Reklama
12.1 C
Czech
Sobota 4. dubna 2026
ZprávyBritské úřady vyšetřují server OnlyFans kvůli přístupu nezletilých k pornografii

Britské úřady vyšetřují server OnlyFans kvůli přístupu nezletilých k pornografii

Britské regulační orgány vyšetřují OnlyFans, streamovací platformu používanou sexuálními pracovníky. Mají obavy, že proces ověřování věku na stránkách nebrání dětem v přístupu k pornografii. Informuje o tom Financial Times, BBC a další servery.

Úřad Ofcom ve středu uvedl, že OnlyFans „neposkytla mediálnímu regulačnímu orgánu úplné a přesné“ informace o svých interních opatřeních. Ta mají zabránit používání platformy osobami mladšími 18 let.

Vyšetřování probíhá v rámci regulace platforem pro sdílení videí, píší Financial Times. Dozorčí orgán shromažďuje podrobnosti od předních společností, včetně TikToku, Snapchatu, Twitche a OnlyFans, od roku 2021. Má pravomoc trestat společnosti za nedodržení předpisů pokutami až do výše pěti procent kvalifikovaných příjmů nebo 250 000 liber. Podle toho, která částka je vyšší.

Když se lidé přihlásí k používání OnlyFans, jejich obličeje jsou naskenovány technologií poskytovanou vládou schválenou službou Yoti. Ta odhaduje jejich věk.

Společnost OnlyFans chybně sdělila úřadu Ofcom, že hranice pro přístup k prohlížení obsahu na stránkách byla stanovena na 23 let. Má tak pětiletou rezervu pro případ, že by se uživatelé jevili starší, než je jejich věk. Ve skutečnosti však byla tato hranice nastavena na 20 let.

Problém s kódováním

Společnost OnlyFans se sídlem v Londýně, kterou vlastní společnost Fenix International, uvedla, že po zjištění chyby, kterou ve středu svedla na „problém s konfigurací kódování“, změnila svou zprávu pro Ofcom.

Regulační orgán ve středu uvedl, že „dostupné důkazy naznačují“, že poskytnuté informace byly nepřesné a neúplné. „Opatření k zajištění věku, která server OnlyFans přijal, nemusela být provedena tak, aby chránila osoby mladší 18 let před materiálem s omezeným přístupem,“ vyjádřila se mluvčí společnosti pro BBC.

V rámci šetření se bude zjišťovat, zda společnost OnlyFans nedodržela zákon, a regulátor očekává, že v srpnu poskytne aktuální informace. Ofcom rovněž vyšetřuje TikTok v podobném případě, kdy byly poskytnuty nepřesné informace týkající se rodičovské kontroly. Podle vyjádření společnosti to způsobil technický problém.

Společnost OnlyFans uvedla, že úzce spolupracuje s Ofcomem „na zavádění a rozvíjení osvědčených postupů v oblasti online bezpečnosti. A to včetně používání technologie zajištění věku“.

Kromě požadavku, aby všichni uživatelé poskytli své jméno a údaje o platební kartě, používá OnlyFans vládou schváleného poskytovatele pojištění proti ztrátě věku Yoti,“ dodala.

Toto vyšetřování se týká fanoušků se sídlem ve Spojeném království, kteří na stránkách konzumují obsah. Nikoli tvůrců obsahu. Ti v rámci ověření totožnosti uvádějí své datum narození na průkazu totožnosti vydaném vládou.

Přísné předpisy

Očekává se, že příští týden regulační orgán zveřejní kodexy postupů platforem. Ty by měly chránit děti online a dodržovat nový britský zákon o bezpečnosti online.

Tento právní předpis je všeobecně uznáván jako jeden z nejpřísnějších online předpisů na světě. Poskytuje úřadu Ofcom větší pravomoci k tomu, aby technologické společnosti pohnal k odpovědnosti za porušování zákona, zejména pokud hrozí poškození dětí mladších 18 let, včetně trestní odpovědnosti.

Reklama

Doporučujeme

V Perském zálivu se zřítil druhý letoun USA, pilot byl zachráněn

V Perském zálivu se dnes zřítil druhý americký bojový letoun, jeho pilot byl zachráněn, napsal deník The New York Times (NYT) s odkazem na dva americké zdroje. Íránská státní média začala následně tvrdit, že stroj sestřelila íránská protivzdušná obrana.

Írán pokračuje v popravách lidí spojovaných s opozicí

Írán v sobotu popravil dva muže, které spojoval s opoziční organizací Lidoví modžáhedové Íránu. Tamní média uvedla, že byli odsouzeni kvůli vazbám na tuto skupinu a kvůli ozbrojeným útokům. Popravy přišly jen několik dní po dalších podobných případech.

Íránský útok na ambasádu USA byl vážnější, než se uvádělo

Íránský dronový útok na americkou ambasádu v Saúdské Arábii způsobil výrazně větší škody, než se původně uvádělo. Úder zasáhl i zabezpečené části komplexu a vyvolal rozsáhlý požár. Incident tak ukazuje, že Teherán dokáže zasáhnout i silně chráněné cíle.

Kuba kvůli tlaku Spojených států propustí přes 2000 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila, že propustí 2 010 vězňů. Jde o největší podobný krok za poslední roky, který přichází v době rostoucího tlaku ze strany administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Oběžná dráha kolem Země se zaplňuje a rizika rostou

Vesmír kolem Země se rychle mění. Z prostoru, který byl ještě donedávna téměř prázdný, se stává stále hustěji zaplněná oblast plná satelitů a další techniky. Odborníci přitom upozorňují, že tahle nová vesmírná závodní dráha není jen technická nebo geopolitická otázka. Stále víc se mluví i o dopadech na životní prostředí.

Francouzská loď proplula Hormuzským průlivem

Francouzská kontejnerová loď skupiny CMA CGM proplula Hormuzským průlivem. Jde o první plavidlo francouzského vlastníka, které tudy projelo od chvíle, kdy na konci února začala válka.

Nový americký granát zabíjí tlakovou vlnou

Americká armáda představila po téměř šedesáti letech nový smrtící ruční granát. Nová zbraň s označením M111 má být určená hlavně pro boj ve městech a uzavřených prostorech, kde má oproti dosud používaným granátům snížit riziko vedlejších škod.

Prezidenti Francie a Koreje chtějí spolupracovat na otevření Hormuzského průlivu

Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes v Soulu se svým jihokorejským protějškem I Če-mjongem dohodl, že budou spolupracovat na znovuotevření Hormuzského průlivu a zmírnění světové ekonomické nejistoty způsobené válkou na Blízkém východě. Napsala to agentura AP. Válku zahájily 28. února Izrael a USA údery na Írán, který mimo jiné blokuje tuto vodní cestu.

Tesle se hromadí neprodané elektromobily

Tesla má za sebou kvartál, který na první pohled nevypadá špatně, ale při bližším pohledu odhaluje nový problém. Automobilka v prvních třech měsících roku vyrobila výrazně víc aut, než kolik jich dokázala dodat zákazníkům. Na skladech a odstavných plochách jí tak zůstalo přes 50 tisíc neprodaných elektromobilů, nejvíc v historii firmy.

Situace na frontě je pro Ukrajinu nejlepší za deset měsíců, řekl Zelenskyj

Situace na frontě ve válce s Ruskem je pro Ukrajinu nejlepší za deset měsíců. Dnes to podle agentury Reuters řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinské síly podle něho minulý měsíc zmařily ruskou ofenzívu.

Írán zasáhl ropnou rafinérii v Kuvajtu, v plynárenském zařízení v Emirátech hoří

Íránské bezpilotní letouny dnes zaútočily na kuvajtskou ropnou rafinérii Mína al-Ahmadí, kde vypuklo několik požárů. Íránský útok v zemi také poškodil část elektrárny a odsolovacího zařízení, zatímco plynárenské zařízení ve Spojených arabských emirátech (SAE) muselo kvůli dopadům trosek pozastavit provoz, napsaly tiskové agentury a média.

Rusko bombardovalo sever Ukrajiny, zemřel jeden člověk

Jeden člověk zemřel a další tři dnes ráno utrpěli zranění při ruském bombardování města Šostka v severoukrajinské Sumské oblasti. Informoval o tom šéf regionální vojenské správy Oleh Hryhorov. Útoky, které ruské síly v noci podnikly na Charkov, zranily pět lidí, napsala Ukrajinska pravda s odvoláním na policii. Mluvčí ukrajinského letectva podle agentury Reuters varoval, že Rusko od čtvrtka proti Ukrajině vede rozsáhlý útok a že ve vzdušném prostoru je stále velký počet nepřátelských dronů.

Írán tvrdí, že sestřelil americkou stíhačku F-35 a že pilot je asi mrtvý

Írán tvrdí, že jeho protivzdušná obrana v centrální části země sestřelila americký bojový letoun F-35 a že pilot pravděpodobně nepřežil, napsaly tiskové agentury s odvoláním na íránská média. Web The Times of Israel (ToI) napsal, že se ale zřejmě jednalo o americký stíhací letoun F-15E, nikoli F-35. Po zásahu íránskou palbou musel před dvěma týdny nouzově přistát jiný bojový letoun F-35. USA spolu s Izraelem rozpoutaly na konci února válku proti Íránu, který provádí odvetné údery.

Otevře se Hormuzský průliv? Írán a Omán připravují protokol

Írán a Omán chystají protokol o monitorování a tranzitu lodí Hormuzským průlivem. Americké akcie tak vzrostly a ceny ropy klesly. Tato informace totiž dává naději na znovuzpřístupnění klíčové exportní trasy pro ropu bez nutnosti použít sílu.

Ochromený Írán? Zpravodajci zpochybňují Trumpovy výroky

Zhruba polovina odpalovacích zařízení Íránu zůstala neporušena. V jeho arzenálu se stále nachází tisíce dronů a dostatek raket k rozpoutání chaosu na Blízkém východě. S takovým hodnocením přišly americké zpravodajské služby. Odporují tak tvrzením prezidenta Donalda Trumpa, podle nichž byla schopnost Íránu odpalovat rakety a drony dramaticky omezena.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama