Více
  0.5 C
  Czech
  Pátek, 3 prosince, 2021

  House sitting není dovolená. Nereálná očekávání způsobují problémy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Láká vás house sitting? Představa krásného domu s bazénem někde na pobřeží oceánu, ke všemu zdarma, zní skvěle. Buďte ale realisti. Co byste od house sittingu neměli neočekávat?

  Bezplatné ubytování jako primární motivátor

  Domnívat se, že house sitting je pouze jednoduchý způsob, jak získat ubytování zadarmo místo pronájmu na delší dobu, není správné. Pokud dohodu přijmete, musíte se o dům a domácí mazlíčky starat tak, jak si přeje jejich majitel.

  Čistota

  Nejste v hotelu. Je to něčí domov, a tak se předpokládá, že ho budete udržovat čistý – uklízet dům, prát ložní prádlo, starat se o zahradu. Dům byste měli předávat zpět majiteli čistý. Nejlépe čistší, než když jste přijeli. Pomůže vám to získat skvělou recenzi!

  Změna uspořádání v domě

  Nepohybujte nábytkem, neměňte organizaci skříní a polic. Pokud je to nutné, pořiďte si fotografie a než budete dům vracet, vraťte vše na své místo. Pokud je dům při příjezdu extrémně přeplněný, pořiďte fotografie a prodiskutujte s majitelem domu, jak vytvoříte prostor pro vaše bydlení.

  Zelená voda v bazénu

  Nedovolte, aby se to stalo jen proto, že jste neměli příslušné dovednosti k udržování bazénu, nebo jste to zanedbávali. Ptejte se majitele, chtějte přesný návod a postarejte se, aby byl bazén v pořádku, až se vrátí domů.

  Opuštění domácích mazlíčků

  Pokud se v rámci house sittingu staráte o domácí zvířata, není v pořádku, abyste odjeli na pár dní na výlet! Pobavte se s majitelem o tom, jak dlouho mohou zůstat bez dozoru už během prvního pohovoru, ještě před uzavřením dohody.

  Nezvaní hosté

  Bez souhlasu vlastníka byste si neměli do jeho domu zvát návštěvy, například kamarády nebo rodinu na dovolenou. S kamarády z okolí se potkávejte v restauracích a kavárnách, ale nevoďte je do domu, který není váš.

  Nadužívání nebo nevhodné používání automobilu

  Vždy se dohodněte na podmínkách používání a zároveň údržby auta během vašeho pobytu. Někteří majitelé vám auto půjčí, ale stanoví, že nemáte najezdit více jak 50 km denně. V podstatě je to proto, abyste si mohli vyřídit nezbytné nákupy a pochůzky, ale nepoužívali jejich auto pro výlety na druhý konec země. Vždy si pořiďte fotografie jak vozu, tak počtu najetých kilometrů při předání.

  Jídlo

  Nepředpokládejte automaticky, že můžete sníst jakékoliv jídlo, které zůstalo v mrazáku nebo spíži, aniž byste ho museli nahradit. Toto je jedna z nejčastějších oblastí nedorozumění. Mnoho majitelů bude souhlasit, abyste spotřebovali potraviny z lednice, které podléhají zkáze. Nepředpokládají ale, že jim vyjíte všechny zásoby ze sklepa.

  Změna jídelníčku domácích mazlíčků

  Zjistěte přesně, co jsou domácí mazlíčci zvyklí jíst a dodržujte to. Nekrmte je lidským jídlem, pokud to nedělá majitel. Mohli byste jim způsobit průjem či vážnější zdravotní potíže. Hlídání zvířat je o dodržování rutiny, nikoli o zavádění nových zvyků.

  Vlastní mazlíčci

  Nevozte je s sebou, aniž byste to předem prokonzultovali s majitelem a měli pro to výslovné povolení.

  Pokud něco rozbijete

  To se stane. Ale rozhodně byste měli danou věc opravit nebo nahradit. Nejhorší je to skrýt a doufat, že si toho majitelé domu nevšimnou! Pokud se vám nepodaří rozbitou věc nahradit, vždy nabídněte, že ji zaplatíte.

  Přijíždět pozdě nebo odjíždět brzy

  Pozdnímu příjezdu byste se měli vždy vyhnout. Plánujte raději příjezd o den dříve, zvláště pokud vás čeká několik mezinárodních letů a existuje riziko zpoždění. Mějte na paměti, že majitel domu opravdu nebude rád, když mu kvůli vašemu pozdnímu příjezdu uletí letadlo na dovolenou! Pokud z nějakého důvodu musíte nemovitost opustit dříve, než bylo domluveno, zkuste najít vhodnou náhradu a dům předat. Zapojte spolehlivé sousedy nebo nouzové kontakty, které vám pomohou.

  Storno na poslední chvíli

  Jak jsme zmínili, nouzové situace někdy vedou k nevyhnutelnému zrušení dohody o house sittingu. Ale zrušit ji jen proto, že najdete lepší možnost, nebo změníte názor, je opravdu nepřijatelné. V takovém případě byste mohli zvážit finanční kompenzaci majiteli domu za jakékoli nepříjemnosti nebo náklady, které mu mohou vzniknout.

  Nedorozumění nastává pouze tehdy, když nejste upřímní a nesdělujete jasně svá očekávání (to platí stejně pro majitele domů jako pro domácí). To je základní pravidlo house sittingu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama