Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Chlapeček, který se jako jediný na světě narodil se třemi penisy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Studie publikovaná v časopise International Journal of Surgery Case Reports přinesla informace o chlapečkovi z Iráku, který měl až tři pohlavní orgány. Lékaři se shodují v tom, že jde o zatím jediný zaznamenaný případ na světě. Neobvyklou anomálii řeší široký tým specialistů z více medicínských oblastí.

  Nadpočetné penisy jsou extrémně vzácnou vrozenou urogenitální anomálií, která byla poprvé zaznamenána v roce 1609. Někteří pacienti mohou mít další související vrozené anomálie.

  Rodiče tříměsíčního chlapce, který je rodilým Kurdem z města Duhok, vyhledali lékařskou pomoc poté, co si všimli, že má jejich syn oteklý šourek a vyrůstají z něj dva kožní výrůstky. Při vyšetření se zjistilo, že jde o pohlavní orgány. Jeden z nich měřil dva centimetry, druhý jeden centimetr. První byl připevněn k původnímu penisu, druhý vyrůstal z šourku. Ani jeden z nich nebyl funkční. Jde vůbec o první takový zaznamenaný případ v novodobé historii. 

  Lékaři se dosud setkávali pouze s diphalliou (dva penisy). Podle dostupných statistických údajů postihne tato diagnóza jednoho ze šesti milionů chlapců. 

  Řeší se chirurgickým zákrokem, přičemž tito pacienti mohou dlouhodobě trpět problémy se zažíváním nebo močovými cestami. 

  „Triphallia (tři penisy) nebyla zatím zdokumentována v žádné zemi. Léčba je složitá, protože má zdravotní, etické a kosmetické aspekty. Na její průběh musí dohlížet kombinovaný multidisciplinární tým a pacient bude muset být dlouhodobě sledován,“ uvedl doktor Shakir Saleem Jabali. 

  Chlapeček už má za sebou operační zákrok a zotavuje se. Ostatní jeho orgány zatím nevykazují žádnou anomálii. Operaci provedl urolog, který je odborníkem v oboru urochirurgie a rekonstrukce penisu, informuje server TheIndianEXPRESS.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  V Japonsku je normou, v královské rodině striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby si některý člen vzal partnera bez vznešeného panovnického titulu. Až princezna Mako to porušila. A nemá to jednoduché.
  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe

  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe. To má způsobit nevratnou změnu zemského systému

  Často slyšíme o tání ledovců v polárních končinách, jako je Grónsko nebo Antarktida. Ještě kritičtější situace kvůli tajícímu ledu je však v Afrických horách. Velmi brzy hrozí záplavy a hladomor.
  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Tohle si běžný pozemšťan jen těžko dokáže představit. „Plyn o hmotnosti miliónů sluncí‘, stovky milionů let, takové veličiny a příměry se skloňují v nové studii, která pátrá po prvotním vzniku záhadných vesmírných černých děr.
  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  V Německu se rozjelo pátrání po jedenáctileté dívence. Naposledy si byla zaběhat v bavorském Holzheimu, pak už ji nikdo neviděl. Pikantní na celém je, že by podle zdrojů mohlo mít ztracení spojitost s nebezpečnou sektou.
  Matka, která za 10 let porodila 11 dětí

  Žena, která za 10 let porodila 11 dětí. Nyní čeká další a plánuje všechny učit sama doma

  Sedmatřicetiletá Courtney působí jako svěží mladá žena, rozhodně ne jako strhaná matka. Přesto přivedla na svět už jedenáct potomků a dvanácté je na cestě. S třiatřicetiletým manželem Chrisem si udělali doma menší ‚továrnu na děti‘.
  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky

  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky. Typickým holčičím růžovým přebalům odzvonilo

  Výjev dívek hrajících si s panenkami v růžových šatičkách a chlapců s autíčky je nejspíš minulostí. Instituce rozhodly, že se hračky musí sjednotit do podoby „uni sex“. Průzkumy totiž odhalily, že dosavadní rozlišování pohlaví by mohlo děti urážet.
  Reklama
  Reklama
  Reklama