6.6 C
Czech
Pátek 7. listopadu 2025
CestováníZ pláže rovnou na lyže? Těchto 5 lyžařských středisek leží do dvou hodin...

Z pláže rovnou na lyže? Těchto 5 lyžařských středisek leží do dvou hodin od Nice

Za méně než 2 hodiny jízdy od Nice můžete ze sjezdovek obdivovat nádherné alpské scenérie hned v pěti lyžařských střediscích.

Nice je sice nejznámější díky slunečnému podnebí Francouzské riviéry a křišťálově čistým vodám Středozemního moře, ale překvapivě blízko má i k horám. Za necelé dvě hodiny můžete vyměnit plážové oblečení za lyže a objevovat kouzlo těchto lyžařských středisek ve Francii.

Gréolières, nejblíže k pobřeží

Gréolières se nachází ve vnitrozemí Grasse a je nejbližším lyžařským střediskem k Nice, pouhou hodinu a patnáct minut jízdy autem. S 30 kilometry sjezdovek je oblíbené mezi rodinami i milovníky přírody.

Středisko, které se nachází ve výšce 1 400 až 1 800 metrů, je známé především svými úchvatnými výhledy. Za jasného počasí je odtud vidět Středozemní moře, italské pobřeží i masiv Esterel.

Auron, autentická horská vesnice

Auron, vzdálený pouhou hodinu a půl jízdy od Nice, je jednou z největších lyžařských oblastí v regionu. Středisko se nachází v nadmořské výšce 1 600 metrů a nabízí 135 kilometrů sjezdovek ve čtyřech sektorech: Las Donnas, Sauma Longue, Demandols a Lieuson. Díky množství zelených a modrých sjezdovek, 15 červeným sjezdovkám a 8 náročným černým sjezdovkám pro experty láká lyžaře všech úrovní.

Kromě zimních sportů je Auron známý svou přívětivou atmosférou díky půvabné vesnici. Najdete zde řadu barů, restaurací a kluziště. Jako jedna z hlavních bran do národního parku Mercantour je středisko oblíbené také pro turistické aktivity.

Isola 2000, výhledy i psí spřežení

Isola 2000, vzdálená jen asi 1 hodinu a 40 minut jízdy autem od Nice, je místem, které milovníci hor prostě musí navštívit. Nabízí 120 kilometrů sjezdovek ve třech sektorech (Pelevos, Saint-Sauveur a Lombarde), a proto zde najdou vyžití lyžaři všech úrovní. Začátečníci si užijí zelené a modré sjezdovky v Pelevos, zatímco pokročilejší se mohou vydat na červené a černé sjezdovky v Saint-Sauveur.

Isola 2000 nabízí také řadu aktivit mimo sjezdovky. Můžete se zúčastnit túr na sněžnicích, dobrodružství se psím spřežením a vzrušujících zážitků na zip-line. Nenechte si ujít úžasný výhled z vrcholu Cime de Sistron, který dosahuje výšky téměř 2 610 metrů. Nabízí úchvatné panorama, kde se setkává moře s horami.

La Colmiane, rodinné sportovní středisko

La Colmiane, které se nachází asi 1 h 30 minut jízdy autem od Nice, je oblíbené lyžařské středisko známé svou zip-line. Podle serveru EnVols je jednou z nejdelších ve Francii. Táhne se ve výšce přes 2 660 metrů a umožňuje návštěvníkům vznést se nad lyžařskou oblastí v nadmořské výšce od 1 776 do 1 489 metrů. Kromě této vzrušující aktivity nabízí 30 kilometrů sjezdovek na 17 tratích.

La Colmiane také umožňuje přístup do parku Parc Alpha, kde můžete obdivovat vlky v jejich přirozeném prostředí. Určitě navštivte také horský park Vésubia, krytý prostor věnovaný lezení, canyoningu a wellness.

Valberg, středisko mnoha aktivit

Valberg, který se nachází ve výšce 1 700 metrů, je jedním z ikonických středisek Jižních Alp. Z Nice se sem snadno dostanete autem za 1 hodinu a 40 minut. S 90 kilometry sjezdovek a 26 vleky nadchne i ty nejnáročnější lyžaře.

Nenechte si ujít půvabnou vesničku Valberg, kde si odpočinete v mnoha obchodech a restauracích. Nachází se v blízkosti národního parku Mercantour, který je ideální pro poznávání místní přírody a divoké zvěře. Můžete se také věnovat nejrůznějším aktivitám, jako jsou výlety na sněžnicích a vzrušující jízdy na sněžných skútrech.

Doporučujeme

USA zabily tři muže při úderu na další loď v Karibiku údajně pašující drogy

Americká armáda ve čtvrtek zabila tři muže při úderu na loď, která údajně pašovala drogy v mezinárodních vodách v Karibském moři. Na sociální síti to v noci na dnešek oznámil americký ministr obrany Pete Hegseth, který zabité označil za "narkoteroristy". Podle agentury AP jde již o sedmnáctý úder, který USA od září podnikly proti plavidlům u pobřeží Venezuely a poslední dobou také ve východní oblasti Tichého oceánu. Počet obětí podle AP čtvrtečním útokem stoupl nejméně na 69.

Policie v německém Hanau zadržela Rumuna podezřelého z pomalování aut krví

Německá policie dnes zadržela 31letého Rumuna, kterého podezřívá, že pomaloval téměř 50 aut, několik poštovních schránek a několik domů v hesenském městě Hanau lidskou krví. Na mnoha místech přitom nakreslil hákové kříže. Policie o tom informovala v tiskové zprávě.

Nancy Pelosi oznámila svůj odchod z politiky. Příští rok už kandidovat nebude

Nancy Pelosi, první a dosud jediná žena v čele Sněmovny reprezentantů USA a jedna z nejvýraznějších postav Demokratické strany, odchází do politického důchodu. Oznámila, že po téměř čtyřech desetiletích v Kongresu už nebude znovu kandidovat.

Královna deblu Siniaková slaví pátý titul světové jedničky

Kateřina Siniaková potvrdila pozici světové jedničky. Po dvou výhrách na Turnaji mistryň v Rijádu má jisté semifinále i trofej pro nejlepší deblistku sezony. WTA jí k tomu uspořádala slavnostní ceremoniál. „Tohle je pro mě úžasné. Jsem moc šťastná, že jsem to znovu dokázala,“ řekla česká hráčka.

Varování před COP30: Chudší země stále nemají dostatečný přístup k ochraně v oblasti klimatu

Do brazilského města Belém se sjíždějí světoví lídři, aby se zúčastnili klimatické konference COP30. Jedním z hlavních témat bude opět financování boje proti klimatické krizi. Problémem je zejména obtížný přístup rozvojových států k prostředkům.

Trump v nejistotě. Soudci jsou skeptičtí ohledně legitimity cel

Ve středu začal Nejvyšší soud projednávat jeden z největších právních sporů administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Soudci se snaží vyložit znění zákona z roku 1977 o mezinárodních mimořádných ekonomických pravomocích (IEEPA), použitého k uvalení rozsáhlých tarifů na celý svět, a rozhodnout o jejich legitimitě.

Letiště v německém Hannoveru muselo kvůli dronu přerušit provoz

Letiště v Hannoveru na severozápadě Německa muselo ve středu pozdě večer přerušit provoz kvůli neznámému dronu. Informovala o tom dnes agentura DPA. Letiště bylo uzavřeno tři čtvrtě hodiny, na jiných místech kvůli tomu musela přistát tři letadla.

Stažení amerických sil z Rumunska neoslabuje východní křídlo NATO, uklidňuje Rutte

Generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Mark Rutte se během návštěvy Bukurešti snažil zmírnit obavy z oznámeného stažení amerických vojáků z Rumunska. Trval na tom, že Washington nadále bude bránit zájmy východního křídla aliance. Odmítl také strach z toho, že tohle rozhodnutí vysílá Moskvě „nebezpečný signál“.

V ruském Volgogradu při dronovém útoku zemřel jeden člověk, uvedl gubernátor

Jeden člověk přišel o život při dronovém útoku na jihoruský Volgograd, informoval podle telegramového kanálu Astra gubernátor Volgogradské oblasti Andrej Bočarov. Hořelo v průmyslové zóně u města, kde se nachází rafinérie státního ropného koncernu Lukoil. Cílem útoku se stala také velká tepelná elektrárna v Kostromské oblasti ležící na severovýchod od Moskvy.

Princ William předal cenu Earthshot Prize 2025. Ocenil projekty, které dávají planetě naději

Rio de Janeiro se na jeden večer proměnilo v hlavní město ekologie. Princ William zde vyhlásil pět vítězů prestižní ceny Earthshot Prize, kteří podle něj dokazují, že řešení klimatické krize je stále možné. Každý z oceněných projektů získal milion liber na rozvoj svých nápadů.

Tajfun na Filipínách připravil o život 114 lidí, prezident vyhlásil stav nouze

Počet obětí, které si vyžádalo řádění tajfunu Kalmaegi na Filipínách, vzrostl na 114, píše agentura AP s odvoláním na filipínské úřady. Dalších 127 lidí se pohřešuje, mnoho z nich v centrální provincii Cebu poničené při nedávném zemětřesení. Agentura AFP informuje o 140 obětech na životě. Filipínský prezident Ferdinand Marcos mladší kvůli této přírodní katastrofě v zemi vyhlásil stav nouze.

Prezidentka Mexika Claudia Sheinbaum podala žalobu na muže, jenž ji na ulici osahával

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaum chce trestní stíhání pro muže, který ji během krátké cesty mezi úřady v centru Ciudad de México osahával. Incident je zachycen na videu. Případ znovu otevřel debatu o bezpečí političek a o každodenním obtěžování žen v zemi.

Velký bariérový útes má šanci na přežití. Studie ukazuje, že korály se dokážou přizpůsobit

Budoucnost Velkého bariérového útesu nemusí být ztracená. Nový výzkum z Austrálie přináší naději, že pokud se globální oteplování podaří udržet pod dvěma stupni, korály dokážou přežít a přizpůsobit se. Nebudou stejné jako dřív, ale mohou dál tvořit živé a rozmanité ekosystémy.

Brusel schválil přísnější podobu Green Dealu

Evropští ministři životního prostředí se v Bruselu dohodli na nových pravidlech pro emisní povolenky a klimatické cíle. Navzdory tomu, že část politiků mluví o „zmírnění“, jde spíš o zpřísnění celého systému. Zavedení povolenek pro domácnosti v rámci ETS2 se sice odkládá o rok, ale cíl uhlíkové neutrality zůstává stejný, rok 2050.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama