e-Sports„Kladivář“ Souček hvězdou FIFY. Čech si vysloužil místo v Týmu sezony

„Kladivář“ Souček hvězdou FIFY. Čech si vysloužil místo v Týmu sezony

Po parádních výkonech, které letos Souček v dresu West Hamu předvádí, se nic jiného ani nedalo čekat. Rodák z Havlíčkova Brodu si vysloužil místo v Týmu sezony anglické Premier League ve hře FIFA 21. Oproti klasické kartě si polepšil o 10 bodů.

Někdejší středopolař pražské Slavie prožívá fantastický ročník. Během minulého roku vyměnil Českou republiku za Anglii a udělal dobře. West Ham patří mezi žhavé kandidáty na Evropu, na čemž má Souček lví podíl.

Hraje skvěle, diriguje hru, ve vzduchu nevypustí jediný souboj, ale také umí výborně zakončit. Všechny tyto atributy zdobí hru českého defenzivního záložníka v Londýně. I díky němu míří „Kladiváři“ k nejlepšímu umístění v dějinách klubu.

A to to ještě vloni vypadalo všelijak. West Ham se pral o záchranu v soutěži, a že by to letos mělo vypadat dramaticky jinak, netipoval asi ani ten nejoptimističtější fanoušek. „V týmu je skvělá atmosféra a je to vidět i v tabulce. Musíme v tom pokračovat,“ prozradil 26letý Souček klubové televizi.

Skvělé výkony oceňují experti, spoluhráči, ale třeba také tvůrci FIFY 21. Tomáš Souček se dostal do tradičního výběru Týmu sezony Premier League, kde se jeho vzácná karta objevuje po boku Fernandese, Salaha, Rashforda, Sona nebo De Bruyneho.

Třikrát Tým týdne, teď sezona

Když v září FIFA 21 vycházela, Součka mohla herní komunita pořídit za pár peněz. Hodnocení 81, to zase taková extraliga není. V průběhu několika měsíců se ale výkony na hřišti odrazily i v prostředí samotné hry od EA SPORTS.

Sám Souček podle svých slov FIFU moc neřeší, protože má na starosti jiné věci. Rodina a fotbal má před počítačem přednost, i tak ale ví o tom, že jeho hodnota stoupá i tady. Do nejlepšího výběru týdne už se dostal celkem 3x, teď ho ale čekala pocta největší.

https://twitter.com/westham_gossip/status/1346884454145536005

Pokud se výkony nějak dramaticky nesníží a West Ham udrží pozici pro evropské poháry, Souček zřejmě zůstane v Londýně. V opačném případě ale zřejmě zamíří po sezonu a půl pryč z Ostrovů. Zájem mají podle některých médií Bayern či Barcelona.

Reklama

Doporučujeme

V Íránu počet obětí války přesáhl 3000, uvedl dnes Teherán

Počet obětí války přesáhl v Íránu od zahájení americko-izraelských úderů 3000. Podle agentury Reuters to dnes médiím řekl šéf íránského orgánu forenzní medicíny.

Čtyři migranti zahynuli při pokusu o přeplutí v Lamanšského průlivu

Čtyři lidé dnes ráno zahynuli v Lamanšském průlivu při pokusu o nalodění do člunu s migranty, kteří měli namířeno do Británie. Oznámily to dnes podle agentury AFP francouzské úřady.

Británie a Francie naléhají na úplné otevření Hormuzského průlivu

Britská ministryně zahraničí Yvette Cooper naléhá na úplné otevření Hormuzského průlivu i na to, aby lodě v něm mohly proplouvat bez nutnosti platit poplatky. Tato výzva od šéfky britské diplomacie podle BBC zazní v jejím projevu, v němž později během dneška představí priority britské zahraniční politiky. Francouzský ministr zahraničí Jean-Noël Barrot dnes odsoudil izraelské útoky na Libanon.

Příměří nepříměří, doprava v Hormuzském průlivu drhne

Doprava v Hormuzském průlivu se po vyhlášení dvoutýdenního příměří nezměnila. Denně touto důležitou vodní trasou pro přepravu ropy propluje kolem deseti až jedenácti plavidel, což je hluboko pod hodnotami z předválečného období. Kontrolují ji totiž Íránské revoluční gardy. USA jsou na tom nyní hůře než před začátkem války, upozornil bývalý představitel americké bezpečnosti.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Jednu oběť na životě a šest raněných si vyžádaly ruské útoky na jihovýchodě Ukrajiny za uplynulou noc, uvedly místní úřady. Ruské drony opět zaútočily na kritickou infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu země. O jednom mrtvém a jedné zraněné při útocích ukrajinských dronů informují také ruské úřady.

USA na odchodu z NATO? Rutte po schůzce s Trumpem naznačil napětí

Americký prezident Donald Trump je zjevně zklamán odmítnutím spojenců ze Severoatlantické aliance (NATO) podpořit ho ve válce s Íránem. V rozhovoru se CNN to po soukromé schůzce s Trumpem ve Washingtonu uvedl generální tajemník NATO Mark Rutte. O tom, zda hovořili o možném americkém vystoupení z aliance, se však nezmínil.

George Clooney ostře kritizuje Donalda Trumpa kvůli Íránu

Hollywoodská hvězda znovu vstupuje do politiky. George Clooney se pustil do ostré kritiky Donalda Trumpa a jeho výroků o Íránu. Tentokrát ale nejde jen o osobní spor.

Král Karel a Cartier dávají šanci nové generaci hodinářů

Luxusní značka šperků a hodinek a královská nadace spojují síly. Vzniká program, který otevírá dveře do světa precizního řemesla a dává šanci těm, kteří chtějí tvořit skutečné hodinářské umění.

Medveděv se v Monte Carlu zhroutil a utrpěl nejhorší porážku kariéry

Daniil Medveděv zažil v Monte Carlu jeden z nejhorších dnů své kariéry. V utkání proti Matteo Berrettini naprosto odešel. Prohrál 0:6, 0:6 a poprvé v životě inkasoval takzvaný double bagel.

Migrující sladkovodní ryby mizí rekordním tempem

Populace migrujících sladkovodních ryb po celém světě se od roku 1970 propadly zhruba o 81 procent. Jde o jeden z nejprudších poklesů mezi obratlovci. Ryby, které jsou závislé na dlouhých a propojených říčních systémech, narážejí na stále větší množství překážek a jejich přirozené tahy se rychle rozpadají.

Řecko už příští rok zakáže sociální sítě dětem pod patnáct let

Řecko hodlá už příští rok zakázat přístup k sociálním sítím dětem mladším 15 let. Zařadilo se tak mezi rostoucí počet evropských zemí, které se snaží omezit vliv online platforem na mladistvé.

Příměří mezi USA a Íránem uvítali šéf OSN či Německo, vyzvali k trvalému míru

Generální tajemník OSN António Guterres uvítal dvoutýdenní příměří mezi USA a Íránem, uvedl podle agentury AFP jeho mluvčí. Šéf OSN zároveň vyzval všechny strany konfliktu, aby pracovaly na dosažení trvalého míru na Blízkém východě. Příměří vítá také německý kancléř Friedrich Merz, podle něhož je nyní nutné vyjednat trvalý mír.

KLDR odpálila několik balistických střel, uvedl Soul

Severní Korea dnes a v úterý odpálila několik blíže nespecifikovaných balistických střel směrem k Japonskému moři, uvedla jihokorejská armáda. O jaký typ střel šlo, nyní analyzují jihokorejské a americké zpravodajské služby. Informovaly o tom světové agentury.

Ceny ropy klesají. Ale na jak dlouho?

Cenové šoky na trhu s ropou v posledních dnech ve středu vystřídala úleva. Ceny ropy Brent i WTI klesly pod 100 dolarů za barel poté, co americký prezident Donald Trump souhlasil s dvoutýdenním příměřím.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama