Reklama

Nejlepší destinace pro pomalé cestování – část 1

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Pomalé cestování umožňuje zažít vzdálená místa jiným způsobem. Vzdáte se hektických itinerářů a uděláte si čas na skutečné poznávání. Které destinace jsou pro pomalé cestování nejlepší?

Pomalé cestování nemusí nutně být jen v exotické destinaci. Může to být tak jednoduché, jako je návštěva nejbližšího přímořského města nebo národního parku. Klidně se vydejte na vlakové nádraží a vyrazte do města ve vašem okolí, které jste ještě nenavštívili. Jde o to ocenit, co dělá místo jedinečným a co nejlépe využít čas, který tam máte. Při cestování do zahraničí to znamená zůstat na kterémkoliv místě, ale co nejdéle.

Kalifornie, USA

Kalifornie je nádherným místem k návštěvě z mnoha důvodů, ale jak si maximálně užít výlet do tohoto obrovského státu na západním pobřeží Ameriky? Los Angeles sice nabízí lesk a kouzlo Hollywoodu, ale v živé čtvrti Downtown najdete mnohem autentičtější zážitek. Pouliční jídlo je zde velkým lákadlem a pravděpodobně neexistuje lepší způsob, jak objevit město hvězd, než přesouváním se od jednoho prodejce jídla ke druhému.

Chcete-li prozkoumat zbytek státu, můžete pomalu vyrazit na výlet po některých slavných dálnicích, které vedou mezi destinacemi jako je San Diego a San Francisco.

Ostrov Skye, Skotsko

Isle of Skye, oblíbené filmové místo, na vás rozhodně zapůsobí. Největší ostrov vnitřních Hebrid se může pochlubit velkolepou horskou krajinou, která vypadá jak z Pána prstenů. Můžete jet trajektem do přístavu Armadale, ale zdaleka nejjednodušší způsob, jak se do této destinace dostat, je most Skye Bridge. Pokud si nepůjčíte auto, jeďte autobusem nebo vlakem z pevninských měst Glasgow a Inverness.

Palírna Talisker je oblíbenou atrakcí na Skye. Navštivte ji, abyste se zahřáli místní výbornou sladovou whisky, než se vydáte na procházku kolem tohoto divokého skotského drahokamu.

Srí Lanka

Cestování na Srí Lance nikdy nebylo nic jiného než pomalé. Tento velký ostrovní stát v Indickém oceánu byl kdysi součástí námořní hedvábné stezky – starobylé obchodní cesty, která spojovala Čínu a přístavy v Egyptě. V moderní době se Srí Lanka stala oblíbenou destinací pro pomalé cestování. Region Anuradhapura je posetý chrámy a ruinami, zatímco kulturní poklady najdete i na každém druhém rohu hlavního města země, Colomba.

Existuje rozsáhlá silniční síť, která spojuje všechny hlavní body zájmu, ale zdaleka nejkouzelnějším způsobem, jak se kamkoliv dostat, je železnice. Fotogenické vlaky a ohromující scenérie vytvářejí obrazy spojené s pomalým cestováním.

Tulum, Mexiko

Tulum byl kdysi ospalým plážovým městem, o kterém slyšelo jen málo lidí mimo Mexiko. Malý pramínek návštěvníků se ovšem v posledních letech proměnil v neustálý proud. Přesto stále existuje způsob, jak si užít mayské ruiny, písečné pláže a místní kulturu, aniž byste měli pocit, že jste uvízli v turistické pasti. Klíčem je vyhnout se pobytu v přeplněném plážovém hotelu. Místo toho se ubytujte v srdci samotného města. Od centra města k pobřeží je to dobrých 20 až 30 minut chůze, ale můžete si půjčit kolo a jste tam za chvíli.

Matera, Itálie

Tento skalní výchoz Sassi di Matera v oblasti Basilicata v jižní Itálii byl do 80. let 20. století téměř opuštěn a zůstalo zde jen několik obyvatel. Po značných investicích italské vlády do zlepšení životních podmínek se návštěvníci pomalu vraceli a nyní je Matera místem světového dědictví UNESCO.

Pokud opravdu chcete přijmout uvolněný způsob života v Mateře, udělejte to, co dělají místní. Rezervujte si pobyt v jednom z jeho neuvěřitelných jeskynních sídel. Na rozdíl od jiných míst nejsou tyto skály vytesané za turistickým účelem a poskytují autentický způsob, jak se ponořit do la città sotterranea (podzemního města).

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama