Reklama

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.

Tyčící se brána torii, která stojí u vchodu do Icukušimy, přitahuje na ostrov každý rok tisíce lidí, ale není to jediná věc, kterou lze na Miyajimě dělat nebo vidět. Svatyně, ke které brána patří, s dřevěnými chodníky lemovanými lampiony, stojí také za prozkoumání. Je to skvělé místo, odkud se při přílivu dívat na bránu torii. Návštěvníci by si také měli udělat čas na výstup na posvátnou horu Misen s buddhistickými chrámy a sochami, ochutnat slavné jídlo ostrova a setkat se s jelenem sika.

Rozdíl mezi Miyajimou a Icukušimou

Tato dvě slova se stala do značné míry zaměnitelnými, ale stojí za to pochopit rozdíl mezi nimi. Ostrov se oficiálně nazývá Icukušima, ale lidově se mu říká Miyajima, což znamená Ostrov svatyně.

Přijeďte včas, abyste si užili všeho, co ostrov nabízí

Ať už plánujete zůstat přes noc, nebo ne, přijďte na Miyajimu hned, jak vám itinerář poskytne dostatek času na prozkoumání svatyně i hory Misen. První lodě odplouvají z Miyajimaguchi, nejbližšího pevninského přístavu, v 6:25 ráno a jezdí každých 15 minut.

Pokuste se vidět bránu torii při odlivu i přílivu

Brána torii svatyně Icukušima vypadá při odlivu úplně jinak ve srovnání s jejím vzhledem při přílivu. Když je příliv vysoký, vnitrozemské moře obklopuje bránu, což jí dává iluzi vznášení se na vodě a vytváří tak obraz známý z pohlednic a turistických brožur. Naproti tomu při odlivu stojí brána torii hrdě v písku, a přestože to zdaleka nemusí být tak malebné, v tuto denní dobu mohou návštěvníci dojít až přímo k bráně a obdivovat ji zblízka. Zkontrolujte časy přílivu předem a podle toho si naplánujte den.

Noste uzavřenou, nepromokavou obuv

I při odlivu se tu nachází mnoho kaluží slané mořské vody v nerovném písku, který obklopuje bránu torii. Abyste neměli po zbytek dne mokré nohy, je lepší si přivézt odpovídající obuv.

Ochutnejte čerstvé ústřice na ostrově

Hirošimská prefektura je proslulá svými ústřicemi, takže nejlepším místem, kde je vyzkoušet, je Miyajima, kde jsou čerstvě vytaženy z moře. Ochutnejte je v restauraci Yakigaki no Hayashi na nákupní ulici Omotesando, nebo čerstvě ugrilované z pouličního stánku. V některých stáncích jsou na prodej i hlívy ústřičné.

Nenechte si ujít příležitost ochutnat momiji manju

Miyajima je známá svými ohromujícími javory, které se v podzimních měsících zbarvují do krásných odstínů červené. Nejoblíbenější sladká pochoutka ostrova, momiji manju (buchty z javorového listu), jsou inspirovány stromy a jsou zde vyráběny po celé století. Prodávají se čerstvé ze stojanů na hlavním tahu ostrova, kde se těsto na koláče lije do horkých pánví ve tvaru javorového listu a naplní se pastou ze sladkých fazolí.

Dávejte pozor na jeleny

Icukušimu obývají stovky ochočených jelenů sika, stejných přátelských plemen, se kterými se setkáte v Narě. Jeleni jsou v šintoismu považováni za posly bohů, proto jsou posvátní. Ale na Miyajimě jsou tak krotcí, že je to někdy až příliš. Udržujte jakékoli jídlo mimo jejich dosah, protože je známo, že lezou nahoru na lavičky, aby ukradli svačinu nepozorným turistům.

Vyjeďte lanovkou na Mount Misen

Výšlap od moře na Mount Misen trvá jednu až dvě hodiny, což může být v horkých dnech vyčerpávající. Místo toho zaplaťte za lanovku nahoru a užijte si scenérii. Z kopce to pak půjde samo. Hora je nejvyšší na ostrově a od starověku je považována za posvátné místo. Nahoře nejdete i buddhistický chrám Daisha-in.

Pokud máte čas, zůstaňte na ostrově přes noc

Chcete-li opravdu nasát zážitek z pobytu na ostrově, rezervujte si pokoj na noc, než abyste se vraceli na pevninu. Kolem 17:00 většina návštěvníků začíná opouštět Icukušimu, což znamená, že ji budete moci zažít neobvykle klidným a uvolněným tempem. Rovněž vám to umožní vidět bránu torii při západu slunce, což je příležitost, kterou mnoho lidí zmešká. Ostrov má na výběr spoustu tradičních ryokanů (japonských hostinců), z nichž většina podává jídlo (mějte na paměti, že večer ve městě není otevřeno mnoho restaurací).

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.

Prozkoumejte ledovec Vatnajökull, nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama