-4.8 C
Czech
Čtvrtek 8. ledna 2026
CryptoBinance zastavuje obchodování v eurech pro evropské uživatele Paysafe

Binance zastavuje obchodování v eurech pro evropské uživatele Paysafe

Kryptoměnová burza Binance vyzvala evropské uživatele využívající Paysafe, aby do 31. října převedli své zůstatky v eurech na stablecoin USDT. Kryptoburza v prohlášení uvedla, že toto rozhodnutí učinila poté, co se její bankovní partner Paysafe „jednostranně rozhodl přestat zpracovávat eurové vklady pro uživatele Binance“. Informovaly o tom servery Decrypt a Blockworks.

Od čtvrtka nebudou moci uživatelé Paysafe na Binance nakupovat ani prodávat kryptoměny za eura. Kromě toho burza ruší všechny otevřené příkazy na spotových obchodních párech v eurech, které souvisejí s poskytovatelem plateb. Napsal o tom Blockworks.

Podle kryptoměnové burzy bude tato situace dočasná. „Binance mění svého fiat partnera pro služby v eurech,“ uvedl mluvčí Binance pro Decrypt.

„Tento proces potrvá několik dní a dotčeným uživatelům budeme poskytovat pravidelné zprávy, abychom je informovali o tom, kdy bude možné obnovit plnou funkčnost,“ dodal mluvčí. „Těšíme se, že náš nový fiat partner bude co nejdříve uveden do provozu.“

Tyto služby zahrnovaly bankovní převody směrované prostřednictvím systému Jednotné oblasti pro platby v eurech (SEPA) Evropské unie.

„Náhlé a nevysvětlitelné rozhodnutí společnosti Paysafe způsobí krátké přerušení následujících služeb,“ uvedla společnost Binance ve svém veřejném prohlášení. „Omlouváme se za případné nepříjemnosti.“

Problémy Binance

Začátkem letošního května Binance zrušila podporu transakcí v britských librách. Toto rozhodnutí přišlo v důsledku obav, které vyjádřily finanční regulační orgány ve Spojeném království.

V červnu navíc společnost oznámila svůj odchod z Nizozemska poté, co selhaly její pokusy získat licenci poskytovatele služeb virtuálních aktiv (VASP).

Po tomto rozhodnutí následovaly ve stejném měsíci směrnice belgických úředníků, které nařídily krypto burze pozastavit činnost v jejich jurisdikci poté, co ji obvinily z nedodržování místních pravidel.

Od té doby však Binance obnovila registrace nových uživatelů pro belgické rezidenty.

Problémy, kterým Binance čelí, se neomezují pouze na Evropu. V červnu loňského roku zastavila společnost Binance Australia také vklady a výběry v australských dolarech (AUD) prováděné bankovním převodem.

Kromě toho se 27. září společnost Binance stáhla z Ruska poté, co prodala své podnikání nové kryptoměnové burze CommEX. Toto rozhodnutí přišlo v souvislosti s obavami, že Binance údajně nedodržuje finanční sankce vůči Rusku.

Mezitím společnost Binance stále čelí právním problémům v USA. 5. června podala americká Komise pro cenné papíry (SEC) žalobu na společnost Binance a její přidružené subjekty s tím, že platforma prodávala neregistrované cenné papíry a prováděla neoprávněné operace v USA.

Tento právní krok SEC navazuje na předchozí žalobu Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), která byla podána jen tři měsíce předtím a v níž byla společnost Binance obviněna z toho, že se u této agentury nezaregistrovala a porušila několik jejích předpisů.

Reklama

Doporučujeme

Izrael zaútočil v Gaze po neúspěšném odpalu rakety z Pásma Gazy

Izraelská armáda dnes oznámila, že provedla útok na raketové stanoviště poblíž města Gaza poté, co odhalila neúspěšný odpal rakety z Pásma Gazy, který nezasáhl izraelské území. Podle agentury Reuters vyvstávají otázky, kdy začne další fáze příměří v Gaze.

Trump pozval levicového kolumbijského prezidenta Petra do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval svého kolumbijského kolegu Gustava Petra na návštěvu do Bílého domu. Trump to oznámil na sociální síti Truth Social po telefonátu s tímto levicovým politikem. Rozhovor trval podle Petra asi hodinu a kolumbijský prezident pozvání přijal. Datum schůzky zatím není známo. Trump už od loňska viní Petra z podílu na pašování drog do USA a tento týden mu nepřímo pohrozil podobnou operací, při níž americké jednotky v sobotu unesly z Venezuely prezidenta Nicoláse Madura a jeho ženu, které rovněž viní z narkoterorismu.

Trump touží po „armádě snů“, chce zvýšit výdaje na obranu o 50 procent

Americký prezident Donald Trump vyzval ke zvýšení výdajů na obranu na 1,5 bilionu dolarů (asi 31 bilionů korun) v roce 2027. Tento rok označil za „velice problematický“ s tím, že „armáda snů“ udrží USA v bezpečí bez ohledu na nepřítele. Trump také pohrozil americkým zbrojařům.

Trump očekává, že USA budou Venezuelu spravovat po řadu let

Americký prezident Donald Trump očekává, že Spojené státy budou Venezuelu spravovat a získávat ropu z jejích rozsáhlých zásob po řadu let. Šéf Bílého domu to prohlásil v rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Prozatímní vláda Venezuely podle Trumpa poskytuje Spojeným státům vše, co považují za nutné.

Po ruském útoku se dva regiony ocitly téměř zcela bez elektřiny, uvedl Kyjev

Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, nejvíce utrpěly Dněpropetrovská a Záporožská oblast, uvedl ráno ukrajinský ministr energetiky Artem Nekrasov. Oba regiony se podle něj ocitly téměř zcela bez elektřiny, k ránu zůstávalo bez proudu asi 800.000 spotřebitelů v Dněpropetrovské oblasti. V Záporožské oblasti se podařilo zásobování elektřinou obnovit, píše agentura Ukrinform.

Trump stupňuje nátlak na Venezuelu. Zabavuje tankery a klade požadavky

USA zabavily ve středu dva ropné tanky napojené na Venezuelu, jeden plul pod ruskou vlajkou. Americký prezident Donald Trump vytváří nátlak na prozatímní venezuelskou prezidentku Delcy Rodríguez. Režim bude muset splnit dva požadavky, než mu Trump povolí těžit vlastní ropu.

Trump vydal příkaz, aby USA opustily desítky mezinárodních organizací

Americký prezident Donald Trump ve středu nařídil, aby Spojené státy opustily 66 mezinárodních organizací, které podle jeho administrativy neslouží americkým zájmům. Oznámil to Bílý dům na sociální síti X. Jde o 35 organizací nespadajících pod OSN a 31 agentur OSN. Agentura AFP napsala, že zásadní je chystané americké odstoupení od Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC), která položila základ pro celosvětová jednání o klimatických změnách a opatřeních proti nim. Eurokomisař pro klima Wopke Hoekstra označil tento krok za politováníhodný a nešťastný.

Střety mezi syrskou vládou a kurdskými bojovníky v Aleppu vyhnaly tisíce civilistů

Severosyrské Aleppo zažívá nejvážnější střety za poslední měsíce. Boje mezi vládními silami a kurdskými jednotkami vyhnaly z domovů desetitisíce civilistů a znovu odkryly křehkost poválečného uspořádání země.

Dvojčata ze Švýcarska se perou o olympijskou nominaci

Dvě stejné tváře, jeden sen. Švýcarská dvojčata Thomas a Robin Bussard čekají na verdikt, který jim může otevřít dveře na olympiádu v Itálii. O nominaci bojují v novém sportu, kde se nejdřív šplhá do kopce a pak se jede co nejrychleji dolů.

Warner Bros Discovery znovu odmítla nabídku Paramountu

Představenstvo Warner Bros. Discovery doporučilo akcionářům znovu odmítnout nepřátelskou nabídku Paramount Skydance. Firma se dál drží už podepsané dohody s Netflixem, která se týká studiového a streamovacího byznysu.

Nick Reiner má stanout před soudem kvůli vraždě rodičů

Nick Reiner má ve středu stanout před soudem v Los Angeles kvůli obvinění, že v prosinci ubodal své rodiče, filmaře Roba Reinera a Michele Singer Reiner. Je mu 32 let a čelí dvěma bodům obžaloby z vraždy prvního stupně.

Inflace v eurozóně zpomalila na dvě procenta. Nejistota trvá

Inflace v eurozóně dosáhla v prosinci dvou procent, ukázaly údaje zveřejněné statistickým úřadem Eurostat. Jedná se o analytiky očekávaný výsledek a cíl Evropské centrální banky (ECB), který potvrzuje slova evropských představitelů, že cenové tlaky ustupují.

Írán varoval USA a Izrael, že je připraven podniknout silnou odvetu

Írán považuje prohlášení Spojených států a Izraele ohledně protestů v Íránu za hrozbu a varoval, že případný zásah do dění v zemi nenechá bez odezvy. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na šéfa íránské armády Amíra Hatamího. Íránská reakce přichází několik dnů poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil, že Spojené státy tvrdě zasáhnou, pokud Írán bude zabíjet demonstranty v ulicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama