Reklama

Co jíst, když se nudíte

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Občas si něco malého zobnete. To se prostě děje. Ne vždy je to proto, že jste hladoví, jen se nudíte. Pokud to neděláte příliš často, nic se neděje. Jak ale zobat alespoň trochu zdravě?

V prvé řadě si dejte něco, co vám chutná a uspokojí vás. Přinášíme vám pár tipů na nízkokalorické svačinky, které váš zdravý styl stravování nenaruší:

Nakrájená zelenina a salsa

Mějte v lednici připravenou zeleninu na zobání pro snadné a zdravé občerstvení. Zasytí vás, je nízkokalorická a dodá tělu spoustu živin. Navíc pěkně křupe. Až budete mít potřebu jíst, protože se nudíte, uděláte tak pro sebe něco prospěšného. Zkuste baby karotku nebo cukrový hrášek.

TIP: Cukrový hrášek lehce napařte a poté ihned zchlaďte. To mu sebere mírně travnatou chuť. Vyrobte si chutnou nízkokalorickou salsu a nebojte se experimentovat s příchutěmi. Co takhle broskvová? Nebo opravdu pikantní?

Popcorn light

Popcorn má tu výhodu, že je ho hodně. Při výběru se držte nízkokalorických druhů a vyhněte se přidaného másla. Pokud chcete mít pod kontrolou, kolik ho sníte, předem si ho rozdělte do uzavíratelných 100 gramových sáčků. Ať se vám nestane, že ho bezmyšlenkovitě při sledování televize sníte kilo. Známe se…

Čerstvé ovoce

Pro čerstvé ovoce mluví více faktorů: je zdravé, zcela přírodní a moc dobré. Sáhněte po nakrájeném jablku, misce hroznů, nakrájeném mangu, malinách či borůvkách. Vybrat si můžete v podstatě cokoliv. Je to skvělý způsob, jak si dát něco sladkého, ale bez přidaného cukru.

Mořské řasy

Jsou zelené, dietní a ideální pro situace, kdy máte potřebu si dát nějaký „snack“. Místo brambůrků sáhněte po plátcích sušených mořských řas. Výborně je nahradí díky své lehkosti, křupavosti a slanosti. Můžete jich sníst hodně, a přesto přijmete jen velice malé množství kalorií. Jen se zkuste vyvarovat těch silně smažených velkým množstvím přidaného oleje. V nutriční tabulce na výrobku zkontrolujte, zda neobsahuje příliš mnoho tuku a kalorií.

Mražené ovoce

Znáte lyofilizované ovoce? Je to mrazem sušené ovoce, které má skvěle křupavou strukturu. Je dokonalé, když potřebujte opravdovou svačinu. Balíčky takového ovoce můžete mít po ruce kdykoliv a nemusíte se bát, že by se zkazilo. Na rozdíl od toho čerstvého. Je to v podstatě dehydrované ovoce, které si zachová svůj objem. Odstraněna je jen vlhkost, což z něj udělá křupavou pochoutku. Na rozdíl od sušeného ovoce tak není scvrklé.

Máte pocit, že to se svačinkami přeháníte? Přečtěte si, jak se tohoto zlozvyku zbavit.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Modré světlo
Je pravděpodobné, že čtete tento článek na zařízení, jež vyzařuje modré světlo. Měli byste se ho obávat vzhledem k množství času, který trávíte před obrazovkami?
noční cvičení
Ranní cvičení má určitě své výhody. Stejné přínosy ale má i noční cvičení, pokud se vám lépe hodí do časového plánu. Není však pro každého. Pokud jste uvažovali o rutině nočního cvičení, tento průvodce vám pomůže zjistit, zda je pro vás to pravé.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama