové demonstraci, zadržela stovky lidí

Turecká policie dnes použila slzný plyn proti prvomájovým shromážděním v Istanbulu. Současně zadržela několik stovek lidí, píší turecká média a agentura AFP. Úřady již dříve zakázaly demonstrace na prvního máje na náměstí Taksim, kde se často shromáždění odborářů a levicových stran konají.

Írán zaslal USA další návrh na jednání, uvádí média

Írán zaslal Spojeným státům prostřednictvím Pákistánu další návrh na jednání o ukončení války, píší podle agentur AFP a Reuters íránská státní média. Podle nich se tak stalo ve čtvrtek. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Hrozí bitcoinu výrazný propad? Dubnový růst nemá pevné základy, varují analytici

Dubnový růst bitcoinu, během kterého se největší kryptoměna světa dostala z ceny 66 000 dolarů až na 79 000 dolarů, může podle analytiků stát na velmi křehkých základech. Data naznačují, že příznivý vývoj nebyl podpořen reálnou poptávkou investorů, ale především spekulativním obchodováním na futures trzích, přičemž makroekonomické podmínky se spíše zhoršují.

Na Krétě jsou desítky účastníků flotily, které dříve zadržel Izrael

Na Krétě se vylodily desítky propalestinských aktivistů, které Izrael ve čtvrtek zadržel při zásahu proti flotile směřující do Pásma Gazy. Napsala to dnes agentura AFP s odkazem na svého zpravodaje na místě. Při čtvrtečním zásahu Izrael zadržel nejméně 175 účastníků flotily a tvrdil, že je předá Řecku, jehož ministerstvo zahraničí potvrdilo ochotu přijmout je na svém území.

Rusko znovu zaútočilo na Oděskou oblast, Ukrajina na ruský přístav Tuapse

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na jihoukrajinskou Oděskou oblast, která cílem dronových náletů byla i během předchozích nocí. Podle záchranářů pět lidí v Oděse utrpělo zranění. Naopak ukrajinské drony počtvrté během dvou týdnů zaútočily na přístav Tuapse v jihoruském Krasnodarském kraji.

Bývalá vůdkyně Myanmaru Su Ťij se podle armády vrací do domácího vězení

Bývalou vůdkyni Myanmaru Aun Schan Su Ťij přesunula armáda z vězení do domácího vězení. Tento krok přichází po letech izolace, bez přímého kontaktu s rodinou. Není ale jasné, zda jde o skutečné uvolnění, nebo jen symbolické gesto.

Útočník na Židy v Londýně byl evidován v protiteroristickém programu, potvrdila policie

Muž podezřelý z antisemitského teroristického útoku v severním Londýně byl již dříve evidován v britském protiteroristickém programu Prevent. Potvrdila to britská policie.

Letadlová loď USS Gerald R. Ford opustí Blízký východ, vydá se zpět do USA

Americká letadlová loď USS Gerald R. Ford v příštích dnech vypluje z Blízkého východu a vydá se zpět do Spojených států. Sníží se tím vojenská přítomnost Američanů v regionu v době války s Íránem. S odvoláním na americké představitele to napsal deník The Washington Post (WP). Návrat je očekávanou úlevou pro zhruba 4500 námořníků, kteří na lodi strávili deset měsíců. Plavidlo se na moři potýkalo s řadou problémů a nutně potřebuje opravit.

Ukrajina požádá USA o podrobnosti ohledně ruského návrhu příměří

Ukrajina požádá tým amerického prezidenta Donalda Trumpa o vyjasnění podrobností ohledně ruského návrhu krátkodobého příměří. V příspěvku na síti X to dnes napsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Po telefonátech mezi americkým a ruským prezidentem zůstává mnoho otázek nezodpovězených, řekla dnes podle agentury Reuters šéfka diplomacie EU Kaja Kallas.

USA zvažují snížení počtu vojáků v Německu, uvedl Trump

Spojené státy zvažují možnost omezit počet amerických jednotek působících v Německu. Uvedl to ve středu americký prezident Donald Trump, podle něhož rozhodnutí padne ve velmi krátké době. Trump v úterý kritizoval německého kancléře Friedricha Merze za údajnou německou neochotu podpořit USA ve válce proti Íránu.

Fed nechal sazby beze změny. Je nejrozpolcenější od roku 1992

Americký Federální rezervní systém (Fed) je nejrozpolcenější od roku 1992. Rada guvernérů většinově hlasovala pro ponechání sazeb beze změny, čtyři její členové ale z různých důvodů hlasovali proti. Zatímco trh práce zůstává stabilní, obavy vzbuzuje rostoucí inflace kvůli válce v Íránu.

Svoboda médií ve světě je nejnižší za 25 let, uvedli Reportéři bez hranic

Svoboda médií ve světě je nejnižší za posledních 25 let, uvedla dnes v pravidelné zprávě mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Ve více než polovině ze 180 sledovaných zemí je podle ní situace médií obtížná nebo velmi vážná, zejména vlivem rozšiřování restriktivních zákonů. Česko si v žebříčku proti loňsku o jedno místo pohoršilo na 11. příčku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama