Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Bill Gates a jeho žena Melinda se rozvádí. Manželství trvalo 27 let

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bill a Melinda Gatesovi oznámili, že se po 27 letech manželství rozvádí. Podle svých slov „už nevěří, že mohou společně růst jako pár“. V pondělí o tom informovaly agentura Reuters a deník The Guardian.

  Spoluzakladatel společnosti Microsoft, který se stal filantropem, se společně s manželkou řadí mezi pět nejbohatších párů na světě se jměním ve výši 124 miliard dolarů (2,65 bilionu korun).

  „Po zralé úvaze a práci na našem vztahu jsme se rozhodli ukončit naše manželství,“ uvedla dvojice ve společném prohlášení zveřejněném v pondělí na Twitteru.

  Pár provozuje nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, která je významným donorem v oblasti zdraví a prevence nemocí. Na boj s koronavirovou pandemií od března 2020 věnovala 250 milionů dolarů. Podle vyjádření budou nadaci nadále řídit společně.

  „Nadále sdílíme víru v tuto misi a budeme pokračovat v naší společné práci v nadaci, ale už nevěříme, že v této další fázi našeho života můžeme společně růst jako pár,“ napsali na Twitteru. Zároveň požádali o prostor a soukromí v době „kdy se začínáme orientovat v tomto novém životě“.

  Melinda a Bill Gates se rozvádí po 27 letech manželství. Mají spolu tři děti: Jennifer (25), Roryho, (21) a Phoebe (18).

  S překvapivým oznámením přišla dvojice necelé dva týdny poté, co se Gatesovi společně objevili online na akci pro zdravotnický personál v první linii.

  Soužití páru nebylo jednoduché i kvůli vysokému pracovnímu nasazení

  Melinda (56) v minulosti uvedla, že jejich manželství je „neuvěřitelně těžké“, přičemž Bill (65) pravidelně pracuje 16 hodin denně a je pro něj složité najít si čas na rodinu.

  „Věřte mi, pamatuji si dny, které byly v našem manželství tak neuvěřitelně těžké, že jsem si říkala, jestli to ještě zvládnu,“ prozradila v rozhovoru pro Sunday Times v roce 2019 u příležitosti 25. výročí.

  Bill je jedním ze zakladatelů společnosti Microsoft, která vznikla v roce 1975 a podle serveru Interbrand je značka Microsoft třetí nejhodnotnější na světě po Applu a Amazonu.

  Melinda a Bill se vzali v roce 1994, sedm let poté, co Melinda nastoupila do Microsoftu jako produktová manažerka. Bill podle své manželky strávil týdny uvažováním o tom, zda by se měli vzít. Na tabuli si dokonce napsal seznam pro a proti.

  „Když měl potíže s rozhodnutím, zda se vezmeme, řekl naprosto jasně, že nejde o mě. Bylo to o tom, zda dokáže najít rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem,“ prohlásila Melinda.

  V roce 2010 Gatesovi společně s Warrenem Buffettem vytvořili iniciativu Giving Pledge. Jedná se o příslib darovat alespoň polovinu svého bohatství na charitu. Další miliardáře vyzvali, aby se k nim připojili. Dosud se přihlásilo více než 200 nejbohatších lidí, párů či rodin včetně Marka Zuckerberga, George Lucase nebo MacKenzie Scott.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS