Reklama

Fanoušci se vrátili do Wembley. City před jejich zraky ovládlo pohár, navíc počtvrté v řadě

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Když si zadáte na internet vítěze Carabao Cupu v posledních 4 letech, vyjede vám jméno jednoho jediného klubu. Anglický ligový pohár počtvrté za sebou ovládli fotbalisté Manchesteru City. V bitvě proti Tottenhamu zvítězili 1:0 a před zraky omezeného počtu diváků mohli ve Wembley slavit.

Už před samotným prvním hvizdem bylo jasné, že tohle bude něco speciálního. Diváci nenavštívili anglické stadiony od startu pandemie nemoci covid-19 před více než rokem. Ve Wembley se jich tlačilo celkem 8 tisíc, z toho 4 z obou fanouškovských táborů.

„Nebylo plno, ale i tak bylo krásné fanoušky zase slyšet,“ usmíval se po zápase kouč City, Španěl Pep Guardiola.

O Manchesteru City i Tottenhamu se toho v posledních týdnech namluvilo dost a dost. Oba kluby měly být zakladateli tzv. Super ligy, ze které naštěstí pro „fans“ sešlo. Anglická dvojice odmítla peníze a zvolila si sport, mohla se tak plně soustředit na dění na hřišti.

Manchester City má parádně nakročeno k ligovému titulu, navíc bojuje také v Lize mistrů. V letošní sezoně může dosáhnout 3 věhlasných trofejí a jednu už má v kapse. Výsledkem 1:0 udolal ve finále ligového poháru Tottenham a nad hlavu zvedal pohár pro vítěze.

V Tottenhamu se toho také neudálo málo. Super liga zlomila vaz kouči Mourinhovi, kterého minimálně dočasně nahradil nejmladší kouč Premier League, 29letý Ryan Mason. Před finále měl statistiku 1 zápas, 1 výhra. Ve Wembley se ale všechno změnilo.

Čekání Tottenhamu nebere konce

Byla to velice náročná bitva, kterou osm minut před koncem rozhodl stoper Laporte. U číslovky 8 ještě zůstaneme, městský rival United totiž ovládl trofej celkově už poosmé. Navíc vyrovnal rekord, 4krát po sobě dokázal pohár získat jen Liverpool v letech 1981 až 1984.

„Máme obrovskou radost, že jsme pohár vyhráli počtvrté za sebou,“ dodal zkušený Guardiola. Trofeje. Přesně kvůli tomu na Britské ostrovy před lety přišel. A vyplatilo se. Pod jeho vedení získal Manchester už 9 pohárů.

Trápení a čekání na úspěch však nebere konce v Tottenhamu. Poslední radost měli fanoušci londýnského celku před 13 lety a i fotbalisté byli hodně zklamaní. Jihokorejec Son dokonce po duelu ronil slzy, ze kterých ho museli dostat až týmoví kolegové.

Když se podíváme třeba na Fodena ze City, který získal ve 20 letech už několikátý pohár, není divu. Kane a spol. mají o čem přemýšlet. Tottenham v létě dost možná čeká výprodej.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Christian Eriksen
V sobotu se fotbalový svět na okamžik zastavil. Může za to srdeční příhoda, která přímo na hřišti postihla během zápasu EURA Christiana Eriksena. Dánský „špílmachr“ se naštěstí ze všeho pomalu dostává, nás ale zajímá, jak je vůbec něco takového v profesionálním sportu možné.
Shelby Houlihanová
Na olympijský hrách v Tokiu měla atletka Shelby Houlihanová zaběhnout životní výsledek. Rekordmanka z USA ale dostala pár týdnů před startem „stopku“, protože v krvi jí byla nalezena zakázaná látka. Podle slov samotné hlavní aktérky za to může snědené burrito.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama