menu

16.4 C
Czech
Neděle 19. května 2024

„Přijdou si pro vaše zbraně, stoprocentně.“ Trump burcoval k volební účasti na akci střelecké asociace

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump se během sobotního projevu v Texasu, kde hovořil k tisícům členů Národní střelecké asociace (NRA), zavázal zrušit předpisy týkající se zbraní, které zavedla administrativa Joea Bidena. Zároveň na účastníky apeloval, aby v letošních volbách využili svůj hlas. NRA Trumpa oficiálně podpořila.

Cenová předpověď kryptoměn: Kam se bude vyvíjet bitcoin a zbytek trhu?

Sledujte nás na sítích

Od počátku roku 2024 kryptoměnový trh vykazuje růstovou dynamiku. Kromě několika málo poklesů a cenových korekcí některé z největších kryptoměn stanovily nové rekordy. Tradičně vede bitcoin (BTC), který v březnu dosáhl svého historického maxima, když překročil hodnotu 73,5 tisíce dolarů. Expanze tohoto odvětví přitáhla zájem nových investorů. 

Reklama

V současnosti tak celkový objem investic do kryptoměn činí téměř 2,7 bilionu dolarů. Zůstává otázkou, zda se tento vzestupný trend udrží i nadále. Bude bitcoin schopen splnit očekávání dalšího růstu? Jaké další kryptoměny by mohly přinést svým vlastníkům významné finanční zisky? To se dozvíte v dnešním článku.

Spotové bitcoinové ETF zaznamenávají úspěch. Mohly by ethereum ETF podnítit další růst kryptoměn?

Jedním z hlavních důvodů, proč cena bitcoinu překročila 73 600 dolarů, je úspěch spotových bitcoinových ETF. Analytici již před jejich schválením na začátku roku očekávali, že tyto fondy by mohly zahájit novou éru ve světě kryptoměn. Potvrzení tohoto trendu vidíme v masivním přílivu investic, přičemž rekordní denní příliv činil přes miliardu dolarů. Firmy spravující tyto fondy nyní mají v držení aktiva v hodnotě 58 miliard dolarů.

Foto: Inzerce

Rozdělení BTC ETF dle jednotlivých správců

Nejúspěšnějším fondem je iShares Bitcoin Trust od BlackRock, jehož hodnota přesahuje 18,56 miliardy dolarů. Fond iShares také dosáhl rekordu v rychlosti nárůstu spravovaných aktiv, když za pouhých 37 dní od začátku obchodování překonal hranici 10 miliard dolarů. Oproti tomu zlatem kryté fondy tento objem dosáhly až po dvou letech. Vzhledem k úspěchu a oblíbenosti spotových bitcoinových ETF lze očekávat, že budou i nadále stimulovat růst ceny Bitcoinu, což má vždy pozitivní dopad na celý trh s kryptoměnami. 

Reklama
Foto: Inzerce

Vývoj bitcoinového ETF

Momentálně správci aktiv netrpělivě očekávají rozhodnutí americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) týkající se spotových ethereum ETF. Schválení těchto investičních nástrojů by mohlo vyvolat výrazný růst etheru, kryptoměny, jejíž blockchain je základem pro většinu decentralizovaných aplikací a tokenů. Pokud by se ethereum ETF začaly obchodovat, pravděpodobně by to vyvolalo cenový boom u většiny tokenů běžících na tomto blockchainu.

Jak vysoko půjde bitcoin po halvingu?

Hodnotu bitcoinu ovlivňují různé faktory, nicméně jen málokteré události přitahují tolik pozornosti jako halving, kdy se odměna za těžbu jednoho bloku sníží na polovinu. Historicky se ukazuje, že halvingy jsou významnými spouštěči býčích trhů, ale o co vlastně jde?

Bitcoin byl od svého vzniku designován s fixním počtem coinů, které mají být vydány – 21 milionů. Ty se dostávají na trh prostřednictvím těžby, což je proces potvrzování transakcí v síti. Tyto operace provádějí vysokovýkonná těžební zařízení, přičemž odměnou jsou nově vytěžené BTC. Aby nedošlo k rychlému nasycení trhu, snižuje se po každých 210 tisících vytěžených blocích množství nově vydaných BTC na polovinu. Halving může způsobit disbalanci mezi nabídkou a poptávkou a vyvolat býčí trh, protože investoři začnou Bitcoin hromadně kupovat. Událost také zdůrazňuje absolutní nedostatek BTC v době, kdy je pro investory dostupnější než kdykoli předtím, a to díky schválení ETF v USA. 

Zájem o BTC v důsledku této události roste, což halving činí významným orientačním bodem, který umocňuje dynamiku Bitcoinu. Proto není nereálné předpokládat, že před halvingem dojde k cenovému vzestupu, který bude následovat korekce, a poté se díky široké adopci a zvýšenému povědomí dostane na nová maxima. Z dlouhodobé perspektivy by mohl bitcoin po dubnovém halvingu dle názoru některých expertů dosáhnout až půl milionu dolarů.

Spekulace o dosažení této hodnoty jsou sice pouze teoretické, ale historie nám ukazuje, že po halvingu v roce 2012 vzrostl BTC o 12 400 %. Další halving v roce 2016 vedl k růstu o 5 200 % a v roce 2020 o 1 200 %. K dnešnímu dni, krátce před dalším halvingem, Bitcoin již posílil o více než 650 %. 

Foto: Inzerce

Model potenciálního růstu bitcoinu

Do roku 2028 by mohl přinést investorům zisk 360 %, čímž by se cena BTC mohla vyšplhat k více realistickému cíli 300 tisíc dolarů.

Altcoiny v čele s meme coiny rostou 

Veškeré výše uvedené aspekty jsou spojeny s Bitcoinem, jehož vliv se projevuje na většině ostatních kryptoměn. Kupní cena celého Bitcoinu je však v dosahu jen omezeného počtu lidí na světě. Jako vhodnou možnost pro drobné a střední investory se v současné době ukazují menší altcoiny a meme coiny, které lze obvykle pořídit za zlomek ceny, přičemž mají potenciál růstu překonávající i ty nejdražší kryptoměny. Zisky v řádech desítek až stovek procent, které altcoiny občas nabízejí, definují období známé jako altseason.

Tato sezóna přichází ve chvíli, kdy cena Bitcoinu klesá a investoři se snaží najít alternativní způsoby, jak zvýšit hodnotu svých investic. Avšak, altcoiny mohou nabídnout atraktivní zhodnocení i během vzestupné fáze Bitcoinu. Jasným příkladem je Dogecoin (DOGE), který je považován za lídra mezi meme coiny. V minulém měsíci vykázal téměř 80% nárůst hodnoty, zatímco Bitcoin za stejné období zaznamenal nárůst jen o 16 %.

Foto: Inzerce

Vývoj ceny Dogecoinu

Několik tokenů s vysokým růstovým potenciálem je nyní dostupných v rámci veřejného předprodeje za zvýhodněné ceny. Takové investice mohou v dlouhodobém horizontu poskytnout desetinásobné až stonásobné zisky. Příkladem mohou být projekty jako Slothana ($SLOTH) a Dogeverse ($DOGEVERSE). Jde sice o meme coiny bez jakéhokoli využití (kromě spekulací), ale vzhledem k momentálnímu hypu okolo této třídy aktiv, by mohly po zalistování dosáhnout zajímavých úspěchů. Co je na těchto projektech tak líbivé? Slothana patří mezi Solana meme coiny, které v poslední době zažívají masivní úspěchy, a Dogeverse je první multichainový meme coin na světě běžící hned na šesti blockchainech.

Obrázek
Obrázek

Těžba bitcoinu bez nutnosti vlastnit hardware, to je Bitcoin Minetrix

Současně s nárůstem popularity bitcoinu se na scéně objevuje Bitcoin Minetrix ($BTCMTX), který přináší revoluci do odvětví těžby kryptoměn. Projekt přichází s novým konceptem, zvaným Stake-to-Mine. Ten nabízí investorům unikátní možnost získávat bitcoinové odměny bez nutnosti investovat do drahého hardwaru a složitých technických znalostí.

Mnozí bitcoinoví experti v čele s Anthony Pomplianem predikují, že tržní kapitalizace Bitcoinu může přesáhnout, ba dokonce zdvojnásobit tržní kapitalizaci zlata, což staví Bitcoin Minetrix do pozice atraktivní investiční příležitosti pro ty, kteří chtějí profitovat z nadcházejícího býčího trhu. Díky mechanismu Stake-to-Mine mohou uživatelé získávat odměny ve formě BTC prostým stakováním nativních tokenů $BTCMTX. Tento přístup umožňuje snadný vstup do světa těžby a otevírá trh širšímu spektru investorů.

Stakingem získají obchodníci navíc těžební kredity. S těmito kredity ERC-20 získají čas a hashrate v rámci cloudové těžby. Prostřednictvím řídícího panelu Bitcoin Minetrix mohou rychle zjistit, kolik tokenů již stakují a kolik kreditů získali. Uživatelé, kteří uzamknou své tokeny $BTCMTX, mohou aktuálně očekávat roční procentní výnos (APY) 54 %. S bonusovým airdropem ve výši 30 000 USD a podporou od známých influencerů si Bitcoin Minetrix rychle získává důvěru a zájem investorů.

Foto: Inzerce

Bitcoin Minetrix Staking

S celkovým výkonem předprodeje, ve kterém projekt získal již více než 13 milionů USD, se Bitcoin Minetrix jeví jako lákavá příležitost s vysokým potenciálem zisku a dlouhodobého růstu. Aktuálně lze token zakoupit přímo na oficiálním webu projektu za 0,0146 USD, ale cena se bude za čtyři dny opět zvyšovat, tak neotálejte, pokud vás projekt zaujal.

Bitcoin Minetrix stojí na čele inovací a udržitelnosti v kryptoměnovém sektoru. V době, kdy investoři stále více diverzifikují svá portfolia a hledají nové investiční možnosti, představuje tento altcoin přitažlivou kombinaci ziskovosti, udržitelnosti a zapojení komunity.

Obrázek
Obrázek

Slova závěrem

Není možné s absolutní jistotou říci, jak se bude vyvíjet kryptoměnový trh v blízké budoucnosti. Z dosavadního vývoje, událostí a plánů však vyplývá, že kryptoměny mají výrazný potenciál pro růst. Pokud máte zájem o potenciální zisky již v následujících týdnech, doporučujeme navštívit web projektu Bitcoin Minetrix. Tento projekt se zaměřuje na cloudovou těžbu a patří mezi nejzajímavější blockchainové aplikace současnosti. Dalšími atraktivními investičními možnostmi jsou zmíněné meme coiny Slothana a Dogeverse.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hudební magnát Diddy se omlouvá za „neomluvitelné“ chování při napadení v roce 2016

Hudební magnát Sean „Diddy“ Combs se veřejně omluvil za své „neomluvitelné“ chování poté, co se objevil záznam z bezpečnostních kamer z roku 2016, na kterém údajně napadl svou bývalou přítelkyni Cassie Ventura. Incident se údajně odehrál v dnes již uzavřeném hotelu InterContinental v Los Angeles, jak vyplývá ze žaloby, kterou Ventura dříve podala.

Íránský prezident a nejvyšší představitelé jsou po havárii vrtulníku nezvěstní

Íránský prezident Ebrahim Raisi údajně přežil havárii vrtulníku v odlehlé severní oblasti Íránu. K incidentu došlo v provincii Východní Ázerbájdžán poblíž pohraničního města Džolfa. Státní média označila událost za „tvrdé přistání“, což naznačuje, že prezident je naživu, ačkoli žádné další podrobnosti nebyly poskytnuty.

„Přijdou si pro vaše zbraně, stoprocentně.“ Trump burcoval k volební účasti na akci střelecké asociace

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump se během sobotního projevu v Texasu, kde hovořil k tisícům členů Národní střelecké asociace (NRA), zavázal zrušit předpisy týkající se zbraní, které zavedla administrativa Joea Bidena. Zároveň na účastníky apeloval, aby v letošních volbách využili svůj hlas. NRA Trumpa oficiálně podpořila.

Fico je podle nemocnice mimo ohrožení života, jeho stav je ale nadále velmi vážný

Slovenský premiér Robert Fico, který je po středečním postřelení atentátníkem hospitalizován, je mimo ohrožení života. Jeho stav je ale vážný, rekonvalescence si vyžádá dlouhou dobu, řekl dnes novinářům zástupce nemocnice v Banské Bystrici.

Rafinerie v ruském Slavjansku přerušila po ukrajinském vzdušném útoku provoz

Ruská rafinerie v Slavjansku na Kubáni dnes přerušila provoz poté, co se stala cílem vzdušného útoku Ukrajiny. Informovala o tom agentura Interfax s odvoláním na vedení ropného podniku. Místní úřady předtím oznámily dopad šesti dronů v areálu rafinerie. Nepřátelské vzdušné útoky hlásily dnes ráno z řady míst ruské i ukrajinské úřady.

Člen izraelského válečného kabinetu pohrozil rezignací kvůli Netanjahuově absenci poválečného plánu pro Gazu

Benny Gantz, významný centrista v tříčlenném izraelském válečném kabinetu, dal ultimátum premiérovi Benjaminu Netanjahuovi a pohrozil mu rezignací, pokud do 8. června nepředloží poválečný plán pro Gazu. Toto oznámení dále prohlubuje stávající rozpory ve vedení Izraele, který je již více než sedm měsíců ve válce, aniž by dosáhl svých cílů, jimiž jsou likvidace Hamásu a zajištění návratu mnoha rukojmích zajatých touto militantní palestinskou skupinou.
Reklama

DOPORUČUJEME

Cestování autobusem mezi Brnem a Prahou

Cestování autobusem mezi Brnem a Prahou je jedním z nejoblíbenějších způsobů přepravy mezi těmito dvěma městy. Tato trasa je frekventovaná a nabízí mnoho možností...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hudební magnát Diddy se omlouvá za „neomluvitelné“ chování při napadení v roce 2016

Hudební magnát Sean „Diddy“ Combs se veřejně omluvil za své „neomluvitelné“ chování poté, co se objevil záznam z bezpečnostních kamer z roku 2016, na kterém údajně napadl svou bývalou přítelkyni Cassie Ventura. Incident se údajně odehrál v dnes již uzavřeném hotelu InterContinental v Los Angeles, jak vyplývá ze žaloby, kterou Ventura dříve podala.

Íránský prezident a nejvyšší představitelé jsou po havárii vrtulníku nezvěstní

Íránský prezident Ebrahim Raisi údajně přežil havárii vrtulníku v odlehlé severní oblasti Íránu. K incidentu došlo v provincii Východní Ázerbájdžán poblíž pohraničního města Džolfa. Státní média označila událost za „tvrdé přistání“, což naznačuje, že prezident je naživu, ačkoli žádné další podrobnosti nebyly poskytnuty.

„Přijdou si pro vaše zbraně, stoprocentně.“ Trump burcoval k volební účasti na akci střelecké asociace

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump se během sobotního projevu v Texasu, kde hovořil k tisícům členů Národní střelecké asociace (NRA), zavázal zrušit předpisy týkající se zbraní, které zavedla administrativa Joea Bidena. Zároveň na účastníky apeloval, aby v letošních volbách využili svůj hlas. NRA Trumpa oficiálně podpořila.

Fico je podle nemocnice mimo ohrožení života, jeho stav je ale nadále velmi vážný

Slovenský premiér Robert Fico, který je po středečním postřelení atentátníkem hospitalizován, je mimo ohrožení života. Jeho stav je ale vážný, rekonvalescence si vyžádá dlouhou dobu, řekl dnes novinářům zástupce nemocnice v Banské Bystrici.

Rafinerie v ruském Slavjansku přerušila po ukrajinském vzdušném útoku provoz

Ruská rafinerie v Slavjansku na Kubáni dnes přerušila provoz poté, co se stala cílem vzdušného útoku Ukrajiny. Informovala o tom agentura Interfax s odvoláním na vedení ropného podniku. Místní úřady předtím oznámily dopad šesti dronů v areálu rafinerie. Nepřátelské vzdušné útoky hlásily dnes ráno z řady míst ruské i ukrajinské úřady.

Člen izraelského válečného kabinetu pohrozil rezignací kvůli Netanjahuově absenci poválečného plánu pro Gazu

Benny Gantz, významný centrista v tříčlenném izraelském válečném kabinetu, dal ultimátum premiérovi Benjaminu Netanjahuovi a pohrozil mu rezignací, pokud do 8. června nepředloží poválečný plán pro Gazu. Toto oznámení dále prohlubuje stávající rozpory ve vedení Izraele, který je již více než sedm měsíců ve válce, aniž by dosáhl svých cílů, jimiž jsou likvidace Hamásu a zajištění návratu mnoha rukojmích zajatých touto militantní palestinskou skupinou.

Ukrajina kvůli ruské ofenzivě evakuovala z Charkovské oblasti už 10.000 lidí

Od zahájení ruského pozemního útoku v ukrajinské Charkovské oblasti z minulého týdne bylo evakuováno už téměř 10.000 lidí. Uvedl to dnes šéf charkovské správy Oleh Syněhubov. Situace na frontě se podle něj stabilizovala. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruská vojska dobyla - ruskou terminologií "osvobodila" - další vesnici u Vovčanska v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, zatímco ukrajinské velení naopak ujišťuje, že ruské útoky v regionu byly bezvýsledné. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Záplavy v Afghánistánu kvůli nezvykle silným dešťům stály život nejméně 68 lidí

Záplavy v Afghánistánu vyvolané novou vlnou přívalových dešťů si za poslední dva dny vyžádaly dalších nejméně 68 obětí. Informovaly o tom dnes tiskové agentury s odvoláním na úřady řízené hnutím Tálibán, které upozornily, že bilance mrtvých se zakládá na předběžných informacích a může ještě vzrůst. Záplavy způsobené nezvykle silnými sezonními dešti už koncem minulého týdne připravily o život stovky Afghánců.

Verstappen získal pole position v Imole, Norris a Piastri z McLarenu byli těsně za ním

Lando Norris a Oscar Piastri z McLarenu se ve vzrušující kvalifikaci v Imole umístili těsně za úřadujícím mistrem světa Maxem Verstappenem. Zatímco Verstappen si zajistil pole position, Piastri byl jen o 0,074 sekundy pomalejší a obsadil druhé místo. Norris, který nedávno zvítězil v Miami, začne závod z třetí pozice, což zdůrazňuje skvělou formu McLarenu, který se výrazně přiblížil vedoucí pozici.
Reklama
Reklama