Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Chlapec vyvraždil rodinu své přítelkyně poté, co ho otec přistihl v její posteli. Hrozí mu 150 let vězení

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dosti nešťastnou partii si vybrala dívka z Kalifornie. Když ji s dotyčným osmnáctiletým chlapcem nečekaně překvapil její otec při intimitách, zastřelil jeho, její matku a nakonec i ji samotnou. Důvod je mimo lidské chápání, šokující je i trest.

  Šestnáctiletá Shelly Autumn May Moon si potají přivedla do domu svých rodičů dnes již devatenáctiletého přítele Mauricia Johnsona. O jeho přítomnosti věděli a svolili k ní jen její sourozenci. Téměř celá rodina se už uložila ke spánku, když otec dívky, čtyřicetiletý Nikki Metcalf, vešel do jejího pokoje, aby ji zkontroloval. Dvojice se v tu chvíli právě oddávala sexuálním hrátkám.

  Když Metcalf uviděl svou dceru v posteli s mladíkem, rozčílilo ho to a jejímu příteli dal facku. Následovala psychopatická reakce. Přistižený chlapec vytáhnul ze svého batohu pistoli, se staženými kalhotami vyběhl za mužem a střelil ho do hlavy. Zvuk střelby vzbudil dívčinu matku, čtyřicetiletou Margarett Moon, a tak vyběhla z ložnice vyděšena, co se děje. I tu zastřelil, když ji zastihl v obývacím pokoji. Následně pak namířil zbraň i proti své přítelkyni. Třináctiletá sestra Shelly mezitím přivolala policii.

  K masakru došlo 9. února v domě na Bear River Band v rezervaci Rohnerville Rancheria. Až toto úterý se mladík ke všemu přiznal. „Své konání odůvodnil tím, že nechtěl mít žádné svědky,“ informoval okresní úřad Eureky, Humboldt County District Attorney. Podle soudců nejvyššího soudu mladíkovi náleží trest sto padesát let vězení. Díky nově vznikajícímu zákonu se však několikanásobnému vrahovi rýsuje naděje na propuštění díky tomu, že v době činu spadal mezi mladistvé.

  Mladému muži nahrávají změny kalifornských zákonů. Možné propuštění po dvaceti pěti letech

  Sto padesát let vězení by mohlo být chápáno jako doživotí, ale není. Ohraničení doby trestu dává velkou pravděpodobnost jeho radikálnímu zkrácení. Kalifornští zákonodárci se snaží ustanovit možnost podmínečného propuštění mladistvých pachatelů tak, aby všichni měli nárok na podmínečné propuštění bez ohledu na jejich původní trest. Dohodnutý trest obžalovaného by byl maximální trest, který by mohl dostat, pokud by uvažovaný zákon vstoupil v platnost.

  „Podle zvažovaného kalifornského práva mají být všichni mladiství pachatelé, i ti odsouzení v současné době, ve 25. roce vězení podmínečně propuštěni, pokud si neodpykávají doživotí bez možnosti podmínečného propuštění,“ uvádí se v prohlášení DA. Vynesení konečného rozsudku je naplánováno na 21. ledna.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama

  3 KOMENTÁŘE

  1. Několik let jsem strávila v USA a o problematiku mnohaletých trestů jsem se zajímala. Stručně řečeno, funguje to následovně: Vyfasujete u soudu třeba 250 let natvrdo. Po několika letech (liší se to stát od státu, počítejme 4 roky) máte právo požádat o snížení trestu za tzv. dobré chování. Zbývá vám 246 let a soud vám to sníží nejvíc o polovinu (většinou se víc nesníží). Zbývá vám 123 let. Po dalších čtyřech létech se to může zopakovat. Zbývá vám 119 let a sníží vám trest o 59 let. Máte před sebou 60 let vězení. Za další 4 roky se 56 let může změnit na 28 let, po dalších čtyřech letech na 12 let, po dalších 4 letech na 4 roky a pak už jste venku. Binamická řada klesá velice rychle. Takže si ve skutečnosti odsedíte dvacet čtyři let. Je to teoretický výpočet, ale americká justice takhle pracuje. Doživotí bez možnosti amnestie je horší než 250 let nepodmíněně. Nechci diskutovat o tom, zda to má smysl, ale tak to tam prostě funguje.

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama