Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál natáčel – část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?

  Pokračování článku Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál natáčel – část 1.

  Alcázar v Seville, Španělsko (Vodní palác v Dorne)

  Korunním klenotem andaluských filmových míst seriálu je Alcázar v Seville, honosný královský palác v centru města. Ačkoli je palác největší turistickou atrakcí Sevilly, herci a štáb dostali povolení jeho polovinu zavřít a natočit zásadní scény odehrávající se v Dorne, nejjižnější části království Westeros. Alcázar slouží jako prostředí pro Vodní palác Sunspear, zelený letní dům královské rodiny Martellů.

  Osuna, Španělsko (Daznakova jáma)

  Asi hodinu východně od Sevilly je malé historické město Osuna (počet obyvatel asi 18 000), které otevřelo svou arénu pro hostování scény ve stylu gladiátorů. Daenerys zde vyrovnává skóre s Meereenskými otrokářskými mistry. Říká se, že natáčení této jedné scény, prakticky podle plánu blockbusterového filmu, trvalo 12 dní a vyžadovalo asi 500 doplňků.

  Šibenik, Chorvatsko (Braavos)

  Přestože byl Dům černé a bílé vytvořen počítačově, velká část průzkumů Braavosu Aryi Starkové byla natočena v kamenných uličkách a na náměstích ve starém městě Šibeniku v Chorvatsku.

  Grjótagjá, Island (Jeskyně lásky Jona Snowa)

  Blízko severovýchodního islandského jezera Mývatn je Grjótagjá, malá sopečná jeskyně, kde voda na jaře může dosáhnout 37,5 stupňů Celsia. Je také místem milostné scény Ygritte a Jona Snowa.

  Ait Ben Haddou, Maroko (Yunkai)

  Ve skutečném životě najdete Yunkai, jeden z městských států Zátoky otrokářů, který Deanerys osvobodila, v Ait Ben Haddou v Maroku. Město ze 17. století, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, leží mezi Marrákešem a Saharou. Bývalo zastávkou pro mnoho karavan mířících do pouště.

  Vatnajökull, Island (Za zdí)

  Na východ od Reykjavíku najdete Vatnajökull, největší evropský ledovec. Můžete ho vidět na obrazovce v mnoha scénách odehrávajících se za Zdí. Při vašem dalším výletu na Island dejte pozor na Bílé chodce.

  Trsteno, Chorvatsko (Zahrady paláce v Královském přístavišti)

  Dokážete si dokonale představit dvůr Olenny Tyrellové v zahradách paláce Králova přístaviště, že? Ve skutečnosti vidíte arboretum Trsteno, asi 20 minut severně od Dubrovníku.

  Věž Minčeta, Dubrovník, Chorvatsko (Dům nehynoucích)

  Tato věž, nejvyšší bod podél městských hradeb v Dubrovníku, je exteriérem Domu nehynoucích v Qarthu během druhé sezóny. Daenerys Targaryen jde dovnitř hledat své draky, které unesli čarodějové. Vše samozřejmě dobře dopadne …

  Staré město, Dubrovnik, Chorvatsko (Královské přístaviště)

  Hra o trůny má trvalý dopad na cestovní ruch v Dubrovníku, který je od druhé sezóny obrazem Královského přístaviště. Návštěvníci se mohou projít uličkou hanby královny Cersei před kostelem svatého Ignáce z Loyoly.

  Lom Magheramorne, Severní Irsko (Černý hrad a severně od Zdi)

  V první sezóně byl Magheramorne v Severním Irsku místem pro Černý hrad. Bylo použito mnoho efektů, aby zeď vypadala přes 200 m vysoká. V páté sezóně Magheramorne přivítal nově vybudovanou rybářskou vesnici severně od Zdi, kde žijí divocí, toulají se Bílí chodci a všechna pravidla i loajalita jsou zapomenuty.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS