Více
  11.6 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Elton John má covid. Koncerty ve Spojených státech zpěvák odkládá

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský zpěvák Elton John byl nucen odložit dva koncerty v Dallasu v Texasu poté, co měl pozitivní výsledek testu na koronavirus. 74letý hudebník je podle svého vyjádření plně očkovaný a momentálně pociťuje jen mírné příznaky nemoci covid-19. Ve středu o tom informovala agentura Reuters a další servery.

  Zpěvák známý díky hitům jako Rocket Man nebo Tiny Dancer minulý týden restartoval své turné Farewell Yellow Brick Road a po téměř dvouleté přestávce se vrátil na pódia v New Orleans v Louisianě. Show v Dallasu se měla původně konat v úterý a ve středu. John podle svých slov očekává, že bude v tour moci pokračovat už tento víkend v Arkansasu.

  „Je mi moc líto každého, komu to způsobilo nepříjemnosti, ale chci udržet sebe a svůj tým v bezpečí,“ napsal v příběhu na Instagramu. „Naštěstí mám dokončené očkování včetně boosteru a příznaky jsou mírné,“ podotkl legendární zpěvák v příspěvku. Fanoušky zároveň ujistil, že je pořadatelé brzy kontaktují s náhradními termíny.

  Johnovo celosvětové turné s více než 300 vystoupeními, které je plánováno jako poslední, začalo už v září 2018. Stejně jako ostatní hudebníci byl i on nucen zastavit živá vystoupení kvůli šíření koronaviru.

  Zdravotní problémy však koncertování nebrzdí poprvé

  Loni v září hudební skladatel a klavírista oznámil, že kvůli problémům s kyčlí odkládá část evropské tour na pozdější termíny.

  Angličan známý svými pestrobarevnými outfity zveřejnil termíny koncertů v červnu 2021. Tehdy podle CNN prohlásil: „Vystoupení, o kterých dnes informuji, budou mou poslední tour v Severní Americe a Evropě. Vyjedu v tom největším možném stylu, vystoupím na vrcholu, s nejúžasnější produkcí, jakou jsem kdy měl. Budu hrát na místech, která pro mě během mé kariéry tolik znamenala.“

  John, který má za sebou více než padesátiletou hudební kariéru, by měl do dubna vystupovat po celé Severní Americe. Jeho turné ho pak zavede do Evropy a zpět do Severní Ameriky. Příští rok pak vystoupí i na Novém Zélandu. Držitel Grammy i Oscara plánuje turné zakončit v Evropě v roce 2023.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS