Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování. V úterý o tom informovaly servery BBC a CNN.

  Rozhodnutí padlo loni, informace o výsledku se však na veřejnost dostala až v pondělí poté, co právníci studia MRC požádali soud v Los Angeles o potvrzení urovnání.

  Studio MRC se Spaceym ukončilo spolupráci na seriálu po zprávě CNN v roce 2017, v níž několik členů produkčního štábu House of Cards přišlo s obviněními ze sexuálního obtěžování. Jedna osoba Spaceyho obvinila ze sexuálního napadení. Herec jakékoli pochybení popřel.

  V době ukončení spolupráce byly v produkci dvě epizody šesté sezóny a většina série byla napsaná. Natáčení podle MRC muselo začít znovu, přičemž série nakonec obsahovala osm epizod namísto plánovaných 13.

  V důsledku toho společnost MRC podle svého vyjádření přišla o miliony dolarů. Studio podalo žalobu v lednu 2019 ve snaze vymoci náklady a tvrdilo, že hercovo chování bylo v rozporu se zásadami společnosti ve věci sexuálního obtěžování.

  Rozhodnutí zůstává neveřejné, hovoří však ve prospěch MRC

  Právníci na obou stranách vyslechli více než 20 lidí, osmidenní arbitrážní slyšení proběhlo v únoru 2020. Arbitr v červenci 2020 vydal 46stránkové rozhodnutí, které zůstává důvěrné. Žádost podaná k soudu v pondělí však potvrzuje, že bylo vydáno ve prospěch MRC. Spacey a jeho produkční společnosti musí zaplatit odškodné, poplatky právníkům a soudní výlohy.

  „Arbitr shledal svědky třetí strany, až na jednu výjimku, důvěryhodnými a obvinění proti Spaceymu pravdivými,“ uvádí žádost. „Rozhodce zjistil, že Spaceyho chování představovalo podstatné porušení jeho smluv jako herce a producenta s MRC a že vzhledem k porušení (smlouvy) nemá MRC povinnost zaplatit Spaceymu jakoukoli další kompenzaci v souvislosti s show,“ stálo podle Variety v dokumentu.

  Proti rozhodnutí dvaašedesátiletý Spacey podal odvolání, to bylo nicméně tento měsíc zamítnuto. Jeho právní zástupce to pro americká média odmítl komentovat.

  Spacey přišel v důsledku obvinění o několik rolí, letos se ovšem k herectví vrátil v nízkorozpočtovém nezávislém italském filmu režiséra Franca Nera.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Meghan u Ellen DeGeneres

  Vévodkyně Meghan se u Ellen DeGeneres rozpovídala o dětech

  Během čtvrteční talkshow Ellen DeGeneres vévodkyně ze Sussexu prozradila, že její dvouletý syn Archie „miluje roli velkého brášky“ pětiměsíční Lili, která se narodila v červnu. Meghan však upozornila, že dobrý vztah sourozenců není samozřejmost.
  Britney Spears o ukončení opatrovnictví

  Britney Spears po konci opatrovnictví: Vážím si maličkostí, jako je možnost mít klíčky od auta

  Popová hvězda Britney Spears prozradila, jak plánuje využít nově nabytou svobodu poté, co minulý týden získala zpět kontrolu nad svým osobním životem a majetkem.
  Aukce díla Fridy Kahlo

  Autoportrét mexické malířky Fridy Kahlo se vydražil za téměř 780 milionů korun

  Obraz mexické umělkyně Fridy Kahlo s názvem "Diego y yo" (Diego a já) z roku 1949 se stal nejdražším latinskoamerickým dílem, které se kdy prodalo v aukci. Autoportrét se vydražil za rekordních 34,9 milionu dolarů, tedy přes 778 milionů korun.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama