Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Evropská centrální banka zvyšuje úroky. Bitcoin se propadl pod 23 000 dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Poté, co ve středu krátce pokořil hranici 24 000 dolarů, se dnes Bitcoin (BTC) vrátil do červených čísel, když cena přední kryptoměny klesla pod 23 000 dolarů. O zprávě informoval server Decrypt.

  Nejnovější cenová akce následovala po oznámení výrobce elektromobilů Tesla, že prodal 75 % svých zásob Bitcoinu v hodnotě přibližně 936 milionů dolarů, a po oznámení Evropské centrální banky (ECB), že úrokové sazby se zvýší až o 0,5 %. O zprávě informoval server Decrypt.

  Cena Bitcoinu rychle zareagovala, když se přes noc propadla pod úroveň 23 000 USD a ve středu odpoledne klesla na denní minimum 22 457 USD. Bitcoin se v současné době obchoduje za cenu kolem 22 600 USD, což představuje denní pokles o 6,4 %.

  Širší trh s kryptoměnami se rovněž propadl. Ethereum (ETH) se za posledních 24 hodin propadlo o více než 6 % na současnou cenu 1 500 USD. Několik dalších hlavních mincí kleslo o 6 až 9 %.

  Pro největší světovou kryptoměnu to však nejsou jen špatné zprávy. Šéf společnosti Tesla Elon Musk poznamenal, že odprodej podílů společnosti v Bitcoinech „by neměl být brán jako nějaký rozsudek nad Bitcoinem“ a že se firma bude „určitě“ snažit své podíly v Bitcoinu v budoucnu zvýšit.

  Zdá se, že investiční banka JPMorgan je vůči kryptoměnám také optimistická. Ve čtvrteční zprávě vyjádřila názor, že drobní investoři vykazují rostoucí poptávku po digitálních aktivech.

  „Zdá se, že extrémní fáze zaostávání, která byla pozorována v květnu a červnu a která byla nejextrémnější od roku 2018, je za námi,“ napsali ve zprávě analytici JPMorgan. JPMorgan už dříve označil Bitcoin za podhodnocený. Jeho férovou cenu odhadoval na 38 000 dolarů.

  Zvýšení sazeb ECB

  Po kroku ECB zvýšit úrokové sazby se teprve ukáže, jak se bude Bitcoinu a dalším kryptoměnám dařit v dlouhodobém horizontu

  Toto rozhodnutí bylo přijato ve snaze kontrolovat rostoucí inflaci v eurozóně, která v červnu dosáhla 8,6 %. Znamená to také konec záporné úrokové sazby -0,5 %, kterou ECB nabízí od roku 2014.

  Po dnešním zvýšení budou půjčky méně atraktivní. I když to nakonec může pomoci omezit některé inflační tlaky v eurozóně, volatilita na trzích, včetně kryptooblasti, se pravděpodobně zvýší.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS