5.5 C
Czech
Neděle 19. října 2025
Auto-MotoVtip ala Volkswagen! Takhle má vypadat „apríl“. VW si vystřelil z celého...

Vtip ala Volkswagen! Takhle má vypadat „apríl“. VW si vystřelil z celého světa, auta nepřejmenuje

Když chcete někoho napálit, kontaktujte ústředí německé automobilky VW. Tam vám totiž poradí na výbornou. Včera proletěla celým světem zpráva o přejmenování americké divize elektromobilů Volkswagen na Voltswagen. Dnes je ale všechno jinak. Podle Němců šlo jen o „aprílový“ žertík.

Hodně napilno mělo celý včerejší den vedení automobilky Volkswagen. Telefony jistě zvonily po tiskové zprávě o přejmenování aut v USA jako o život. První dubnový den se nese každoročně ve znamení všemožných vtípků, když ale jde o něco o dva dny dříve, nikdo nic netuší.

https://twitter.com/VW/status/1376868756782219266

A právě tímhle heslem se ve VW řídili. „Možná měníme naše K za T, ale neměníme odhodlání této značky vyrábět nejlepší auta ve své třídě,” hlásil boss americké divize Scott Keogh. I z jeho úst šlo ale jen o dokreslení „povedeného“ šprýmu.

Tak ať máme jasno: Volkswagen zůstane Volkswagenem. „Lidový vůz“ má zkrátka větší váhu než nějaká jednotka elektrického napětí. „O tom, co začalo jako aprílový žertík, mluví celičký svět,“ smál se prostřednictvím sociálních sítí koncern VW.

Hnací motor?

O to vlastně šlo? Proč něco takového vedení Volkswagenu napadlo? Je to celkem jednoduché. Prý šlo o marketingový tah mající za cíl přitáhnout pozornost na uvedení nového elektromobilu ID.4. Kdyby se za tohle měla rozdávat ocenění, oddělení marketingu by mělo dostat minimálně prémie.

„Společnost Volkswagen of America nebude měnit název na Voltswagen. Zpráva o přejmenování byla v duchu aprílového žertu. Měla přitáhnout pozornost k uvedení elektromobilu ID.4 na trh a naznačit náš plán dodat elektrická auta všem,“ prohlásil mluvčí Volkswagenu.

Celý svět tak teď vypadá, jako by naletěl. I když je pravdou, že zpravodajský server Reuters předpovídal podobnou „kulišárnu“ hned během včerejška. „Ukázalo se, že lidé jsou stejně nadšení z našeho dědictví, tak z naší elektrické budoucnost,“ napsal VW na svůj Twitter.

https://twitter.com/pmcgphotos/status/1374822752541147149

„Ať už je to Voltswagen nebo Volkswagen, lidé mluví o elektřině, což je určitě super,“ dodala automobilka z německého Wolfsburgu. Tak takhle nějak to s celým přechodem na nový název v USA vypadá. Vtip, dokonalý tah, přitáhnutí pozornosti.

Krok se ale jistě vyplatí, včera totiž o ID.4 a Volkswagenu mluvila celá planeta.

Reklama

Právě se děje

Princ Andrew se vzdal titulů. Britská monarchie čelí dalšímu otřesu

Po letech skandálů a tlaku veřejnosti se princ Andrew rozhodl vzdát všech svých titulů včetně vévody z Yorku. Rozhodnutí padlo po konzultaci s králem Karlem III. a dalšími členy rodiny. Andrew tvrdí, že chce chránit monarchii, ale podle kritiků jde o krok, který měl přijít už dávno.

Kering prodá kosmetickou divizi L’Oréalu za čtyři miliardy eur

Francouzská luxusní skupina Kering, vlastník značky Gucci, se podle několika zdrojů chystá uzavřít prodej své kosmetické divize společnosti L’Oréal za zhruba čtyři miliardy eur. Nový generální ředitel Luca de Meo tak zahajuje zásadní restrukturalizaci skupiny, která v posledních letech bojuje s poklesem prodejů a zadlužením.

Doporučujeme

Princ Andrew se vzdal titulů. Britská monarchie čelí dalšímu otřesu

Po letech skandálů a tlaku veřejnosti se princ Andrew rozhodl vzdát všech svých titulů včetně vévody z Yorku. Rozhodnutí padlo po konzultaci s králem Karlem III. a dalšími členy rodiny. Andrew tvrdí, že chce chránit monarchii, ale podle kritiků jde o krok, který měl přijít už dávno.

Kering prodá kosmetickou divizi L’Oréalu za čtyři miliardy eur

Francouzská luxusní skupina Kering, vlastník značky Gucci, se podle několika zdrojů chystá uzavřít prodej své kosmetické divize společnosti L’Oréal za zhruba čtyři miliardy eur. Nový generální ředitel Luca de Meo tak zahajuje zásadní restrukturalizaci skupiny, která v posledních letech bojuje s poklesem prodejů a zadlužením.

Valentová po životním týdnu v Ósace padla ve finále

Osmnáctiletá Tereza Valentová prožila v Ósace průlomový týden. Z kvalifikace došla až do prvního finále na okruhu WTA, cestou vyřadila tři soupeřky z první padesátky a přitáhla pozornost tenisového světa. Ve finále podlehla Leylah Fernandez 0:6, 7:5 a 3:6, přesto odjíždí z Japonska s respektem, ovacemi i skokem k hranici elitní šedesátky.

Rusko v noci zaútočilo více než 60 drony, ukrajinská obrana většinu z nich zneškodnila

Rusko v noci na dnešek vyslalo na Ukrajinu více než 60 dronů, z toho asi dvě třetiny se podařilo protivzdušné obraně zneškodnit. Vyplývá to z dnešního pravidelného hlášení ukrajinského letectva. Vzdušné útoky nepřítele dnes oznámila také Moskva, podle ministerstva obrany bylo zničeno 45 ukrajinských bezpilotních prostředků.

Zemřel baskytarista Limp Bizkit Sam Rivers

Americká nu-metalová skupina Limp Bizkit oznámila úmrtí svého baskytaristy Sama Riverse. Hudebník zemřel ve věku 48 let, příčina smrti nebyla zveřejněna. Kapela ho popsala jako svého „bratra, spoluhráče a srdce kapely“.

Hamás odmítl americké varování před porušením příměří

Hnutí Hamás odmítlo tvrzení Spojených států, že se chystá porušit příměří s Izraelem. Podle Washingtonu měl Hamás plánovat útok na civilisty v Pásmu Gazy, což by bylo „závažným porušením dohody“. Palestinské hnutí označilo obvinění za „izraelskou propagandu“ a snahu odvést pozornost od pokračujících útoků izraelské armády.

Trumpův tým zvažuje možnost setkání s Kim Čong-unem při cestě do Asie

Spolupracovníci Donalda Trumpa zvažují možnost setkání amerického prezidenta se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem během nadcházející Trumpovy cesty do Asie. Uvedla to dnes stanice CNN s odvoláním na osoby informované o této záležitosti.

Do Jižní Koreje se vrátilo 64 lidí zadržených v Kambodži kvůli online podvodům

Do Jižní Koreje se dnes vrátila skupina 64 lidí zadržených v Kambodži v souvislosti s online podvody, většina z nich bude nyní ve vlasti čelit vyšetřování. Jižní Korea zároveň vydala zákaz cestování do některých částí Kambodže kvůli obavám z nelegálních pracovních nabídek pro organizace věnujícím se systematickým internetovým podvodům, informuje agentura Reuters.

Írán oznámil konec dodržování jaderné dohody. Po deseti letech vypršela její platnost

Írán se necítí vázán omezeními svého jaderného programu vyplývajícími z mezinárodní dohody, která dnes po deseti letech vypršela. Vyplývá to z prohlášení Teheránu, o němž informovala agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama