Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Google Play dostává k desetiletému výročí nové logo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Obchod Google Play je oficiálně starý 10 let a společnost Google si k této události připravila pár novinek. Jednou z nich je nové logo a zvýšené Play Points za nákupy. Informoval o tom server The Verge.

  Společnost Google mírně upravila celkový tvar loga, ale největší změnou jsou méně výrazné barvy. Ty více odpovídají zeleným, žlutým, modrým a červeným odstínům, které společnost Google používá pro mnoho svých dalších služeb. Jedná se o jemnou úpravu, která doplňuje i nové logo prohlížeče Chrome aktualizované na začátku tohoto roku.

  „Představujeme nové logo, které lépe odráží kouzlo společnosti Google a odpovídá značce mnoha našich užitečných produktů – vyhledávání, Asistenta, Fotek, Gmailu a dalších,“ vysvětluje Tian Lim, viceprezident Google Play. Nové logo připomíná 10 let existence služby Google Play poté, co byla v roce 2012 přejmenována z Android Marketu.

  Společnost Google spustila Obchod Play v roce 2012, aby sjednotila všechny své tehdejší online obchody pod jednu hlavičku. Původně byla aplikace v telefonech pod názvem „Android Market“, ale nabízela jen omezené množství obsahu. Prostřednictvím jedné webové stránky nebo hrstky aplikací si můžete efektivně koupit cokoli, co Google nabízí.

  Nějakou dobu byl v Obchodu Play k dispozici také digitální novinový stánek a hardwarové produkty, jako jsou zařízení Nexus a Chromebooky. Vzhledem k významu této služby pro systém Android není překvapením, že se těší velké oblibě. Jak uvedl server The Verge, každý měsíc obchod využívá více než 2,5 miliardy lidí ve 190 zemích.

  Obchod Play si také prošel řadou kontroverzí

  Díky systému Play Protect, který bojuje proti škodlivému softwaru, je sice obchod důvěryhodnější než v jeho počátcích, ale stále se občas objevují případy, kdy se pochybné aplikace na Obchod Play dostanou. Google si také vysloužil kritiku za své zásady. Tvůrce hry Fortnite, společnost Epic Games, a další obvinili společnost Google, že potlačuje používání platebních systémů třetích stran. Letos v červnu Google dokonce zpřísnil své zásady a požadoval, aby řada aplikací používala platební systém Obchodu Play.

  Společnost Google k výročí také zvýšila počet bodů, které za nákupy v Google Play dostanete. Pokud si bodové navýšení aktivujete, získáte 10x více bodů za nákupy.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS