Reklama
6 C
Czech
Pátek 27. března 2026
Protext ČTKBobcat daruje stavební techniku na Ukrajinu

Bobcat daruje stavební techniku na Ukrajinu

Praha 24. října 2024 (PROTEXT) – Bobcat, přední světový výrobce kompaktních stavebních strojů s evropským sídlem a výrobou ve středočeské Dobříši, dnes oznámil darování rypadla E60 pro obnovu Ukrajiny po rozsáhlých škodách způsobených válečným konfliktem v regionu.

Slavnostní předání se uskutečnilo ve středočeské Dobříši, kde firma již od roku 2007 navrhuje, vyvíjí, vyrábí a testuje stavební techniku. E60, jedno z nejvýkonnějších rypadel, jaké Bobcat vyrábí, od prezidenta společnosti Doosan Bobcat EMEA Garyho Hornbachera symbolicky převzal zástupce neziskové organizace Ukrajinská iniciativa pan Bohdan Rajčinec.

„Daru od společnosti Doosan Bobcat si velmi vážíme. Rypadlo bude předáno dceřinému spolku Ukrajinské iniciativy v ČR, z.s., který se soustřeďuje na přímou humanitární pomoc Ukrajině. Stroj poslouží při pozemních a výkopových prací během odstraňování válečných škod,“ uvedl pan Rajčinec.

„Svět kolem nás nám není lhostejný, společenská odpovědnost je nedílnou součástí naší firemní kultury. Jsme hrdí na to, že můžeme přispět k obnově Ukrajiny,“ řekl prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA Gary Hornbacher. „Věříme, že naše podpora přinese skutečnou hodnotu a pomoc tam, kde je nejvíce potřeba.“

Darování rypadla je součástí širší iniciativy společnosti Doosan Bobcat, která se zaměřuje na podporu komunit postižených konflikty a přírodními katastrofami. Společnost se dlouhodobě angažuje v charitativních projektech a spolupracuje s různými humanitárními organizacemi po celém světě. V minulých letech společnost podpořila několikrát Ukrajinu a loni také Turecko prostřednictvím organizace Člověk v Tísni.

Ukrajinská tradice v ČR, z.s. byla založena v r. 2012 mj. za účelem poskytování humanitární pomoci Ukrajině. Organizace tak činí průběžně, především pak v r. 2014 po anexi Krymu a začátku ruské agrese na Ukrajině, dále pak od února 2022 po invazi na Ukrajinu. Organizace je součástí evropské sítě ukrajinských organizací (Evropský kongres Ukrajinců se sídlem v Praze).

Rypadlo Bobcat E60 je známo svou vysokou spolehlivostí, výkonností a všestranností. Tento dar pomůže v rekonstrukci infrastruktury, která byla vážně poškozena. Rypadlo bude využito při různých stavebních a opravárenských projektech, včetně rekonstrukce silnic, mostů a veřejných budov.

Vyrobeno v Česku

Bobcat je významným výrobcem kompaktních kolových nakladačů, pásových nakladačů, rypadel a dalších strojů pro stavebnictví, zemědělství, terénní úpravy a další odvětví. Sídlo společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) se nachází na okraji Dobříše ve Středočeském kraji. Denně sem za prací dojíždí více než 1000 lidí.

Součástí závodu je výrobní závod, kde se ročně vyrobí přibližně 25.000 strojů pro zákazníky v regionu EMEA. Část produkce se vyváží také do Ameriky, Asie a dalších zemí světa.

V inovačním centru inženýři a konstruktéři společnosti Bobcat testují, inovují a vyvíjejí nové produkty a technologie. Centrum disponuje některými špičkovými technologiemi, včetně klimatické komory a unikátní akustické komory, která slouží k měření hladiny hluku strojů.

 

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo na www.bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Putin si mne ruce. Ruská ropa překonává světové ceny

Moskva těží z jednoho z největších ropných šoků v historii. Ruská ropa se nyní prodává nad světovými cenami, protože odběratelé černého zlata hledají alternativy. Ceny ropy klesly poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že Írán povolil deseti tankerům proplout Hormuzským průlivem.

Rusko podniklo nejdříve raketový a pak dronový útok na Charkov

Ruská armáda v noci na dnešek podnikla nejdříve raketový a potom dronový útok na Charkov. Informoval o tom Ihor Terechov, starosta druhého největšího města na Ukrajině. V Rusku drony útočily ve Vologodské oblasti.

Pokud jednání s Íránem selžou. Trump zvažuje nasazení dalších 10 000 vojáků

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje vyslání dalších tisíců vojáků na Blízký východ. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval list The Wall Street Journal (WSJ), podle nichž se šéf Bílého domu jistí pro případné selhání diplomacie. Není jasné, kde budou tyto síly umístěny.

Velryba, která uvázla na severu Německa, se uvolnila z mělčiny

Velryba, která začátkem týdne uvázla na mělčině u města Timmendorfer Strand, se v noci na dnešek dokázala uvolnit. Podařilo se jí dostat se do hlubšího koryta, které pro ni vyhloubil vodní bagr. Podle agentury DPA o tom informoval biolog Robert Marc Lehmann, který k mladému keporkakovi ve čtvrtek doplaval a snažil se ho ke korytu navést. Kytovec, jehož osud vyvolal v Německu obrovský zájem, ale ještě vyhráno nemá. Nyní záleží na tom, zda zvíře měřící 12 až 15 metrů zůstane na otevřeném moři a vpluje do Severního moře a pak do Atlantského oceánu, který je jeho domovem.

Zelenskyj se v saúdskoarabské Džiddě setkal s korunním princem bin Salmánem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se při své návštěvě Saúdské Arábie, kterou zahájil ve čtvrtek, setkal s korunním princem Muhammadem bin Salmánem. Oba státníci na schůzce v rudomořském přístavním městě Džidda jednali o eskalaci konfliktu v blízkovýchodním regionu a o "ukrajinské krizi", uvedla v noci na dnešek podle Reuters saúdskoarabská státní tisková agentura.

Soudila se s otcem o to, aby mohla podstoupit eutanazii. Soud španělské dívce vyhověl

Případ mladé ženy z Barcelony vyvolal silnou celospolečenskou debatu o právu na důstojnou smrt. Dlouhý soudní spor s vlastním otcem ukázal, jak složité může být uplatnění eutanazie v praxi, i když ji zákon umožňuje.

Húsíové varovali, že jsou připraveni vstoupit do války v regionu

Vůdce jemenských húsíjských povstalců Abdul Malik Húsí varoval, že jeho hnutí je připraveno zapojit se do nynější regionální války, píše agentura AFP. Íránem podporovaní Húsíové, kteří ovládají severní část Jemenu, v průběhu poslední války v Pásmu Gazy pravidelně útočili pomocí dronů a střel na obchodní plavidla v Rudém moři, čímž se snažili destabilizovat globální obchod.

Válka v Íránu urychluje posun k obnovitelným zdrojům

Válka v Íránu otřásla globální energetikou. Výpadky dodávek přes Hormuz a růst cen ukázaly, jak křehký je svět závislý na ropě a plynu. Státy teď hledají jistotu jinde. Stále častěji ji vidí v domácích obnovitelných zdrojích.

Trump odložil útoky na íránské elektrárny o dalších deset dní

Americký prezident Donald Trump dnes na sociální síti Truth Social napsal, že na žádost íránské vlády odkládá útoky na íránské elektrárny o dalších deset dní do pondělí 6. dubna do 20:00 (úterý 7. dubna 2:00 SELČ). Jednání s Teheránem podle něj pokračují a vyvíjejí se velmi dobře navzdory zprávám v médiích, které označil za nepravdivé.

Paul McCartney vydává nové album inspirované vzpomínkami na Liverpool

Paul McCartney se po několika letech vrací s novou deskou. Legendární hudebník vydává album, které se vrací hluboko do jeho minulosti a připomíná dobu, kdy se začala psát historie Beatles.

Pumpy v Německu budou smět zdražit jen jednou denně

Německý Spolkový sněm schválil první balík opatření proti prudkému růstu cen benzinu a nafty. Čerpací stanice budou smět ceny zvyšovat jen jednou denně v poledne, zlevňovat ale mohou dál kdykoli. Vláda zároveň připouští, že jeden zásah nejspíš stačit nebude.

Izrael uvedl, že zabil šéfa námořnictva íránských revolučních gard

Izraelský ministr obrany Jisrael Kac dnes uvedl, že izraelská armáda "eliminovala" velitele námořnictva íránských revolučních gard Alírezu Tangsírího. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vzápětí uvedl, že Tangsírí měl na rukou krev a pohrozil dalšími útoky. Izraelská armáda sdělila, že spolu s Tangsírím byli zabiti další členové vedení revolučních gard, včetně šéfa zpravodajských služeb námořnictva Benháma Razajího.

Klíčové zbraně včetně těch amerických stále putují na Ukrajinu

Dohodnuté spojenecké dodávky zásadních zbraní pro Ukrajinu pokračují, včetně amerických zbraní, bez ohledu na íránskou válku. Řekl to dnes generální tajemník Severoatlantické aliance Mark Rutte. Reagoval tím na informace listu The Washington Post, podle něhož Spojené státy uvažují, že některé zbraně určené pro Ukrajinu, která se brání ruské agresi, pošlou místo toho na Blízký východ.

Pákistán obnovil vojenské operace proti Afghánistánu, oznámil Islámábád

Pákistán obnovil vojenské operace proti Afghánistánu, oznámil dnes podle agentury Reuters mluvčí pákistánského ministerstva zahraničí. Boje, které si vyžádaly stovky obětí, v minulém týdnu Islámábád dočasně přerušil kvůli islámskému svátku íd al-fitr.

Izrael prý na žádost Pákistánu souhlasil, že nezabije šéfa íránské diplomacie

Izrael na žádost Pákistánu souhlasil, že neprovede atentát na íránského ministra zahraničí Abbáse Arakčího a předsedu parlamentu Muhammada Kalíbafa. S odkazem na pákistánský zdroj to dnes napsala agentura Reuters. USA podle deníku The Washington Post mezitím uvažují o tom, že některé zbraně určené pro Ukrajinu pošlou místo toho na Blízký východ.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama