menu

14 C
Czech
Čtvrtek 10. července 2025

Shein dostal ve Francii rekordní pokutu 40 milionů eur

Francouzské úřady udělily módnímu řetězci Shein pokutu ve výši 40 milionů eur. Důvodem jsou klamavé slevy a nepravdivá tvrzení o ekologickém dopadu výroby. Společnost pokutu přijala a tvrdí, že již změnila své postupy.

Kyjev informuje o sestřelení 34 ruských dronů, Moskva o osmi ukrajinských

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu čtyřmi střelami S-300 nebo S-400 a také 54 bezpilotními letouny, uvedlo ráno ukrajinské letectvo. Protivzdušná obrana podle něj zneškodnila 34 dronů, o osudu zbylých zbraní se nezmiňuje. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci osmi ukrajinských bezpilotních letounů. Hlášení Kyjeva ani Moskvy se nezmiňují o obětech.

Hiventures: Maďarské zemědělství na vzestupu – společnosti, které se vyplatí sledovat

Řecko kvůli vysokým teplotám uzavřelo Akropoli

V Řecku udeřila další vlna veder a úřady opět sáhly k omezením. Turisticky vyhledávaná Akropolis v Athénách zůstala v úterý na čtyři hodiny uzavřená. Důvodem jsou teploty atakující 40 stupňů Celsia a varování nejvyššího stupně před požáry. Ministerstvo kultury uzavření Akropole vysvětlilo snahou zajistit bezpečí jak pro turisty, tak pro zaměstnance.

Budapešť (Maďarsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire/ –  Členské státy střední a východní Evropy hrají významnou roli v zemědělské produkci a ekonomické výkonnosti Evropské unie. Zatímco se zemědělská politika EU zaměřuje na podporu zemědělství členských států v regionu, bezpečnost potravin se v důsledku klimatických a geopolitických změn stává stále naléhavějším tématem, což podněcuje k dalšímu vývoji v tomto odvětví. Maďarsko v posledních letech zaznamenává v souladu se současnými trendy výrazný nárůst kapitálových investic do zemědělství. Zdejší exportní agrotechnické společnosti jsou nyní po mnoha úspěšných investicích připraveny na další růst. Společnost Hiventures, člen skupiny MFB, nabízí optimální finanční prostředí a příležitosti pro rozvoj a expanzi.

UBM Holding Nyrt.: Tato skupina společností v loňském roce jako přední obchodník s krmivy, obilím a bílkovinnými plodinami v regionu úspěšně navýšila prostřednictvím investic společnosti Hiventures svůj kapitál na budapešťské burze cenných papírů o přibližně 13,5 milionu eur. Kapitálová injekce upevnila finanční stabilitu skupiny a umožnila jí expandovat nejen v rámci Maďarska, ale také na rumunský a slovenský trh, což dále zvýší její podíl na exportním trhu.

Skupina se prosadila v Rakousku, Rumunsku, na Slovensku a v Srbsku a téměř polovinu svých příjmů z prodeje generuje z exportních aktivit. Ve spolupráci se zahraničními partnery ročně vyrábí 14.000 tun premixů z vysoce kvalitních surovin, o které je značný zájem.

Civita Food Kft.: Také skupina Civita, která letos v létě s podporou Hiventures vstoupila na burzu, si klade za cíl posílení exportu a vývoj inovativních výrobků. Společnost, která se specializuje na zpracování kukuřice, výrobu mouky, krupice, kukuřičného oleje a bezlepkových těstovin, vidí díky zvyšování efektivity značný potenciál na trhu bezlepkových potravin.

Se svým sortimentem mlýnských výrobků a bezlepkových těstovin se skupina prosadila v řadě zemí střední a východní Evropy. Prostřednictvím inovativního vývoje přinesla novou technologii mletí umožňující úplné odstranění kukuřičných klíčků z kukuřičného zrna, které lze díky tomu lisovat.

Szatmári „Rege“ Konzervgyár Kft.: Společnost Szatmári Konzervgyár Kft. je klíčovým dodavatelem na trh EU s ovocem a zeleninou, konzervami a nakládanými okurkami, které jsou zpracovávány bez konzervačních látek a pocházejí ze zemědělsky obzvlášť významného východního Maďarska. Více než 70 % její produkce se prodává za hranicemi, přičemž výraznou pozornost si získaly právě nakládané okurky. Suroviny pro výrobu jsou získávány od domácích dodavatelů na přibližně 3000 hektarech se zvláštním důrazem na kontrolované ekologické zemědělství, nezbytné pro výrobu bio produktů.

EKO Konzervipari Kft.: Tato společnost, působící rovněž ve východní části Maďarska, vyrábí konzervované produkty již více než 50 let. S využitím moderních technologií konzervace (vakuování) a tepelného zpracování (sterilizace, pasterizace) vyrábí potraviny bez konzervačních látek, a to včetně zeleného hrášku, kukuřice, konzervovaných fazolí či různých nakládaných výrobků. Díky spolehlivému a dobře zavedenému logistickému systému, který pokrývá východní i západní provozy, dosahuje společnost přibližně 70% míry vývozu. Po úspěšné finanční restrukturalizaci podporované společností Hiventures vstoupila společnost EKO nedávno do společného řízení a vlastnictví se společností Szatmári Konzervgyár, což poskytuje další záruku kvalitní výroby a dalšího rozvoje obou společností.

Díky spolehlivému a předvídatelnému fungování společnosti Hiventures spolu s jejími vzdělávacími iniciativami získávají kapitálové investice na oblibě nejen v zemědělském sektoru, ale i mezi středními a velkými společnostmi v nejrůznějších odvětvích. V souladu se snahami o ekonomický rozvoj přispěl tento správce kapitálových fondů k rozvoji téměř 40 maďarských společností, kterým za poslední tři roky vyplatil přibližně 100 milionů eur.

 

Kontakt

Szilvia Biró, biro.szilvia@hiventures.hu +36202722462

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nvidia jako první na světě překonala tržní hodnotu čtyř bilionů dolarů

Americká technologická jednička Nvidia přepsala historii. Ve středu se jako první firma vůbec dostala přes hranici čtyř bilionů dolarů v tržní kapitalizaci. Na burze NASDAQ akcie společnosti krátce po otevření přidávaly přes dvě procenta a vyšplhaly se až k ceně 164,42 dolaru.

Joao Pedro zařídil Chelsea postup do finále MS klubů

První start v základní sestavě Chelsea, dva góly a postup do finále. Útočník Joao Pedro prožil večer snů. V semifinále mistrovství světa klubů skolil dvěma trefami Fluminense, svůj bývalý klub, a výrazně si řekl o pevné místo v týmu.

Antisemitismus a chvála Hitlera? Muskův chatbot Grok čelí kritice, v Turecku ho zakázali

Chatbot Grok, vyvinutý společností xAI Elona Muska a provozovaný na platformě X, čelí ostré kritice. A to kvůli sérii kontroverzních výroků, včetně antisemitismu a urážek světových politiků. V Turecku je už jeho provoz oficiálně zakázán.

Jako hračka pro psa. Matka spoutala svého syna a sledovala, jak mu pitbul trhá hrdlo

Angelina Williams (28 let) si u soudu v Ohiu vyslechla tvrdý rozsudek. Svého syna na zahradě spoutala, neboť odmítl holýma rukama sbírat psí exkrementy. Poté ho napadl agresivní pitbul, který mu vážně pokousal krk. Žena svazováním a poutáním trestala i svou dceru. Dostala 19 let za mřížemi. Chlapec je fyzicky v pořádku, do života si však nese psychické následky.

Propouštění ve federálních agenturách může pokračovat, rozhodl Nejvyšší soud

Americký Nejvyšší soud vydal v úterý kontroverzní příkaz umožňující prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho administrativě propouštět zaměstnance federálních agentur. Tohle rozhodnutí může vést ke ztrátě desítek tisíc pracovních míst. Nařízení ruší rozhodnutí nižšího okresního soudu, který se postavil proti tomuto propouštění.

O pozastavení dodávek zbraní na Ukrajinu rozhodl Hegseth, Trumpa o tom neinformoval

Americký ministr obrany Pete Hegseth o zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu předem neinformoval Bílý dům. To poukazuje na chaotičnost administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Analýza zadaná vysokými vojenskými důstojníky zjistila, že USA mohou vojensky podporovat Ukrajinu, aniž by byla ohrožena jejich obranyschopnost.

Trump uvedl, že dnes oznámí obchodní plány s nejméně sedmi zeměmi

Americký prezident Donald Trump dnes zveřejní informace týkající se obchodu s nejméně sedmi zeměmi. Napsal to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Neupřesnil ale, zda oznámí obchodní dohody nebo další dopisy zemím, na které chce uvalit clo.
Reklama

DOPORUČUJEME

Pátek, kdy zhasla republika. CE.ENERGY nastartovalo záložní zdroje

Praha 9. července 2025 (PROTEXT) - Pátek 4. července, krátce po poledni. Českou republiku ochromil největší výpadek elektřiny v novodobé historii.Bez elektrické energie zůstaly...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nvidia jako první na světě překonala tržní hodnotu čtyř bilionů dolarů

Americká technologická jednička Nvidia přepsala historii. Ve středu se jako první firma vůbec dostala přes hranici čtyř bilionů dolarů v tržní kapitalizaci. Na burze NASDAQ akcie společnosti krátce po otevření přidávaly přes dvě procenta a vyšplhaly se až k ceně 164,42 dolaru.

Bitcoin stagnuje, firmy přesto masivně investují

Bitcoin po červnovém růstu stagnuje. Cena nejvýznamnější kryptoměny se i nadále drží pod historickým maximem. O výrazném obratu zatím nemůže být řeč. Přesto se k Bitcoinu obracejí další velcí hráči z tradičního byznysu.

Joao Pedro zařídil Chelsea postup do finále MS klubů

První start v základní sestavě Chelsea, dva góly a postup do finále. Útočník Joao Pedro prožil večer snů. V semifinále mistrovství světa klubů skolil dvěma trefami Fluminense, svůj bývalý klub, a výrazně si řekl o pevné místo v týmu.

Antisemitismus a chvála Hitlera? Muskův chatbot Grok čelí kritice, v Turecku ho zakázali

Chatbot Grok, vyvinutý společností xAI Elona Muska a provozovaný na platformě X, čelí ostré kritice. A to kvůli sérii kontroverzních výroků, včetně antisemitismu a urážek světových politiků. V Turecku je už jeho provoz oficiálně zakázán.

Jako hračka pro psa. Matka spoutala svého syna a sledovala, jak mu pitbul trhá hrdlo

Angelina Williams (28 let) si u soudu v Ohiu vyslechla tvrdý rozsudek. Svého syna na zahradě spoutala, neboť odmítl holýma rukama sbírat psí exkrementy. Poté ho napadl agresivní pitbul, který mu vážně pokousal krk. Žena svazováním a poutáním trestala i svou dceru. Dostala 19 let za mřížemi. Chlapec je fyzicky v pořádku, do života si však nese psychické následky.

Ikonické útesy na jihu Británie se drolí. Silnice se nebezpečně přibližuje k okraji

Jedna z nejmalebnějších britských silnic se dostává na hranici přežití. Pobřežní útesy ji kvůli erozi každým rokem přibližují k moři. Místní varují před rizikem ohrožujícím život, radnice počítá náklady – a čas běží.

Propouštění ve federálních agenturách může pokračovat, rozhodl Nejvyšší soud

Americký Nejvyšší soud vydal v úterý kontroverzní příkaz umožňující prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho administrativě propouštět zaměstnance federálních agentur. Tohle rozhodnutí může vést ke ztrátě desítek tisíc pracovních míst. Nařízení ruší rozhodnutí nižšího okresního soudu, který se postavil proti tomuto propouštění.

O pozastavení dodávek zbraní na Ukrajinu rozhodl Hegseth, Trumpa o tom neinformoval

Americký ministr obrany Pete Hegseth o zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu předem neinformoval Bílý dům. To poukazuje na chaotičnost administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Analýza zadaná vysokými vojenskými důstojníky zjistila, že USA mohou vojensky podporovat Ukrajinu, aniž by byla ohrožena jejich obranyschopnost.

Trump uvedl, že dnes oznámí obchodní plány s nejméně sedmi zeměmi

Americký prezident Donald Trump dnes zveřejní informace týkající se obchodu s nejméně sedmi zeměmi. Napsal to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Neupřesnil ale, zda oznámí obchodní dohody nebo další dopisy zemím, na které chce uvalit clo.

Rusko podniklo rekordní útok na Ukrajinu, v Polsku odstartovaly stíhačky

Rusko v noci vyslalo proti Ukrajině rekordní množství 728 dronů a také sedm střel s plochou dráhou letu Iskander-K a Ch-101 a šest hypersonických raket Kinžal. Protivzdušné obraně se podařilo zneškodnit 711 dronů a sedm střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo. Média označují ruský útok za dosud největší od začátku války, kterou Moskva rozpoutala před více než třemi lety. Hlavním terčem byl podle ukrajinského letectva Luck na západě země, asi 80 kilometrů od hranic s Polskem, které vyslalo do vzduchu vlastní a spojenecké stíhačky. Ruská protivzdušná obrana zničila nad devíti regiony 86 ukrajinských dronů, včetně dvou, které směřovaly na Moskvu, tvrdí ruské ministerstvo obrany. O případných škodách se nezmínilo.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás