Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Hrozivá nehoda v cíli cyklistického závodu. Kolumbijec poslal k zemi vlastní ženu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Karamboly fanoušků a cyklistických hvězd nejsou ve světě ničím neobvyklým, situace z konce závodu Vuelta a Colombia je ale o něco pozoruhodnější než všechny ostatní. Domácí jezdec Luis Carlos Chía srazil k zemi svou vlastní manželku, která se ho snažila co nejlépe vyfotit. Nehoda si vyžádala převoz do nemocnice.

  Čas od času se diváci připletou cyklistům do cesty a celá věc skončí hromadným pádem. K vidění byly obdobné momenty na loňském ročníku Tour de France, tehdy se řešila třeba divačka, která trefila svým transparentem závodníka a způsobila nehodu velké části pelotonu. Takové je v tomto sportu riziko povolání.

  Bez újmy na zdraví se neobešel ani jihoamerický závod zvaný Vuelta a Colombia, který se jel v Kolumbii. Do cíle se hnal mezi prvními také domácí jezdec Luis Carlos Chía, na vystoupení ale s úsměvem vzpomínat rozhodně nebude. A to samé se dá říct i o jeho manželce, která ho fotografovala.

  Ve snaze pořídit co nejlepší momentku si stoupla do cílové rovinky a připletla se pod kola svého manžela. Ten se zrovna nedržel řídítek, takže následoval pád dvojice na zem. Nepříjemnost musela řešit hlavně jeho žena, která ležela na zemi s bolestivými grimasami. Musela být převezena do nemocnice na šití a pozorování.

  Kolumbijec bude pokračovat

  Chía v cíli zuřil. Absolutně nechápal, na co jeho žena ve chvíli, kdy vstoupila na závodiště, myslela. „Trefil jsem svou manželku, ale stejně tak to mohl být kdokoliv jiný. Věděla, že se bude spurtovat, nechápu, co tam dělala,“ čílil se na Twitteru jezdec stáje Colnago CM. Naštěstí by ale měla být v pořádku.

  Lékaři ji převezli do nemocnice, kde stráví několik dní na pozorování. K tomu si odnese z incidentu také několik stehů na hlavě. „Lékaři ji zkontrolovali, vědomí neztratila. Ze všeho nejvíc to byl šok,“ doplnil Chía. On sám se rozhodl i přes zranění své ženy v etapovém závodě pokračovat.

  Je však jasné, že kdykoliv bude mířit Chía do cíle mezi prvními, jeho žena si fotku dvakrát dobře rozmyslí. Ať už budou podmínky pro snímek jakkoliv skvělé.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS