Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  DS Automobiles představilo nové SUV DS 7

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Novinka na seznamu francouzské společnosti DS, která naprosto rozbila vnímání toho, jak vypadá luxusní SUV. Je na co se koukat. Výrobci si vyhráli s interiérem, karoserie ale nezůstává pozadu. Tohle auto nám nabídne také vcelku ucházející výkon a verzi Plug-in hybrid, která se po světě těší veliké oblibě. Klasický benzín je v ČR prozatím nedostupný. 

  SUV modely se dostaly do nevídané obliby. Lidé rádi cestují a potřebují prostředky, ve kterých se budou cítit pohodlně a sebejistě. Přesně tohle firma DS Automobiles vycítila a přišla s verzí SUV, které nám splní takřka všechna přání. Je luxusní, výkonné a neskutečně praktické. Designéři si navíc pohráli s LED osvětlením, díky kterému je DS 7 doslova nepřehlédnutelné. O tom se přesvědčíme převážně v noci. 

  Design 

  Všechny linie startují v přední části. Ta zároveň vytváří výkladní skříň celého automobilu. Zde se prezentuje pokrok, jaký firma od svého založení ušla. Lesklá mříž grilu tvoří překrásný podklad znaku DS. Těmito dvěma písmeny se inspirovaly převážně světloměty. Tři diody jsou podrženy světelnými pruhy. DS 7 tak nevypadá pouze více luxusně, ale zároveň tak nějak vyspěle.

  Z boku nás překvapí práce s liniemi. Výrobci se drželi rovných tvarů, a tak auto působí více mohutně. Největší proměnou ovšem prošla zadní část modelu DS 7. přestože zde můžeme vypozorovat skutečně nepatrnou předlohu v modelu Range Rover, jedná se o naprosto skvělé zpracování. Tenké světlomety jdou do kontrastu s masivními koncovkami výfuku. Opravdu skvěle řešená ergonomie. 

  Interiér umí vyrazit dech. Sedadla jsou naprosto dokonale řešená, a tím pádem extrémně pohodlná. Všude je patrná práce s linkami, které vytváří mimořádné detaily. Převážně kolem řadící jednotky si dali výrobci záležet. Ta tvoří srdce kabiny. Nad širokoúhlou obrazovkou infotainmentu najdeme hodiny, které dotváří pocit luxusu. Stejnou cestou se ubírá jak Mercedes, tak VW. 

  Motor a výkon 

  Všechny benzínové verze, které zatím v ČR nezastihneme, nabízí výkon v rozmezí od 180 do 225 koní. Diesel disponuje pouze výkonem 130 koní. Hybridní verze už jsou o něco zajímavější. Maximální výkon 360 koní plus 4×4 už je číslo, na které se můžeme kdekoli spolehnout. 

  Verdikt 

  Luxusní a výkonné. SUV DS 7 je přesně ten kousek, který lidé vyhledávají a vyhledávat budou. Přejeme mu plno šťastných kilometrů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS