-0.2 C
Czech
Středa 11. února 2026
Protext ČTKDevoteam se etabluje jako lídr v oblasti cloudu, kybernetické bezpečnosti a dat...

Devoteam se etabluje jako lídr v oblasti cloudu, kybernetické bezpečnosti a dat v regionu EMEA a dosahuje obratu 1 miliardy eur

Praha 16. února 2023 (PROTEXT) – Devoteam, technologická poradenská společnost s více než 10.000 zaměstnanci ve 20 zemích regionu EMEA, dosáhla v roce 2022 obratu více než jedné miliardy eur.

V kontextu nejisté ekonomické situace, kdy společnosti musí i nadále urychlovat svou digitální transformaci, aby využily výhod technologií, výsledky Devoteamu potvrzují relevanci strategie skupiny.

Díky silné DNA technologické společnosti se Devoteamu podařilo konsolidovat své nabídky v oblasti cloudu, kybernetické bezpečnosti, dat, transformace a udržitelnosti.

Milník obratu jedné miliardy eur v roce 2022.

Zakládající akcionáři Godefroy a Stanislas de Bentzmann si po převzetí kontroly nad společností v prosinci 2021 s pomocí svého finančního partnera KKR stanovili cíl dosáhnout do roku 2022 obratu ve výši 1 miliardy eur. Toto vyřazení z burzy – čímž získali strategickou nezávislost – bylo pro společnost skutečnou vzpruhou a přineslo své ovoce, neboť Devoteam oznámil, že dosáhl svého cíle pro rok 2022 s provozní marží více než 100 milionů eur a růstem o 20 %, z čehož 16 % bylo organických.

„Rok po vytěsnění akcií společnosti Devoteam, které proběhlo 31. prosince 2021, jsme hrdí na to, že jsme v roce 2022 dosáhli milníku tržeb ve výši 1 miliardy eur. Jedná se o první rozhodující vítězství, které potvrzuje naše rozhodnutí a pokračující realizaci našeho strategického plánu,“ uvedl Stanislas de Bentzmann, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Devoteam.

Jedinečný hráč na trhu a úspěšná strategie.

„V neustále se vyvíjejícím technologickém prostředí chtějí společnosti lépe spravovat svůj cloud a kontrolovat své náklady na energii, efektivně spravovat svá data a zajistit jejich bezpečnost a suverenitu. Trh je složitý, proto opřít se při výběru technologií o správného lídra je pro společnosti klíčové. Naši zákazníci se spoléhají na to, že jim předáme to nejlepší z trhu technologií a posílíme jejich odolnost.“

„Naše podnikání je poháněno vysokou koncentrací talentů a masivními investicemi do školení, stejně jako volbou technologií, které mají největší dopad na naše klienty. Náš přístup je jedinečný v tom, že nabízíme špičkové technické dovednosti. Díky našemu každoročnímu TechRadaru, 100% agnostickému průvodci, který vytvářejí naši špičkoví odborníci, hrajeme také roli průkopníka a umožňujeme společnostem najít cestu v nepřeberném množství nově vznikajících technologií,“ vysvětluje Godefroy de Bentzmann, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Devoteam.

„Technologie definuje Devoteam a je součástí DNA firmy. Každý rok nás odměňuje 5 partnerů, které jsme definovali jako strategické, což je z velké části způsobeno vysokou úrovní certifikace jejich nabídek. V roce 2023 posílíme naše odborné znalosti náborem téměř 1 500 zaměstnanců a urychlíme naši snahu o školení v oblasti nejefektivnějších cloudů a platforem, přičemž naším cílem je, aby do roku 2024 bylo certifikováno 70 % našich konzultantů,“ dodává Sébastien Chevrel, generální ředitel skupiny Devoteam.

Na základě úspěšné strategie partnerství se společnostmi Amazon Web Services, Google Cloud, Microsoft, Salesforce a ServiceNow Devoteam pokračuje v posilování svých investic s hlavními hráči v oblasti cloudu a stanovil si nový cíl zdvojnásobit svou velikost v příštích pěti letech.

„Jsme například jedním z mála hráčů na světě, kteří podepsali smlouvu o strategické spolupráci se společností AWS na dobu čtyř let,“ říká Sébastien Chevrel.

Kromě toho Devoteam investuje také do suverénního cloudu a pokračuje v partnerství se společnostmi OVH Cloud a Google-Thales.

Vedle těchto cloudových nabídek se strategický plán zaměřuje také na služby s vysokou přidanou hodnotou, které jsou klíčové pro digitální transformaci, od poradenství po návrh, od integrace po spravované cloudové služby.

Tento plán se rovněž opírá o integraci nejmodernějších technologií v oblasti kybernetické bezpečnosti, dat a hyperautomatizace s nabídkou udržitelnosti, která má podpořit společnosti v jejich strategii udržitelného rozvoje prostřednictvím technologií. Společnost Devoteam rovněž oznámila přijetí odborníka v této oblasti, Hervého Dumase, na pozici viceprezidenta pro udržitelnost.

„Jsme přesvědčeni, že technologie hrají v tomto procesu transformace ústřední a významnou roli. Hervé Dumas, jeden z lídrů v této oblasti, se připojuje k Devoteamu, aby pomohl dosáhnout našich ambiciózních cílů,“ vysvětluje Stanislas de Bentzmann, spoluzakladatel a spoluředitel společnosti Devoteam.

O Devoteamu

Devoteam je společnost zabývající se digitálním a cloudovým poradenstvím, kybernetickou bezpečností a poradenstvím v oblasti dat. Působí ve více než 20 zemích regionu EMEA. Spojením technologií, kreativity a dat pomáhá Devoteam svým klientům digitálně transformovat jejich podnikání a naplno tak rozvinout jejich potenciál. Společnost Devoteam, která má více než 10.000 zaměstnanců v Evropě, na Středním východě a v Africe, se již více než 25 let věnuje tomu, aby technologie sloužily lidem.

Reklama

Doporučujeme

Král Karel je připraven spolupracovat s policií kvůli obviněním kolem Andrewa

Britská monarchie znovu čelí nepříjemným otázkám. Nová vlna dokumentů spojených s Jeffrey Epsteinem vrací do centra pozornosti Andrewa Mountbatten-Windsor. Poprvé se k situaci přímo vyjádřil i král Karel. Naznačil, že palác nebude stát stranou, pokud se policie rozhodne jednat.

Budíček pro Evropu. Musí se stát mocností, vyzývá Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Evropu, aby se důrazněji prosadila na globální scéně a začala jednat jako skutečná velmoc. Kontinent podle něj čeká budíček v důsledku rostoucích hrozeb ze strany Číny, Ruska a nově i Spojených států.

Europoslanci schválili snížení emisí o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990

Europoslanci dnes schválili klimatický cíl snížit do roku 2040 emise o 90 procent oproti roku 1990. Až pět procentních bodů čistých emisí může pocházet z vysoce kvalitních mezinárodních uhlíkových kreditů od partnerských zemí. Součástí dohody je i odložení zavedení emisních povolenek ETS2 o jeden rok, tedy na rok 2028.

Evropa zažila nejchladnější leden za posledních 16 let

Leden letošního roku byl v Evropě překvapivě studený. Podle služby Copernicus šlo o nejchladnější leden za posledních šestnáct let, průměrná teplota totiž klesla na minus 2,34 stupně Celsia. Na konci měsíce se nad severní polokoulí zvlnil polární jet stream a poslal mrazivý vzduch hluboko nad Evropu i Severní Ameriku. Některé regiony tak zažily zimní dny, jakých se v posledních letech objevuje čím dál méně.

Trump pohrozil Kanadě, že nepovolí otevřít nový most mezi oběma státy

Prezident Spojených států Donald Trump pohrozil, že nepovolí otevření dokončovaného mostu mezi americkým Detroitem a městem Windsor v Kanadě. Jako důvody na své sociální síti Truth Social zmínil kanadské vlastnictví mostu, odmítání prodeje amerického alkoholu v kanadské provincii Ontario, kanadská cla na americké mléčné produkty a kanadská obchodní jednání s Čínou.

Bangladéš těsně před volbami uzavřel obchodní dohodu s USA

Bangladéš dosáhl obchodní dohody s USA. Jihoasijská země se otevře širší škále amerického zboží. Na oplátku zajistí Bílý dům celní výjimky pro některé její oděvy a tarif na veškerý dovoz sníží z 20 na 19 procent. Bangladéš je hned po Číně druhým největším vývozcem oblečení.

Cílem jaderných rozhovorů podle Íránu bylo zjistit, zda USA věc berou vážně

Cílem nepřímých rozhovorů o íránském jaderném programu bylo zjistit, zda Spojené státy k věci přistupují vážně, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí íránské diplomacie. Dodal, že krátká schůzka ukázala, že obě strany mají dostatek porozumění k tomu, aby rozhovory navzdory nedůvěře pokračovaly.

Nálety ruských dronů v noci zranily pět lidí, uvedly ukrajinské úřady

Čtyři zraněné, včetně dítěte, si v noci na dnešek vyžádal ruský útok drony na ukrajinskou Záporožskou oblast, v Oděské oblasti ruské údery vedly k výpadkům dodávek elektřiny. Jeden člověk utrpěl zranění při ruském útoku na město Družkivka v Doněcké oblasti, informovaly ukrajinské úřady. S výpadky elektřiny v důsledku ukrajinských útoků se podle médií potýkají také obyvatelé Belgorodské oblasti na západě Ruska.

Drahé paměťové čipy dělí trhy na vítěze a poražené

Ceny paměťových čipů v posledních měsících prudce rostou, což je jasně patrné na akciových trzích. Výrobci pamětí zaznamenávají raketový růst, zatímco společnosti závislé na dodávkách elektroniky čelí tlaku na marže a nejistotě ohledně toho, jak dlouho bude napětí v dodávkách trvat.

USA a Arménie uzavřely dohodu o civilní jaderné spolupráci

J. D. Vance dorazil do Arménie jako první úřadující viceprezident USA v historii země. V Jerevanu jednal s premiérem Nikolou Pashinyanem a oba oznámili posun v jednáních o civilní jaderné energetice. Washington tím posiluje vazby se státem, který dlouho spoléhal na Rusko, a zároveň tlačí na „mírovou dividendu“ po dohodě s Ázerbájdžánem.

Spojené státy zaútočily na další loď v Pacifiku, dva lidé zemřeli

Americká armáda ve východním Pacifiku zaútočila na další loď, která měla na palubě převážet drogy. Dva členové posádky zemřeli, jeden přežil a v rámci záchranné akce po něm pátrá ekvádorská pobřežní stráž. Šlo o třetí takový útok v tomto roce, k tomu předchozímu došlo minulý týden.

Starmer odmítá rezignaci a slibuje, že neustoupí

Keir Starmer po výzvě k odchodu z čela Keir Starmer po výzvě k odchodu z čela vlády prohlásil, že nehodlá ustoupit a nechce zemi uvrhnout do dalšího chaosu. Během jediného dne se v labouristické straně zvedla vlna nervozity a vnitřních manévrů, ale premiér zatím bezprostřední tlak ustál a kabinet ho podpořil.

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku na rezignaci. Vaz mu může zlomit odchod klíčového poradce

Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější politické krizi od svého nástupu do funkce. Rezignace jeho nejbližšího poradce Morgana McSweeneyho v souvislosti se skandálem kolem Petera Mandelsona a Jeffreyho Epsteina výrazně oslabila jeho pozici.

KOMENTÁŘ: Napětí mezi AI velikány graduje. Důvodem je rýpanec v reklamě za miliony

Přes 125 milionů lidí v přímém přenosu sledovalo vymazlené spoty na letošním Super Bowlu, ostře sledovaném finále americké NFL. Reklamní bloky, které běží před zápasem a během přestávek, vyjdou na miliony dolarů. V noci na pondělí se v nich rozhořel spor mezi OpenAI a Anthropicem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama