-6.1 C
Czech
Úterý 10. února 2026
Protext ČTKEvropská organizace pro kvalitu představila vítěze ceny Evropský lídr kvality 2021

Evropská organizace pro kvalitu představila vítěze ceny Evropský lídr kvality 2021

Praha 10. října 2022 (PROTEXT) – Cenu Evropský lídr kvality (European Quality Leader – EQL) uděluje Evropská organizace pro kvalitu (EOQ) každoročně. "Lídři kvality" dle organizace EOQ jsou jednotlivci, kterým se podařilo vést jejich organizace k úspěchu, ze kterého těží různé zainteresované strany, a to díky jejich stylu řízení a díky změnám a procesům zlepšování kvality, které zavedli prostřednictvím svých týmů. Do finále soutěže European Quality Leader se dostal Petr Baudyš ze společnosti Penny Market s.r.o., v celkovém hodnocení obsadil druhé místo.

Petr Baudyš se jako vítěz českého národního kola ceny Manažer kvality roku 2021 stal jedním ze čtyř finalistů ceny Evropský lídr kvality. Nominace do ceny Evropský lídr kvality předkládá všech 24 národních zástupců EOQ (zpravidla se jedná o spolky či asociace působící na poli kvality), kteří nominují do evropského kola vítěze kol národních.

Petr Baudyš, ředitel kvality ve společnosti Penny Market s.r.o. působí v oblasti kvality a bezpečnosti potravin více než 30 let. Ve společnosti Penny Market odpovídá za oblast kvality a udržitelnosti. Významně se podílí na tvorbě IT aplikací pro řešení problematiky kvality (např. pro testování kvality nebo krizové řízení). Pro prodejny také zajišťuje implementaci normy ISO 22000 a dalšího zlepšování na jejím základě, pro sklady pak zavádění standardu IFS. Petr Baudyš rovněž vystupuje na odborných konferencích, jako jsou From Farm to Fork či odborné kulaté stoly.

Cena European Quality Leader Award je udělována vynikajícím osobnostem, které věnují svůj čas, energii a znalosti, aby svá přesvědčení sdíleli ve prospěch evropské společnosti. Ocenění si klade za cíl ohodnotit výsledky manažerů kvality, veřejně je prezentovat, a poskytnout tak následování hodný příklad dalším odborníkům na těchto pozicích. Lídr kvality je vedoucí pracovník v organizaci, kterému se podařilo posunout organizaci k úspěchu, ze kterého těží různé zainteresované strany, a to díky svému vedení a díky změnám a procesům zlepšování kvality, které zavedl přímo prostřednictvím týmu.

Evropská organizace pro kvalitu (EOQ) sdružuje více než 70.000 členů a 500.000 společností v rámci členských a partnerských organizací v Evropě i po celém světě. EOQ je mezioborová evropská organizace, která usiluje o účinné zlepšování v oblasti řízení kvality jako koordinační orgán a katalyzátor členských organizací, a to s cílem zlepšit evropskou společnost podporou kvality v tom nejširším slova smyslu.Titul Evropský lídr kvality (European Quality Leader – EQL) uděluje EOQ nejlepšímu kandidátovi v každoroční soutěži s přihlédnutím k definovaným kritériím EOQ-EQL.

Celkovým vítězem ceny EQL za rok 2021 se stal Fernando Alberto Mesquita de Melo z Portugalska, generální ředitel společnosti Amorim Cork Flooring, světové jedničky ve výrobě a distribuci korkových podlahových a stěnových krytin.

Porota ceny pracovala ve složení: prezident EOQ – Torolf Paulshus, první viceprezidentka EOQ – Dr. Anni Koubek, generální tajemník EOQ – Ulf Gustavsson a vítěz EQL 2020 – Carlos Ribas.

Pro další informace kontaktujte:

David Kubla

PR manažer

Česká společnost pro jakost

e-mail: kubla@csq.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku na rezignaci. Vaz mu může zlomit odchod klíčového poradce

Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější politické krizi od svého nástupu do funkce. Rezignace jeho nejbližšího poradce Morgana McSweeneyho v souvislosti se skandálem kolem Petera Mandelsona a Jeffreyho Epsteina výrazně oslabila jeho pozici.

KOMENTÁŘ: Napětí mezi AI velikány graduje. Důvodem je rýpanec v reklamě za miliony

Přes 125 milionů lidí v přímém přenosu sledovalo vymazlené spoty na letošním Super Bowlu, ostře sledovaném finále americké NFL. Reklamní bloky, které běží před zápasem a během přestávek, vyjdou na miliony dolarů. V noci na pondělí se v nich rozhořel spor mezi OpenAI a Anthropicem.

Ruská FSB tvrdí, že do střelby na generála GRU je zapojené Polsko

Ruská tajná služba FSB se domnívá, že na pokusu o zabití zástupce šéfa ruské vojenské rozvědky GRU Vladimira Alexejeva se podílelo Polsko. Čin byl podle ní spáchán na pokyn ukrajinské tajné služby SBU, uvedla dnes agentura Interfax. O víkendu ruské úřady oznámily zadržení ruského občana v Dubaji, který podle ruských vyšetřovatelů na generála vystřelil. Ukrajina již dříve podíl na střelbě odmítla.

Írán začal hromadně zatýkat členy reformního hnutí, včetně významných osobností

Íránské bezpečnostní síly začaly hromadně zatýkat představitele reformního hnutí v zemi, včetně řady významných osobností. Uvedla to dnes agentura AP s odvoláním na lokální média. Vláda reformisty podezřívá z narušování politické situace v zemi během celostátních protivládních protestů, které vypukly na konci prosince.

Seguro nechce být opozičním prezidentem, vyzval k reformám v Portugalsku

Ačkoliv pochází z jiného politického tábora než současná středopravicová vláda, vítěz nedělní portugalské prezidentské volby António José Seguro nechce být opozičním prezidentem. Vyzval vládu i parlament, aby nalezly řešení problémů, které pociťují Portugalci, například bytovou krizi, uvedla dnes agentura EFE. Bývalý šéf socialistů Seguro, který porazil krajněpravicového politika Andrého Venturu, získal nejvíce hlasů v dějinách portugalské volby prezidenta.

Jihoafrická republika ukončí svou účast na mírové misi OSN v Kongu

Jihoafrická republika oznámila stažení vojáků ze stabilizační mise Organizace spojených národů (OSN) v Demokratické republice Kongo. Uzavírá se tím sedmadvacetileté nasazení v dlouhodobě nestabilní zemi, kde zuří vnitřní boje. Pretoria rozhodnutí obhajuje restrukturalizací svých zdrojů a sil.

EU a Británie vyzvaly k propuštění hongkongského demokratického aktivisty Laie

Evropská unie a Británie dnes vyzvaly k propuštění hongkongského prodemokratického aktivisty Jimmyho Laie, kterého soud v Hongkongu poslal na 20 let do vězení za porušení Čínou vnuceného zákona o národní bezpečnosti. Brusel stíhání osmasedmdesátiletého muže označil za politicky motivované. Naopak Peking podle agentury Reuters vyjádřil přesvědčení, že hongkongské úřady splnily svou povinnost a Lai si přísný trest zaslouží.

Ruské noční útoky na Ukrajinu zabily podle úřadů tři lidi

Ruské noční útoky na ukrajinská města si podle místních úřadů vyžádaly tři mrtvé, informovaly ukrajinské úřady. Při útoku ruských bezpilotních prostředků na Oděsu zemřel 35letý muž, oznámil náčelník vojenské správy tohoto města na jihu Ukrajiny Serhij Lysak. Těla patřící ženě a desetiletému chlapci nalezli záchranáři v troskách zničeného rodinného domku po ruském úderu na město Bohoduchiv v západní části Charkovské oblasti. Další tři lidé utrpěli zranění, informovali záchranáři na telegramu. Ukrajinské dronové útoky na Rusko dnes bez podrobností oznámila Moskva.

Generální ředitel deníku The Washington Post rezignoval

Generální ředitel vlivného amerického deníku The Washington Post Will Lewis rezignoval na svou pozici. Stalo se tak po oznámení masivního propouštění, které se dotklo třetiny pracovních míst. List je v posledních letech v krizi, z níž je obviňován právě Lawis. Situaci ještě zhoršila politická angažovanost média během předloňských prezidentských voleb.

Brad Arnold, zpěvák rockové kapely 3 Doors Down, zemřel na rakovinu

Brad Arnold, zpěvák americké rockové kapely 3 Doors Down nominované na cenu Grammy, zemřel v sobotu ve věku 47 let. Před několika měsíci oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina ledvin ve čtvrtém stadiu.

Lesy mizí, odlesňování zrychluje a mění život na Zemi

Lesy pokrývají asi třetinu souše. Živí 1,6 miliardy lidí a dávají domov zhruba 80 procentům suchozemských druhů. Zároveň vážou obrovské množství uhlíku. Přesto každý rok zmizí kolem 10 milionů hektarů lesa. To odpovídá ploše státu velikosti Portugalska.

Metoděj Jílek bere stříbro a přebírá štafetu po Martině Sáblíkové

Devatenáctiletý rychlobruslař Metoděj Jílek získal v neděli v Miláně stříbrnou olympijskou medaili na trati 5000 metrů. Časem 6:06,48 předčil všechny soupeře kromě Nora Sandera Eitrema a z někdejšího juniora, který ještě nedávno závodil na kolečkových bruslích, se během jediné sezony stal český sportovní tahoun.

Japonská vládní koalice bude mít po volbách podle NHK dvoutřetinovou většinu

Japonská vládnoucí koalice premiérky Sanae Takaičiové po dnešních předčasných volbách do dolní komory parlamentu získala dvoutřetinovou většinu nejméně 310 z 465 křesel. Oznámila to japonská stanice NHK, která vychází ze svých prognóz založených na názorech hlasujících, zpráv ze sčítacích středisek a dalších zdrojů. Dvoutřetinová většina vládě umožní přehlasovat horní komoru, v níž většinu nemá.

Pád Lindsey Vonn přerušil olympijský sjezd

Lindsey Vonn na olympijském sjezdu v Cortině d’Ampezzo vážně spadla a byla z trati transportována vrtulníkem. Američanka nastoupila navzdory nedávnému zranění kolene, závod musel být na desítky minut přerušen.

Zelenskyj uvalil sankce na dodavatele součástek pro ruské zbraně

Ukrajina zavádí nové sankce proti firmám, které vyrábějí nebo zprostředkovávají součástky používané v ruských střelách a dronech. Opatření se týká desítek společností i jednotlivců ze zahraničí a má zasáhnout cesty, kterými Rusko podle Kyjeva dál získává kritické komponenty navzdory už platným omezením.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama