Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Ceny Emmy 2021: Střípky slavnostního ceremoniálu a móda z červeného koberce

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Televizní hvězdy se v neděli sešly v Los Angeles na 73. ročníku předávání cen Emmy. Slavnostní ceremoniál už druhý rok omezovala opatření v souvislosti s šířením nemoci covid-19. Na rozdíl od loňského roku, kdy se většina účastníků potkávala pouze virtuálně, však letošní ročník proběhl se vší parádou.

  Moderátor večera Seth Rogen na začátku večera žertoval, že místo, kde se stovky účastníků shromáždily v uzavřeném prostoru bez dodržování sociálního odstupu, mu bylo nepříjemné.

  „Dovolte mi začít tím, že v téhle malé místnosti je nás příliš mnoho. Co to děláme?“ ptal se komik v prvních minutách přenosu. „Právě teď jsme v hermeticky uzavřeném stanu. Na tohle bych nekývl,“ postěžoval si.

  Udílení cen letos opanovala produkce streamovacích služeb. Seriál společnosti Netflix Koruna (The Crown) zvítězil v kategorii nejlepší drama. Ceny Emmy za své herecké výkony si odnesli čtyři představitelé postav ze seriálu Koruna: Gillian Anderson, Olivia Colman, Josh O’Connor a Tobias Menzies.

  „Jak krásný konec této neobyčejnější cesty s touto nádhernou rodinou,“ řekla podle BBC Colman k poslední sérii, v níž ztvárnila královnu Alžbětu II. „Miloval jsem každou sekundu a nemůžu se dočkat, co bude dál,“ dodala. V proslovu také zmínila svého otce, který zemřel během pandemie.

  Cenu za nejlepší minisérii získal Dámský gambit (The Queen’s Gambit), rovněž z dílny Netflixu. V konkurencí nabité kategorii zvítězil před seriály Můžu tě zničit (I May Destroy You), Mare z Easttownu, The Underground Railroad (Podzemní železnice) a WandaVision.

  Emmy za nejlepší komediální seriál získal Ted Lasso z platformy Apple TV+. Jason Sudeikis byl jmenován nejlepším hercem v hlavní roli komediálního seriálu. Hannah Waddingham a Brett Goldstein získali ocenění za vedlejší roli.

  Cenu za hlavní mužskou a ženskou roli v minisériích si odnesli Kate Winslet za krimiseriál Mare z Easttownu a Ewan McGregor za životopisné drama Halston.

  Slavností róby večera

  Během předávání cen se rozhodně bylo na co dívat, přičemž někteří spoléhali na klasiku, jiní se zase pořádně odvázali. Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších outfitů.

  Nejodvážnější model mezi herci a herečkami ze seriálu Koruna jednoznačně vynesla Emma Corrin, představitelka princezny Diany.

  Anya Taylor-Joy, které v oceněném dramatu Dámský gambit ztvárnila hlavní roli, oslnila v šatech módního domu Dior.

  Herci volili oblek nebo smoking. Takový Billy Porter však přišel v bláznivém outfitu s křídly.

  Kaley Cuoco, která se proslavila svou rolí v seriálu Teorie velkého třesku, byla nominována na nejlepší herečku v komediálním seriálu za výkon ve snímku Letuška (The Flight Attendant). Její róba během slavnostního večera rozhodně zaujala.

  Na černou klasiku vsadily oceněné herečky Kate Winslet nebo Jean Smart.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS