menu

26.3 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Trump poprvé od nepokojů z 6. ledna 2021 navštívil Capitol Hill

Bývalý americký prezident Donald Trump ve čtvrtek poprvé od vpádu svých stoupenců do sídla Kongresu 6. ledna 2021 navštívil washingtonskou parlamentní čtvrť Capitol Hill, kde se setkal se republikánskými zákonodárci, informovala agentura AP.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.

Horoskop pro týden spontánních objevů a rozšíření obzorů: 20. května – 26. května

Sledujte nás na sítích

V pondělí vstoupí Slunce do znamení Blíženců. Jestliže období Býka bylo časem tvrdohlavosti a spolehlivosti, období Blíženců je příležitostí k uvolnění. Může být těžké zůstat soustředěný, zatímco Slunce prochází nejzvědavějším a nejchaotičtějším ze všech znamení, proto využijte této příležitosti k rozšíření obzorů, vyzkoušejte něco nového a překvapte ostatní lidi – nebo sami sebe. Úplněk ve Střelci tento čtvrtek aktivuje vaši spontánní a dobrodružnou stránku. Pokud jste dosud hráli věci příliš na jistotu, tento měsíc vás povzbudí k tomu, abyste zariskovali. Věřte si. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Když vás život nudí, umíte si vytvořit vlastní vzrušení. Místo toho, abyste čekali, až vám spadne do klína, jdete ven a hledáte dobrodružství; místo abyste doufali, že někdo udělá něco zajímavého, podniknete akci sami. Je na čase umožnit, aby se karta obrátila. Je pravděpodobné, že příležitosti, které jste hledali, k vám tento týden přijdou, takže místo toho, abyste spěchali a snažili se něco rozvířit, vyčkejte. Uvidíte, co se stane, když počkáte. Není třeba v životě spěchat. Mějte oči otevřené a svoji chvíli poznáte, až přijde.

Býk

Když se ve vašem životě vyskytne konflikt, může pro vás být těžké jít dál, dokud se věci definitivně nevyřeší. Chcete věřit, že došlo k uzavření, že bylo dosaženo nějakého řešení. Problém je v tom, že k uzavření dochází jen zřídka. Někdy prostě nedojde k jednoznačnému konci nebo k jednoznačné odpovědi, po které jste toužili. Je na vás, abyste se rozhodli, kdy toho máte dost. Svobodu naleznete v rozhodnutí, že je čas jít dál a tento týden žít svůj život.

Blíženci

Váš život není neměnný, stejně jako vaše osobnost. V průběhu času se měníte díky svým zkušenostem a vztahům. Neustále se vyvíjíte a nacházíte nové verze sebe sama. Pokud nejste spokojeni s tím, jak váš život probíhá, změna je vždy možná. Nezapomeňte však, že ani na tom, kým jste právě teď, není nic špatného. Nemusíte tento týden vylepšovat svou osobnost ani usilovat o nějaké idealizované budoucí já se zabroušenými vadami. Přestaňte se srovnávat s imaginární osobou, kterou byste si přáli být. Pokud děláte to nejlepší, co můžete, právě teď a tady, stačí to.

Rak

Vaše rutinní postupy vám mohou být oporou. Poskytují strukturu vašich dnů a pomáhají vám udržet se na správné cestě, když si nejste jisti, co dělat, nebo když vám začíná ubývat energie. Někdy vás však nechají uvíznout na mrtvém bodě, brání vám růst, učit se, podstupovat nová rizika. Tento týden je vhodná doba k tomu, abyste se zbavili návyků, které vám již nevyhovují, nebo strachu, který vás drží zpátky, či pochybností, které vás drží v pasti. Máte příležitost ustoupit od struktur, které pro vás ve skutečnosti nefungují, a vytvořit na jejich místě něco nového.

Reklama

Lev

Jedním z důvodů, proč jste tak dobrý komunikátor, je to, že si uvědomujete, jak působíte na ostatní. Když se dělíte o novou myšlenku, víte, že ji musíte prezentovat tak, aby dávala posluchačům smysl; když popisujete, jak se cítíte, víte, že vás lidé budou spíše poslouchat, když se vyjádříte určitým způsobem. Tento týden si můžete odpočinout od velkých starostí o to, co si budou myslet ostatní. Prozatím si dejte prostor k tomu, abyste mohli své myšlenky vyjádřit svobodně a autenticky. O reakce lidí se můžete starat později.

Panna

Máte jasné představy o tom, jak by měl svět vypadat, a vysoké nároky na to, jak by se lidé – především vy – měli chovat. Všichni máme své nedostatky, ale zatímco někteří by mohli žít věčně v popírání těch svých, vy se snažíte být upřímní ve chvílích, kdy jste nedokázali dostát svým ideálům. Tento týden se však ujistěte, že od sebe nevyžadujete víc, než je rozumné nebo možné. Zasloužíte si více laskavosti, než jste si v poslední době projevovali. Jste jenom člověk. Nemusíte být perfektní, stačí, když se budete snažit.

Váhy

Jste skutečně zvědaví na lidi a místa kolem sebe a neustále se učíte a ptáte. S každou novou informací, kterou objevíte, se váš svět rozšiřuje, s každým novým příběhem, který vám někdo vypráví, je život zajímavější. Přesto nezapomeňte, že se nesmíte nechat natolik unést podrobnostmi, abyste ztratili nadhled. Poznatky jsou cenné, ale ne tehdy, když nad nimi budete věčně jen dumat. Se vším, co jste se naučili, musíte něco udělat. Tento týden je ideální dobou k tomu, abyste začali jednat, abyste všechnu tu moudrost, kterou jste nasbírali, uvedli do praxe.

Štír

Vaše opatrnost při jednání s ostatními lidmi je pochopitelná. V minulosti jste byli dost zraňováni a zklamáni, abyste si dvakrát rozmysleli, než se někomu novému otevřete; viděli jste dost lidí, kteří se chovali krutě a bezohledně, abyste si dávali pozor na to, komu důvěřujete. Není špatné takto jednat, ale jsou chvíle, kdy nejlepší přístup není postavený na podezíravosti, ale na optimismu a velkorysosti. Občas je nutné vložit důvěru v druhé lidi. Nikdo není dokonalý, ale pokud lidem věříte, mohou vás tento týden příjemně překvapit.

Střelec

Snažíte se zůstat otevření novým, nečekaným možnostem; koneckonců víte, že vesmír je větší, než jak ho chápete, a že i ty nejlépe připravené plány mohou být narušeny. Být člověkem znamená být někdy zaskočen, a proto se často zdržujete úsudku a zůstáváte otevřeni změně názoru. Tento týden však není čas na to, abyste se nechali unášet proudem, ale abyste se aktivně podíleli na řízení svého života. Nečekejte, až vám příležitosti spadnou do klína nebo až se vám další životní kroky samy zázračně odhalí. Nemůžete mít všechno pod kontrolou, ale máte větší moc, než si myslíte.

Kozoroh

Máte pocit, že musíte skočit po každé příležitosti, která se vám naskytne, bez ohledu na to, zda je vhodná. Možná se domníváte, že máte povinnost udělat každou laskavost, která je po vás žádána (bez ohledu na to, zda na to máte kapacitu), že je vaší povinností neustále se prosazovat a tlačit se na hranici vyhoření. Ale to nejlepší, co můžete tento týden udělat – pro své štěstí a duševní zdraví dnes i pro svůj dlouhodobý úspěch – je říci „ne“. Udělejte krok zpět. Alespoň pro tuto chvíli nechte nedůležité věci plavat. Každý si potřebuje odpočinout, dokonce i vy.

Vodnář

Když jde o věci, na kterých vám opravdu záleží – o projekty, do kterých vkládáte celé své srdce – je někdy překvapivě těžké požádat o podporu. Jste obklopeni lidmi, kteří vás mají rádi a rádi by vám podali pomocnou ruku, a přesto je pro vás těžké požádat o pomoc. Ale i když máte touhu jít do toho sami, dovolte si tento týden opřít se o druhé. Vaši přátelé vás mohou držet v zodpovědnosti, postrčit vás dál, než byste zašli sami, a věřit ve vás, když máte problém věřit sami sobě.

Ryby

Někdy si stanovíte cíl, jdete za ním a tím to končí: Přijedete přesně tam, kam jste si naplánovali, přesně na čas. Jindy je však cesta klikatější, naráží na překážky, rozvětvuje se nečekanými směry a vede na místa, která jste si nikdy nepředstavovali. Když život nejde podle plánu, instinktivně se obáváte, že jste selhali. Pravda je však taková, že jste jen na jiné cestě, ne na horší. Výzvou pro tento týden je zbavit se starých představ o tom, jak se život „měl“ vyvíjet, a žít naplno právě tam, kde se právě nacházíte.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle úřadů ruské Belgorodské oblasti šest mrtvých při ukrajinských útocích

Ukrajinské útoky na ruskou Belgorodskou oblast si v pátek vyžádaly šest životů. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora oblasti Vjačeslav Gladkova, který původně informoval o pěti zraněných.

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.
Reklama

DOPORUČUJEME

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.

Horoskop pro týden vytrvalosti a odhodlání: 10. června – 16. června

Mars přesunul do znamení Býka, kde zůstane až do konce července. Planeta činu se nachází v nejpevnějším znamení, a proto je nyní čas dotáhnout do konce vše, co jste začali. Pokud se vám pokrok zdá neskutečně pomalý nebo pokud se vám nedaří dosáhnout výsledků, v něž jste doufali, vytrvejte. Někdy to, co nejvíce potřebujete, není štěstí nebo schopnosti, ale pouhé odhodlání. Budete překvapeni, co všechno můžete dokázat, když se odmítnete vzdát. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Studie: U pacientů s Alzheimerovou chorobou by konzumace granátových jablek mohla pomoci zmírnit příznaky

V nedávném výzkumu provedeném Kodaňskou univerzitou a americkým Národním institutem pro stárnutí došlo ke slibnému vývoji, pokud jde o roli urolitinu A v boji proti Alzheimerově chorobě. Urolitin A, sloučenina produkovaná střevními bakteriemi, která se nachází v potravinách, jako jsou granátová jablka, jahody a vlašské ořechy, prokázala významný potenciál pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí. Studie, která byla publikována v časopise Alzheimer's and Dementia, zdůrazňuje, že tato látka by mohla mít zásadní význam pro prevenci a zmírnění příznaků neurodegenerativních onemocnění.

Hledání dokonalosti: Pohled psychoterapeuta na její škodlivé účinky

Podle zkušeného psychoterapeuta se neúnavná snaha o dokonalost může často stát formou uvěznění. Tato neústupná snaha může postupně ochudit život jedince o živost, jas a nepředvídatelnost.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle úřadů ruské Belgorodské oblasti šest mrtvých při ukrajinských útocích

Ukrajinské útoky na ruskou Belgorodskou oblast si v pátek vyžádaly šest životů. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora oblasti Vjačeslav Gladkova, který původně informoval o pěti zraněných.

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.
Reklama
Reklama