Více
  29.3 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Herec Kevin Spacey byl obviněn ze čtyř sexuálních napadení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Herec Kevin Spacey byl ve Velké Británii obviněn ze čtyř případů sexuálního napadení, uvedla britská prokuratura. Informuje o tom ABC News, BBC a další servery.

  Prokuratura schválila trestní obvinění 62letého Kevina Spaceyho ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů,“ uvedla Rosemary Ainslieová, vedoucí zvláštního kriminálního oddělení ve čtvrtečním prohlášení, v němž obvinění oznámila. Z něj cituje ABC News.

  Dodala: „Byl rovněž obviněn z toho, že přiměl osobu k penetrační sexuální aktivitě bez souhlasu. Obvinění byla vznesena na základě přezkoumání důkazů, které Metropolitní policie shromáždila při svém vyšetřování.“

  Podle BBC prokuratura uvedla, že nemůže potvrdit ani vyvrátit, zda Američan Spacey bude muset být vydán do Spojeného království.

  Jeden z mužů tvrdí, že ho Spacey v březnu 2005 v Londýně dvakrát sexuálně napadl. Další poškozený tvrdí, že ho Spacey zneužil v srpnu 2008. K pohlavnímu zneužití třetího muže mělo dojít v dubnu 2013 v Gloucestershire.

  Čtvrté obvinění z přimění osoby k pronikavé sexuální aktivitě bez souhlasu se údajně odehrálo v Londýně v srpnu 2008. Poškozenou byla tatáž osoba, která Spaceyho obvinila ze sexuálního napadení v tomto měsíci.

  Obvinění znamenala konec kariéry

  Spaceyho hereckou kariéru z velké části zhatila obvinění ze sexuálních útoků a nevhodného chování, která začala v říjnu 2017. Herec Anthony Rapp obvinil Spaceyho, že mu v 80. letech na jednom večírku, kdy byl ještě nezletilý, dělal sexuální návrhy.

  Dvojnásobný držitel Oscara to tehdy uvedl v prohlášení: „Anthonyho Rappa si jako herce velmi vážím a obdivuji ho. Jsem nadmíru zděšen, když jsem se dozvěděl tento příběh. Upřímně si na to setkání nepamatuji, bylo by to před více než 30 lety. Ale pokud jsem se tehdy choval tak, jak popisuje, dlužím mu tu nejupřímnější omluvu za to, co by bylo hluboce nevhodné chování v opilosti.“

  Herec si také vysloužil posměch za to, že se ve své omluvě Rappovi přiznal k homosexualitě.

  V následujících týdnech Spaceyho obvinilo z nevhodného chování několik dalších lidí. V listopadu 2017 byl kvůli těmto obviněním propuštěn z hlavní role v seriálu House of Cards společnosti Netflix, za kterou získal Zlatý glóbus.

  Spaceyho obvinilo z nevhodného chování nejméně 20 lidí v době, kdy v letech 1995-2013 působil jako umělecký ředitel divadla Old Vic v Londýně. Obvinění byla vznesena v rámci anonymního vyšetřování, které provedla externí právní firma v návaznosti na obvinění z listopadu 2017 na jiném místě.

  Losangeleská prokuratura vyšetřovala dvě obvinění ze sexuálního napadení vznesená proti Spaceymu v dubnu 2018. Po sedmi měsících však oznámila, že obvinění nevznese kvůli promlčení.

  V prosinci 2018 byl Spacey obviněn z nemravného napadení v důsledku údajného incidentu s mladistvým na ostrově Nantucket v Massachusetts v létě 2016.

  Tento případ byl v červenci 2019 odložen v polovině soudního řízení.Údajný poškozený se v polovině výpovědi odvolal na svůj pátý dodatek a byl vyškrtnut ze záznamu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS