Reklama

Bangladéšská policie se v boji proti covid-19 obrátila na jógu

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Nový přístup diplomatické bezpečnostní divize metropolitní policie v Dháce (DMP) si klade za cíl posílit duševní zdraví svých příslušníků během pandemie covid-19.

V policejních kasárnách v Dháce v oblasti Gulshan se ráno naskýtá neobvyklý pohled. Příslušníci policejního sboru začínají svůj den cvičením jógy. Tento nový přístup diplomatické bezpečnostní divize metropolitní policie v Dháce (DMP) má za cíl posílit duševní zdraví policejních sil během pandemie covid-19.

Oblečeni v bílých tričkách a černých kalhotách se všichni členové diplomatické divize účastní cvičení jógy pod dohledem dvou profesionálních trenérů. Od vysokých úředníků až po strážníky.

Špatný psychický stav policistů

„Od vypuknutí pandemie COVID-19 přibližně 200 000 našich zaměstnanců nepřetržitě pracuje na omezení šíření smrtícího viru. Dohlížejí na dodržování lockdownu a pomáhají lidem v nouzi, říká Rajon Kumar Saha, asistent policejního komisaře diplomatické bezpečnostní divize DMP pro Arab News. „Při plnění povinností bojovníka v první linii, bylo mnoho našich členů nakaženo koronavirem. To vzbudilo velké obavy nejvyššího vedení policejních sil.“

Navzdory snahám vedení bylo zjištěno, že mnoho příslušníků se nachází ve špatném duševním stavu. Ten je důsledkem plnění náročných úkolů jako pohřbívání těl obětí covid-19 a převoz infikovaných lidí do nemocnice.

„V této situaci přišel zástupce komisaře Ashraful Islam z diplomatické bezpečnostní divize s inovativní myšlenkou cvičení jógy na podporu duševního zdraví a fyzické zdatnosti členů jednotky,“ vysvětluje Saha.

Kurzy se týkají všech členů jednotky a probíhají třikrát týdně. Každé dvouhodinové lekce se účastní 150 lidí. „Při provádění cvičení jógy jsme zajistili dostatečné sociální distancování, abychom potlačili šíření viru. Relace jsme navrhli tak, aby si účastníci mohli v den cvičení užít dovolenou.“

Kurzy pořádá profesionální vzdělávací organizace Evergreen, která kurzy jógy nabízí od roku 2017.

„Koučujeme členy policie tři základní pilíře jógy – meditaci, ásany (držení těla) a pránájámu (dechová cvičení). Pokud účastníci budou tyto tři věci procvičovat pravidelně, velmi jim to pomůže při dosahování dobrého duševního zdraví a kontrole dýchacího procesu,“ řekl Arab News Shantonu Biswas Bappa ze společnosti Evergreen.

Také dodal, že cvičení jógy by mohlo pomoci policii zvítězit v boji s obezitou. Mnoho policistů totiž během své kariéry tímto problémem trpí.

Policie je školením nadšená. „Pravidelná cvičení, která provádíme, jsou zaměřená na naši fyzickou zdatnost. Ale tato cvičení jógy se zaměřují na fyzické i duševní zdraví, což je pro mě nepochybně velkým přínosem,“ řekl jeden z účastníků lekce.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

jóga doma
Pro začátečníky je nejsnazší cesta, jak začít s jógou, docházka do studia na lekce s učitelem. Mnoho lidí ale cvičí jógu i doma. Nebo pouze doma. Poradíme vám, jak začít.
pozice orla
Pozice orla vypadá jako vaše stereotypní představa o bláznivé jógové póze. Tělo zkroucené jako preclík. Není to ale tak těžké, jak to na první pohled vypadá.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama