Reklama

Chcete vidět divoké tygry? Vydejte se do Indie, kde žije téměř polovina zbývající populace divokých tygrů na světě

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

1400 velkých koček se potuluje ve více než čtyřiceti národních parcích v zemi. Abyste to nemuseli zkoušet ve všech, zúžili jsme pro vás možnosti na 5 národních parků, kde je pravděpodobnost toto majestátní zvíře zahlédnout nejvyšší.

Národní park Bandhavgarh – největší šance vidět tygry

Ranthambore se svými 1334 čtverečními kilometry je jedním z největších indických národních parků. Je nejspíš také nejznámější a nejoblíbenější mezi fotografy divoké přírody. Pokud uvidíte někde fotku tygra, nejspíš byla vyfocena zde. Zákaz lovu tygrů v tomto parku byl vydán v roce 1973, díky čemuž je dnes jednou z nejlepších tygřích rezervací v Indii.

Další zvěř žijící v parku: leopardi, divoké kočky, lenochodi, hyeny, indické lišky, krokodýli.

Nejlepší čas na návštěvu: Park otevřen od října do června. Zimní měsíce jsou chladné, v létě zde panuje téměř nesnesitelné vedro. V únoru a březnu jsou sice teploty nejpříjemnější, ale největší šance spatřit tygra jsou v dubnu a květnu.

Tip: Zvěř se často vyskytuje poblíž tří velkých jezer. Šanci vidět tygřici s mláďaty máte v oblasti Bakaula, kde je hustý lesní porost a malá napajedla.

Nejbližší letiště: Jaipur je vzdálený 132 kilometrů, asi tři hodiny jízdy autem.

Národní park Kanha

V národním parku Kanha najdete rozlehlé otevřené louky, kde je vysoká šance na pozorování zvěře včetně tygrů. Není těžké si tu představit Mauglího, jak kráčí travou potají pozorován Šér Chánem.

Další zvěř: šakal, divoké prase, jelenec černý, hyena pruhovaná, leopard, jelen, dikobraz a mnoho dalších.

Tip: Zarezervujte si ranní sloní safari od vchodu Mukki. Obecně tu bývá méně turistů. Upřesněte, že chcete safari, a ne tygří show.

Kdy vyrazit: Park je otevřen od října do června. Nejlepší čas na pozorování tygrů je od dubna do června.

Nejbližší letiště: Letiště Jabalpur je vzdálené 175 kilometrů, přibližně tři hodiny jízdy autem.

Národní park Jim Corbett – nejlepší výhledy

Národní park Jim Corbett je jedním z nejstarších indických parků. Byl založen v roce 1936 jako národní park Hailey. V polovině 50. let byl park přejmenován podle legendárního lovce Corbetta, ze kterého se stal ochránce přírody. Na rozloze 500 km čtverečních tu v podhůří Himalájí najdete širokou škálu terénu, od lesů až po bažiny.

Kromě tygrů můžete spatřit: leopardy, divoké kočky, kočky rybářské, medvědy, šakaly a různé druhy jelenů.

Tip: Corbett je také známý jako „park slonů“ kvůli velkému počtu divokých slonů. Řeka Ramganga je jedním z nejlepších míst k jejich pozorování.

Nejlepší čas na návštěvu: Park je otevřen od října do června. Nejlepší čas na pozorování tygrů je však od března do června, i když viditelnost může být horší kvůli velkému množství prachu ve vzduchu.

Nejbližší letiště: Patnagar je 50 kilometrů daleko, asi hodinu jízdy autem.

Národní park Satpura – zažijte dobrodružství

Park je relativně nový, založený v roce 1981 a jeho výhodou je malý počet turistů. Do parku je povolen vjezd pouze 12 vozidel najednou. Park je domovem tygrů, hyen, leopardů, divokých prasat, divokých psů, medvědů, lišek, dikobrazů a létajících veverek.

Tip: Satpura je také jediným parkem, kde je povolena chůze! Místo sezení v džípu vyrazte na dobrodružné pěší safari s průvodcem. V létě se vydejte k řece Sonbhadra, kde můžete spatřit plavající tygry.

Kdy park navštívit: Nejpříjemnější měsíce k návštěvě jsou od října do března. Nejlepší pozorování divoké zvěře zažijete v dubnu a květnu.

Nejbližší letiště: Bhopal je vzdálený 135 kilometrů, asi tři hodiny jízdy autem.

Chystáte se do Indie na pozorování tygrů? Přečtěte si také o tradičních indických oděvech sárí nebo nejdůležitějším svátku roku Diwali.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama