menu

20.8 C
Czech
Sobota 22. června 2024

Desítky rukojmí jsou stále naživu, musíme je rychle vysvobodit, uvedl izraelský vyjednavač

Vysoký izraelský představitel podílející se na jednání o dohodě o příměří agentuře AFP sdělil, že desítky rukojmí jsou s jistotou stále naživu. Upozornil, že izraelská armáda je musí z Pásma Gazy vysvobodit co nejdříve.

Ukrajinské drony útočily na ruskou ocelárnu, ruské na auto a sanitku

Drony ukrajinské vojenské rozvědky HUR během noci zaútočily na třech místech v Rusku, jedním z cílů byl Novolipecký hutní kombinát (NLMK) a místní traktorový závod. Výrobky obou podniků využívá Rusko ve válce proti Ukrajině, uvedla dnes agentura Unian s odvoláním na nejmenované zdroje z HUR.

Horoskop pro týden změn a nových začátků: 3. června – 9. června

Sledujte nás na sítích

Nadcházející týden překypuje energií Blíženců. V pondělí se ke Slunci, Venuši a Jupiteru v Blížencích připojí komunikační planeta Merkur a ve čtvrtek se ve znamení Blíženců objeví novoluní. Vzhledem k tomu, že se toho v nejzvídavějším a nejpřizpůsobivějším znamení zvěrokruhu děje tolik, je to ideální okamžik pro změnu rutiny, změnu myšlení a překvapení sebe sama. Pokud jste se cítili znudění nebo jste uvízli ve vyjetých kolejích, není lepší příležitosti, jak se otřepat. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

V dobrém i zlém, málokdy ustoupíte z konfrontace. Odmítáte se nechat zastrašit kýmkoli, bez ohledu na to, jak mocný je, a nebudete si hrát na hodné, abyste si získali větší popularitu. Když máte něco na srdci, řeknete to; když si myslíte, že se někdo mýlí, řeknete mu to. Jaký má smysl tančit kolem problému? Ale tento týden si konfliktem jen ztížíte život – a to ne zrovna prospěšným způsobem. Pozorně lidem naslouchejte. Nespěchejte se svými soudy. To, co se dozvíte, vás může překvapit.

Býk

Na rozdíl od některých lidí, kteří jako by na sobě každý den něco měnili, vy máte jasné a stálé sebevědomí. Víte, co rádi jíte, co si oblékáte, co děláte po práci. Naučili jste se, v jakém životním prostoru se cítíte nejšťastnější a s jakými lidmi se cítíte nejlépe. Přesto zůstaňte otevření možnosti, že se vaše preference mohou časem změnit, zejména v tomto týdnu. Nenuťte se do obliby něčeho, o čem v hloubi duše víte, že pro vás nebude dobré, ale pokud jste zvědaví na něco nového, zkuste to.

Blíženci

Na tomto světě tě toho moc neděsí, ale bojíš se, že se rozhodneš špatně a přijdeš o všechny další životy, které jsi mohl prožít. Když se zavážete k nějakému vztahu, matně vás pronásleduje myšlenka na všechny ostatní vztahy, které nebudete moci prožít. Když se vydáte doprava, část vašeho já si neustále klade otázku, co by se stalo, kdybyste se vydali doleva. Tento týden si dejte pauzu od starostí a rozhodujte se s důvěrou. Váš život je v tuto chvíli tak bohatý a plný, že nebudete muset přemýšlet, co by mohlo být.

Rak

Samozřejmě je důležité kriticky přemýšlet o tom, jakým člověkem chcete být. Život je složitý a je těžké přijít na to, jak žít eticky, jak zmírnit bolest druhých, jak bojovat za něco lepšího. Je však možné o těchto otázkách přemýšlet tak hluboce, že se nakonec budete cítit v pasti a budete se bát udělat vůbec něco, aby to nebylo „špatně“. Je čas dát si více prostoru k dýchání. Jednotlivá rozhodnutí, která učiníte, jsou důležitá, ale žádné z nich není rozhodující. Máte právo zkoušet, selhávat, dělat chyby. Nebude to znamenat konec světa.

Reklama

Lev

Máte silný (a obvykle přesný) sociální radar. Nové lidi dokážete na první pohled prohlédnout a okamžitě určit, koho chcete poznat blíže a kdo se pravděpodobně stane vaším přítelem. Někdy však můžete dělat příliš rychlé závěry a předpokládat to nejlepší o těch, kteří si to nezaslouží, nebo odepisovat ty, kteří si dávají na čas, aby se otevřeli. Při setkání s novými lidmi se tento týden snažte zdržet úsudku. Předpokládejte, že je v nich víc, než se na první pohled zdá. Lidé vás mohou překvapit, pokud jim to dovolíte.

Panna

Někdy se zdráháte říct o svých nejodvážnějších ambicích někomu jinému, protože se bojíte, že budete vypadat hloupě. Kdo si myslíte, že jste, že si troufáte mířit tak vysoko? Možná se dokonce vyhýbáte stanovování velkých cílů vůbec, protože věříte, že se ztrapnění vyhnete, když budou vaše sny skromné. Tento týden je však nejlepší se do tohoto pocitu pošetilosti opřít. Proč ne? Ucházet se o příležitosti, které se zdají být komicky mimo vaši ligu. Žádejte o věci, o kterých jste si téměř jisti, že je nedostanete. I když se při tom budete chtít sami sobě vysmát, stejně to udělejte.

Váhy

Jako většina lidí berete v úvahu důležitost vzhledu. Nejste povrchní – víte, že v lidech je víc, než se na první pohled zdá – jen si uvědomujete, že na prvním dojmu záleží a že to, jak se prezentujete, hraje roli v tom, jak se k vám lidé chovají. Dávejte si však pozor, abyste na svou osobnost vystupující navenek nedali takový důraz, že byste zapomněli na své nitro. Máte zájmy, nápady a zvláštnosti, které se neshodují s „oficiální“ verzí sebe sama, kterou rádi ukazujete lidem. Dejte průchod svým zvláštním a rozporuplným stránkám. Jste člověk, ne značka.

Štír

Některým lidem je nepříjemné cítit své emoce, natož o nich mluvit – jsou šťastnější, když se drží na hladině. Vy byste se naopak raději ponořili do hloubky. Nebojíte se klást provokativní otázky nebo se pouštět do potenciálně bolestivých témat. Proč být milý, když můžete být opravdový? Tento týden si pamatujte, že upřímnost nemusí být vždy bolestná a těžká; někdy může být vtip tím nejlepším a nejjasnějším způsobem komunikace. Smíte se smát velkým věcem, se zvědavostí se pouštět do důležitých otázek a zachovat si smysl pro humor.

Střelec

Ke světu přistupujete s optimismem a dobrou vírou. Jistě, někdy se vám něco nepovede – to se stává každému -, ale vážně se snažíte žít podle svých ideálů a jednat s ostatními správně. Může být nesnesitelně frustrující, když lidé skáčou k těm nejméně velkorysým výkladům vašich slov a činů. Zejména v tomto týdnu se pravděpodobně budete chtít honem bránit, přehnaně vysvětlovat, co máte na mysli, uvádět věci na pravou míru. Nemůžete však dosáhnout toho, aby vás všichni měli rádi nebo s vámi souhlasili. Zůstaňte otevření opravdové, dobře odůvodněné kritice, ale snažte se být dostatečně odvážní a soustředění, abyste některé z nich pustili z hlavy.

Kozoroh

Máte tendenci naplnit svůj rozvrh do posledního místečka, každá minuta je pro vás důležitá. Jste si velmi dobře (někdy až skličujícím způsobem) vědomi toho, že den má jen omezený počet hodin a život jen omezený počet dní; nechcete promarnit ani jeden z nich. Ale takto přísně řízená existence vás rychle začne dusit. Musíte si v rozvrhu nechat trochu volného prostoru, abyste si mohli vyhradit čas na odpočinek, na hraní, na nicnedělání. Bez ohledu na to, jak tvrdě musíte tento týden pracovat nebo kolik toho máte na talíři, ujistěte se, že máte také prostor na dýchání.

Vodnář

Snadno se vám může stát, že uvíznete ve své hlavě, že se tak zamotáte do svých vlastních obav a nejistot, že zapomenete, jak úžasní můžete být. Když se cítíte izolovaní, nemilovaní nebo prostě mimo, je téměř nemožné přesvědčit sami sebe o opaku – nechte tedy ostatní, aby to udělali za vás. Umíte lidi dobře naladit a rozesmát; dejte ostatním šanci, aby vám to oplatili. Vyrazte do světa, komunikujte, vzpomeňte si, jak sladké může být navazování kontaktů. Jste mnohem sympatičtější a starostlivější, než vám říká váš nejprotivnější vnitřní hlas. Nezapomínejte na to.

Ryby

Když vás ostatní neberou vážně, vezměte věci do vlastních rukou. Bez ohledu na to, co si myslí ostatní, musíte se svými nápady zacházet, jako by byly vzácné, se svými sny, jako by na nich opravdu záleželo. Přesto je také možné se přehnaně korigovat, brát se tak vážně, že zapomenete, jak se zasmát sami sobě, změnit názor, poznat, když se mýlíte. Jste silná osobnost a někdy je třeba to světu připomenout – jen neztrácejte ze zřetele, že jste také milí, vtipní a zábavní.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Horoskop pro týden plný emocí a introspekce: 17. června – 23. června

V pondělí vstoupí Venuše i Merkur do citlivého znamení Raka a ve čtvrtek se k nim připojí Slunce. Jestliže se v období Blíženců nezdálo nic tak vážného, nyní se zdá být vážné úplně všechno. Je těžší nechat si líbit hrubé poznámky, utišit obavy z budoucnosti a předstírat, že se vás trápení druhých lidí netýká. Všechno vnímáte tak hluboce. Je to intenzivní, ale není to nic špatného - vaše emoce vás mohou vést vpřed, pokud máte dost odvahy následovat směr, kterým vás vedou. Páteční úplněk v Kozorohu vás pak vybízí k tomu, abyste si upřímně uvědomili, zda jste na správné cestě. Vynakládáte úsilí, které vás dovede tam, kde chcete být? Pokud ne, ještě není pozdě začít. Mezitím níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky.

Kevin Costner oficiálně opouští seriál Yellowstone

Hollywoodský veterán Kevin Costner potvrdil, že se nevrátí do páté série populárního televizního dramatu Yellowstone. Herec, známý svými rolemi v kultovních filmech jako Hřiště snů nebo Tanec s vlky, to oznámil prostřednictvím videa na Instagramu.

Červený kříž hlásí 22 mrtvých při ostřelování Gazy, Izrael účast popírá

Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že při ostřelování, které poškodilo jeho kancelář v Gaze, zahynulo 22 lidí. Kancelář je v současnosti obklopena stovkami vysídlených Palestinců žijících ve stanech. Ministerstvo zdravotnictví na území ovládaném Hamásem uvedlo vyšší počet obětí, a to 25 mrtvých a 50 zraněných, přičemž útok připsalo Izraeli.
Reklama

DOPORUČUJEME

Horoskop pro týden plný emocí a introspekce: 17. června – 23. června

V pondělí vstoupí Venuše i Merkur do citlivého znamení Raka a ve čtvrtek se k nim připojí Slunce. Jestliže se v období Blíženců nezdálo nic tak vážného, nyní se zdá být vážné úplně všechno. Je těžší nechat si líbit hrubé poznámky, utišit obavy z budoucnosti a předstírat, že se vás trápení druhých lidí netýká. Všechno vnímáte tak hluboce. Je to intenzivní, ale není to nic špatného - vaše emoce vás mohou vést vpřed, pokud máte dost odvahy následovat směr, kterým vás vedou. Páteční úplněk v Kozorohu vás pak vybízí k tomu, abyste si upřímně uvědomili, zda jste na správné cestě. Vynakládáte úsilí, které vás dovede tam, kde chcete být? Pokud ne, ještě není pozdě začít. Mezitím níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.

Horoskop pro týden vytrvalosti a odhodlání: 10. června – 16. června

Mars přesunul do znamení Býka, kde zůstane až do konce července. Planeta činu se nachází v nejpevnějším znamení, a proto je nyní čas dotáhnout do konce vše, co jste začali. Pokud se vám pokrok zdá neskutečně pomalý nebo pokud se vám nedaří dosáhnout výsledků, v něž jste doufali, vytrvejte. Někdy to, co nejvíce potřebujete, není štěstí nebo schopnosti, ale pouhé odhodlání. Budete překvapeni, co všechno můžete dokázat, když se odmítnete vzdát. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Studie: U pacientů s Alzheimerovou chorobou by konzumace granátových jablek mohla pomoci zmírnit příznaky

V nedávném výzkumu provedeném Kodaňskou univerzitou a americkým Národním institutem pro stárnutí došlo ke slibnému vývoji, pokud jde o roli urolitinu A v boji proti Alzheimerově chorobě. Urolitin A, sloučenina produkovaná střevními bakteriemi, která se nachází v potravinách, jako jsou granátová jablka, jahody a vlašské ořechy, prokázala významný potenciál pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí. Studie, která byla publikována v časopise Alzheimer's and Dementia, zdůrazňuje, že tato látka by mohla mít zásadní význam pro prevenci a zmírnění příznaků neurodegenerativních onemocnění.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky.

Kevin Costner oficiálně opouští seriál Yellowstone

Hollywoodský veterán Kevin Costner potvrdil, že se nevrátí do páté série populárního televizního dramatu Yellowstone. Herec, známý svými rolemi v kultovních filmech jako Hřiště snů nebo Tanec s vlky, to oznámil prostřednictvím videa na Instagramu.

Červený kříž hlásí 22 mrtvých při ostřelování Gazy, Izrael účast popírá

Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že při ostřelování, které poškodilo jeho kancelář v Gaze, zahynulo 22 lidí. Kancelář je v současnosti obklopena stovkami vysídlených Palestinců žijících ve stanech. Ministerstvo zdravotnictví na území ovládaném Hamásem uvedlo vyšší počet obětí, a to 25 mrtvých a 50 zraněných, přičemž útok připsalo Izraeli.

Šéf SoftBank předpovídá příchod umělé superinteligence za 10 let

Umělá superinteligence (ASI) přijde za deset let, prohlásil během dnešního vystoupení generální ředitel japonské banky SoftBank Masajoši Son, jenž vystoupil na veřejnosti po dlouhé době. Během emotivního projevu zpochybnil svůj odkaz a smysl života.

Povodně v čínské provincii Kuang-tung si vyžádaly nejméně 47 mrtvých

Nejméně 47 mrtvých si podle nové bilance vyžádaly povodně a sesuvy půdy, které postihly několik oblastí jižní Číny včetně provincie Kuang-tung, informovala dnes agentura AP. Meteorologové vydali varování před přívalovými srážkami a povodněmi v dalších částech země.

Členské státy schválily vyjednávací rámce pro přístupové rozhovory s Ukrajinou

Členské státy EU dnes formálně schválily vyjednávací rámce pro věcné zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem. Informovalo o tom na sociální síti X české zastoupení při EU. Rozhodnutí přijali na svém jednání v Lucemburku unijní ministři financí. Mezivládní konference s oběma zeměmi se uskuteční příští úterý v Lucemburku.
Reklama
Reklama