Více
  -1.7 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Dobrodružství na Aljašce – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Aljaška je oblíbenou destinací pro cestovatele, kteří hledají mírné teploty, spoustu divoké zvěře a dostatek outdoorových aktivit, aby se bavily všechny věkové kategorie.

  V roce 2019 Aljaška oslavila 60 let od založení státu. Při té příležitosti zvýšila počet aktivit nabízených turistům, aby přilákala další nadšence do své panenské přírody. „Mnoho zážitků návštěvníků je o ponoření do přírody a našeho způsobu života,“ říká Sarah Leonard, prezidentka a generální ředitelka Alaska Travel Industry Association. „Existují zde skvělá venkovní dobrodružství, jako je pěší turistika, pozorování velryb, jízda na kajaku, pozorování medvědů a trekking na ledovci.“

  Všechny hlavní letecké společnosti létají do a z Anchorage. Za zmínku také stojí, že Aljašská železnice se vine více než 800 km nejmalebnější částí státu. S neuvěřitelným přístupem a úžasně scénickými výhledy, které nabízejí lety helikoptérou, malými letadly či hydroplány, nebylo cestování po Aljašce nikdy jednodušší. Pokud neradi létáte, parádní výhledy se vám naskytnou i z palub výletních lodí. Zde je osm našich oblíbených dobrodružství, která byste měli přidat do svého seznamu.

  Spát na téměř opuštěném ostrově

  Přestože je ostrov Fox vzdálený, není tak těžké se na něj dostat. Nachází se v Resurrection Bay, v srdci národního parku Kenai Fjords a je dlouhý jen 5,8 km, široký 3,2 km a povětšinou hornatý. Nejlepší (a nejhezčí) způsob je chytit vlak z Anchorage do Sewardu. Ze Sewardu je to buď rychlá nebo dlouhá trajektová jízda na Purena’s Kenai Fjords Tours, podle toho, zda si budete chtít udělat po cestě více času na prohlídku fjordů, ledovců a pozorování papuchalků, lachtanů a velryb. Doporučujeme delší cestu zvolit alespoň pro jeden směr.

  Trajekt vás zaveze do Zátoky vzkříšení. Fox Island, zvěčněný umělcem Rockwellem Kentem v jeho knize Wilderness: A Journal of Quiet Adventure z roku 1920, je nyní domovem Kenai Fjords Wilderness Lodge s pouhými osmi kabinami a útulnou hlavní lóží. Odlehlost ostrova se rychle stává jednou z jeho hlavních atrakcí. Vypněte telefon a přeskakujte oblázky na březích Halibutské zátoky, vydejte se na hřeben za chatou pro epické výhledy, nebo kajakujte kolem zálivu.

  Vydejte se na první (a jedinou) Via Ferrata státu

  Když v únoru 2019 Tordrillo Mountain Lodge představila svou mnohamilionovou renovaci, oznámila vytvoření první a jediné via ferraty na Aljašce. Tato zábava oblíbená v Alpách znamená lezení s jištěním na ocelových lanech, přes železné žebříky a schůdky, jež vám usnadňují cestu vzhůru. Via ferrata Tordrillo je na okraji ledovce Triumvirate. Trasa je dlouhá 300 m a překonáte na ní několik hřebenů. Chata poskytuje veškeré potřebné vybavení, včetně obuvi, postrojů a helmy.

  Na saních se psy

  Setkejte se s profesionálními mushery a jejich nádhernými psi. Vydejte se s nimi na saních za psím spřežením pro nezapomenutelný zážitek na stezkách lemovaných břízkami. Pro dobrodružnější povahy je v nabídce i desetidenní cesta s pozorováním polární záře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama