14.7 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Největší úder za poslední týdny: Rusko zaútočilo na ukrajinská energetická zařízení

Rusko ve čtvrtek provedlo na Ukrajině největší raketový útok za poslední týdny, přičemž zasáhlo energetická zařízení. Podle ukrajinských představitelů se jedná o začátek nových úderů ze vzduchu namířených proti ukrajinské energetické síti před blížící se zimou.

Big Data Expo 2023: digitální technologie se snoubí s kulturou

Kuej-jang (Čína) 30. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Portál Huanqiu.com uvádí:

Dlouho očekávaná výstava Big Data Expo 2023, jež se koná od 26. do 28. května v Kuej-jangu, představuje řadu převratných technologických úspěchů, které nově definují propojení kultury a technologie. Digitální technologie, jako jsou velká data, cloud computing a umělá inteligence, se rychle vyvíjejí a posouvají kulturu do nové éry kreativity a distribuce, což přináší řadu příležitostí pro kulturní expanzi.

Technologie, které umožňují pohlcující zážitky, jako jsou xR a holografické projekce, mění nejen způsob konzumace kulturních statků, ale také způsob jejich vytváření. Společnost Shenzhen Absen Optoelectronic, přední výrobce LED displejů, představuje na veletrhu Expo své špičkové produkty a inovativní řešení a umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si úchvatné vizuální efekty na vlastní kůži.

Hlavní atrakcí na stánku společnosti Absen je virtuální scéna pro natáčení, která využívá především LED obrazovku společnosti Absen k vytváření předem definovaných vizuálních efektů a osobitých prostředí. Jakmile návštěvníci vstoupí na jeviště, přenesou se do scény prostřednictvím high-tech zpracování, a zažijí tak pohlcující smyslovou podívanou.

Virtuální scéna společnosti Absen využívá virtuální snímání xR jako technickou pomůcku, která divákům zprostředkovává pohlcující zážitek. xR označuje rozšířenou realitu a ta zahrnuje VR (virtuální realitu), AR (rozšířenou realitu) a MR (smíšenou realitu). Tato technologie se stále častěji používá v řadě oblastí včetně reklamy, filmové produkce a živého obchodu. Jednou z pozoruhodných aplikací je virtuální natáčecí studio, kde LED obrazovky a technologie virtuálního natáčení společnými silami digitálně replikují konkrétní scény. Herci tak mohou hrát přímo ve virtuálním prostředí rozšířené reality, což výrazně snižuje časové nároky i náklady na výrobu.

Ředitel společnosti Absen k důvodům, proč se pustil do virtuálního natáčení xR, uvedl: „xR nabízí bránu do metaversa a integruje širokou škálu virtuálních realit. Představuje průlomovou technologii ve filmovém a televizním odvětví, která zvyšuje celkovou efektivitu natáčení a podporuje růst. Vzhledem ke svému obrovskému potenciálu propojí xR tento obor také s dalšími odvětvími, včetně vzdělávání, inteligentní výroby a dodávek energie. Nepochybně se jedná o nastupující trend ve výrobě displejů.“

Vedle inovací, které přináší technologie virtuálního natáčení, nabízí společnost Absen také nové zážitky z digitální kultury v oblasti cestovního ruchu zaměřeného na kulturu. Hrála třeba zásadní roli při výstavbě tematických atrakcí v hlavní oblasti resortu Universal Beijing. Díky pokročilé technologii LED displeje vzniká vícerozměrný zážitek, který vás pohltí všemi smysly. Centrum múzických umění Velkého divadla v Kuej-jangu nabízí divákům velkolepou vizuální podívanou na jevišti s pohyblivými LED obrazovkami a čtyřstranným otočným jevištěm. Kromě toho společnost Absen ovlivnila sektor výstavnictví, zejména ve Vědecko-technickém kulturním centru v okrese Wan-nien ve městě Šang-žao v provincii Ťiang-si. Díky pohlcujícímu digitálnímu pískovišti (CAVE) a velkoplošné obrazovce pro vizualizaci dat se centrum stalo novou vědeckou, technologickou a kulturní památkou. Ředitel společnosti Absen uvedl: „Naším cílem je využít technologii LED displejů k revoluci v obsahu, modelech a obchodních režimech, k tvorbě pohlcujících kulturních atrakcí a k neustálému zlepšování audiovizuálního prožitku návštěvníků.“

V digitální éře jsou motorem vývoje kulturního odvětví technologický pokrok a obsah. Požadavek na ochranu duševního vlastnictví je tak stále naléhavější.

Intellectual Property Publishing House na veletrhu Expo řešení China IPR Big Data and Intelligent Service System (Inspiro). Ředitel vydavatelství vysvětlil: „Shromáždili jsme 491 databází, které dosáhly kapacity přes 383T a objemu přes jednu miliardu. Inspiro integruje zdroje dat včetně domácích a zahraničních patentů, ochranných známek, sporů o duševní vlastnictví a norem vědeckých časopisů, zeměpisných označení, nových odrůd rostlin a návrhů rozložení integrovaných obvodů. Plní řadu funkcí, jako jsou vyhledávání informací, analýza, včasné varování a řízení projektů v oblasti velkých dat.“

Inspiro pomocí interaktivní vizualizace dat a sledování a analýzy dat prezentuje složité datové vztahy a poznatky založené na datech stravitelným způsobem.

Ředitel dále poznamenal: „Vydavatelství má za úkol dohlížet na duševní vlastnictví po celou dobu jeho životního cyklu. Od okamžiku vzniku knih, obrazů nebo jiných děl řídíme ověřování jejich originality a ochrany duševního vlastnictví, uplatňování a porušování práv.“

Digitalizace kultury je nyní národní strategií. V provincii Kuej-čou obohacuje digitalizace veřejné kulturní služby a naplňuje rozmanité potřeby. Knihovny zlepšují prožitek při čtení pomocí technologií, jako jsou robotičtí průvodci, digitální zdroje a virtuální realita. Kulturní instituce, jako jsou muzea, jsou připojeny ke cloudu a poskytují divákům nové, pohlcující zážitky prostřednictvím cloudových představení a výstav. Aplikace Travel Guizhou with One Code, která shromažďuje informace o turistických zajímavostech provincie Kuej-čou, umožňuje bezproblémový a chytrý turistický zážitek. Vývoj kulturního průmyslu založený na datech přináší výhody pro více lidí.

Photo – https://mma.prnewswire.com/media/2087022/image_1.jpg

KONTAKT: Ma Xiaochun, +86 15201186913, [email protected]

Sledujte nás na sítích

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

DOPORUČUJEME

Druhý otevřený dopis prezidentu České republiky

Voznice 22. září 2023 (PROTEXT) - Vydavatel knih, překladatel a matematik Rudolf Červenka zaslal druhý otevřený dopis prezidentu České republiky Petru Pavlovi. Navazuje na...

BRACCO IMAGING S.p.A. OZNAMUJE CELOSVĚTOVOU DOHODU SE SPOLEČNOSTÍ SUBTLE MEDICAL, Inc.

Milán (Itálie) 22. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Lídři v oboru prozkoumají potenciál umělé inteligence v kontrastní magnetické rezonanci Společnost Bracco ImagingI S.p.A., světový lídr v...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

V Jerevanu demonstranti opět volají po pomoci Arménům v Náhorním Karabachu

V Jerevanu dnes několikátý den po sobě protestují lidé proti způsobu, jakým arménská vláda reaguje na krizi v Náhorním Karabachu. Tu v úterý vyostřila rozsáhlá vojenská operace Ázerbájdžánu, po níž se arménské síly v oblasti vzdaly.