Více
  10.5 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Dva měsíce bez fotbalu. Posila BVB už podstoupila operaci nádoru na varlatech

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je tomu teprve pár týdnů od doby, kdy Borussia Dortmund oznámila příchod hvězdného útočníka Sebastiana Hallera. Borec, který v loňském roce rozzářil holandskou nejvyšší soutěž, se ale na hřiště minimálně dva měsíce nedostane. Po zjištění nádoru na varlatech už podstoupil náročnou operaci.

  Kanonýr Dortmundu číslo jedna odešel hned na začátku přestupového období do Anglie. Vedení klubu však stihlo najít za Erlinga Haalanda slušnou náhradu. Do klubu přivedlo bývalého kanonýra Frankfurtu, West Hamu nebo Ajaxu Sebastiana Hallera, který měl mezeru zacelit. K tomu ale bohužel zatím nedojde.

  Francouzský střelec se na soustředění ve Švýcarsku necítil ideálně, podrobil se tak vyšetření. Tam se zjistilo, že má nádor na varlatech a čeká ho dlouhá pauza. Vedení, hráči i fanoušci v Dortmundu byli v šoku. Mohou ale doufat v lepší zítřky, Haller už stihl absolvovat operaci, po které si vyslechl verdikt. Do hry by se mohl dostat už za dva měsíce.

  „Tahle zpráva šokovala Sébastiena Hallera i všechny ostatní. Uděláme všechno, co je v našich silách, abychom mu zajistili nejlepší možnou péči,“ uvedl při zjištění zdravotního stavu svého nového svěřence z Pobřeží slonoviny sportovní ředitel Borussie Sebastian Kehl v prohlášení. Kehl zároveň stále hledá, kdo by Hallera nahradil.

  Hledání pokračuje dál a dál

  Sezona německé nejvyšší soutěže startuje za pár týdnů a Dortmund stále nemá útočníka. Tedy toho, kdo by plnil roli toho hlavního, na kterého se může klub spolehnout. Během minulého týdnu se zmiňovalo například jméno Luise Suáreze, ten ale nakonec zamířil domů do klubu, kde s fotbalem začínal.

  Uruguayec nevyšel, hledání náhrady za Haalanda nekončí. „Už několik dní pracujeme na tom, jak ho nahradíme. Máme nějaké možnosti a nápady, ale zatím nejde o nic specifického,“ pronesl podle agentury Reuters sportovní ředitel Dortmund Sebastian Kehl.

  O kom se mluví? Mimo jiné se spekuluje o jménech typu Edin Džeko, který hrával za Manchester City, Wolfsburg nebo Teplice a v současné době nosí dres Interu Milán, Mauro Icardi, útočník Paris Saint-Germain, přijít by mohl třeba také Krzystof Piatek, kanonýr Herthy Berlín.

  Jasno by mělo být v následujících dnech.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS