Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Eden dějištěm finále Evropské konferenční ligy. Pražský stadion ovládl volbu UEFA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kapacitou největší český fotbalový svatostánek už zažil řadu krásných zápasů. Proti Slavii hrála Barcelona, Chelsea nebo Inter Milán, konal se zde Superpohár UEFA v roce 2013 nebo ME do 21 let o dva roky později. Po včerejším rozhodnutí evropské asociace se tady bude konat i další velký zápas, finále Evropské konferenční ligy v příštím roce.

  Eden, oficiálním názvem Sinobo Stadium, se už za rok stane dějištěm finálové bitvy nově vzniklé evropské klubové soutěže Evropské konferenční ligy. Česko se zapojilo do boje o pořadatelství vloni v říjnu a soupeřilo v užším výběru s Řeckem a Severním Irskem. Volbu ve Vídni včera vyhrálo.

  „To, že nám vedení UEFA dalo přednost před ostatními kandidáty, ukázalo, že jsme se měli při kandidatuře o co opřít, že máme co nabídnout. Toto rozhodnutí prokazuje naši pevnou pozici v rámci UEFA,“ pronesl předseda FAČR Peter Fousek, který byl v Rakousku osobně přítomní na jednání UEFY.

  Zápasy Ligy mistrů, Evropské ligy, Evropské konferenční ligy, mistrovství Evropy do 21 let, Superpohár mezi Chelsea a Bayernem Mnichov. To všechno už nejmodernější a největší stadion v České republice zažil. Po Tiraně, která hostí finále letos, se stane Eden historicky druhým dějištěm posledního zápasu Evropské konferenční ligy.

  Hrát se bude 7. června roku 2023.

  Letos Feyenoord a Řím

  Stadion s kapacitou 19 370 míst, což není to, co UEFA původně požadovala, ale udělila výjimku, se může těšit na špičkové evropské týmy. Pokud se bude příští ročník odehrávat ve stejném duchu, dorazí do něj giganti. Letos se do finále EKL probojovali fotbalisté Feyenoordu, kteří porazili ve čtvrtfinále Slavii a v semifinále Marseille, a AS Říma, jenž vyzrál na Leicester City.

  „Akce může směle navázat na úspěšné akce v minulosti. Doufám, že uvidíme v české metropoli špičkové kluby, bude to svátek fotbalu. Poděkování si zaslouží celý tým FAČR v čele s generálním sekretářem Michalem Valtrem a projektovým manažerem Michalem Zajacem, kteří na kandidatuře dlouhodobě pracovali,“ říká Fousek.

  Jak už bylo řečeno, v tomto ročníku Evropské konferenční ligy hrála také Slavie, které hraje právě v Edenu své domácí zápasy. Tažení soutěží skončilo ve čtvrtfinále na kopačkách hráčů Feyenoordu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno