SportCaroline Garcia kritizuje „nezdravé sázení“ po vlně online útoků

Caroline Garcia kritizuje „nezdravé sázení“ po vlně online útoků

Caroline Garcia, francouzská tenistka a semifinalistka US Open 2022, se stala terčem ostré kritiky na sociálních sítích po své porážce v prvním kole letošního turnaje. Ve svých prohlášeních obvinila „nezdravé sázení“ z toho, že se stává hlavním důvodem online útoků na sportovce. Garcia se tvrdě opřela do platforem sociálních médií a jejich nedostatečné regulace anonymních uživatelů, kteří bez zábran šíří nenávist.

Garcia, která v prvním kole prohrála s nenasazenou Mexičankou Renatou Zarazúa 1-6, 4-6, sdílela na sociálních sítích několik nenávistných zpráv, které jí byly adresovány. Tyto útoky se netýkaly pouze její osoby, ale také její rodiny. Tenistka se ptá, proč jsou podobné projevy online stále tolerovány, když v reálném světě by mohly mít právní důsledky. Zpochybnila také etiku partnerství mezi sportovními akcemi a sázkovými společnostmi, které podle ní podněcují nezdravé chování.

Garcia ve svých prohlášeních zmínila, že navzdory pokročilým technologiím umělé inteligence sociální sítě nedokážou efektivně bránit šíření nenávisti. Dodala, že ji zvlášť znepokojuje vliv těchto útoků na mladší hráče, kteří ještě nemají dostatečně vyvinuté nástroje, jak se s podobnou situací vyrovnat. Přestože sama podnikla kroky, jak se před nenávistí chránit, tyto útoky ji stále hluboce zasahují.

Podobné obavy vyjádřily i další významné tenistky, jako například světová jednička Iga Swiatek nebo Madison Keys, které podpořily Garcii za její odvahu promluvit. Jessica Pegula, americká hráčka aktuálně na šestém místě světového žebříčku, sdílela svou zkušenost s podobnými výhrůžkami. Uvedla, že výhrůžky smrtí a útoky na rodinu se staly smutnou normou bez ohledu na to, zda sportovec vyhraje nebo prohraje.

Grand Slam turnaje již podnikly kroky k ochraně sportovců před těmito útoky. Například French Open začal v roce 2022 spolupracovat s firmou, která používá umělou inteligenci k filtrování obsahu na sociálních sítích. Organizátoři US Open, Wimbledonu a dalších turnajů také spustili službu, která monitoruje zneužívající a vyhrožující obsah na hlavních platformách sociálních médií.

Caroline Garcia svým příspěvkem připomněla, že sportovci jsou také jen lidé, kteří se snaží dělat svou práci co nejlépe. Vyjádřila naději, že její slova přimějí fanoušky zamyslet se nad tím, co píší, a uvědomit si, že jejich nenávistné komentáře mohou mít vážné následky.

Doporučujeme

KOMENTÁŘ: Řeší svoje akcie, ne ceny potravin. Demokraté chtějí poslat sondu do Trumpova portfolia

Šéf Bílého domu Donald Trump loni na burze uskutečnil 21 000 obchodů. A přišel si na dvě miliardy dolarů. Štěstí? Možná. Anebo se Trump dopustil nezákonného insider tradingu, tedy obchodování na základě neveřejné informace. K zodpovědnosti nyní Trumpa žene Demokratická strana.

BP získala ve Venezuele licenci na rozsáhlé ložisko plynu

Britská energetická společnost BP se zapojí do rozvoje venezuelského naleziště Loran. Projekt s odhadovanými zásobami čtyř bilionů kubických stop plynu bude firma řídit společně s partnery ze Spojených arabských emirátů a Kataru.

Burnham rozhodne o těžbě v Severním moři i slabších cílech pro elektromobily

Britský premiér Andy Burnham čelí zásadní zkoušce své klimatické politiky. Jeho vláda brzy rozhodne o těžbě ropy a plynu v lokalitách Rosebank a Jackdaw. Současně zvažuje výrazné zmírnění prodejních cílů pro elektromobily.

Čínská ekonomika v červenci pokračovala v ochlazování

Čínská ekonomika vstoupila do druhé poloviny roku se zataženou ruční brzdou. Červencová data ukázala slabší spotřebu, hlubší propad investic i rostoucí nezaměstnanost. Druhá největší ekonomika světa tak ztrácí dynamiku a sílí tlak na Peking, aby přispěchal s další podporou.

Vingegaard po pádu na Tour ukončil sezonu

Jonas Vingegaard už v roce 2026 závodit nebude. Devětadvacetiletý Dán stále pociťuje následky zlomeniny klíční kosti, kterou utrpěl při červencovém pádu na Tour de France. Vynechá proto také zářijové mistrovství světa v Montrealu a soustředí se na přípravu pro další sezonu.

Jižní Korea bude dále koordinovat společnou obrannou strategii s USA, uvedl Soul

Jižní Korea se zabývá aktuálními výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nicméně se Spojenými státy i nadále koordinovat společnou obrannou strategii, včetně společných cvičení a výcviku. Uvedl to dnes podle tiskových agentur úřad jihokorejského prezidenta v reakci na Trumpovo rozhodnutí omezit účast armády USA na společných cvičeních s Jižní Koreou. Každoroční vojenské cvičení obou zemí začalo pod názvem Ulchi Freedom Shield právě dnes a podle plánu, potvrdil agentuře Reuters jihokorejský generální štáb, trvat má do 27. srpna.

Zemřela herečka Hayden Panettiere ze seriálu Heroes. Bylo jí 36 let

Americká herečka Hayden Panettiere zemřela ve věku 36 let. Proslavila se především jako Claire Bennet v seriálu Heroes a Juliette Barnes v Nashville. Její rodina i kolegové po zveřejnění zprávy připomínají mimořádný talent, dlouhou kariéru od dětských rolí i složité období, o kterém herečka v posledních letech otevřeně mluvila.

Letiště v sicilské Katánii opět více omezilo provoz kvůli erupci sopky Etna

Letiště v sicilské Katánii dnes opět omezilo provoz kvůli popelu z nedaleké sopky Etna, jejíž erupce narušuje dopravu na tomto mezinárodním letišti už více než týden. Dnes provozovatel letiště oznámil, že do 14:00 je v Katánii povoleno přistávat pouze pěti letadlům za hodinu. Odlety omezeny nejsou, informují místní média.

Šest lidí zahynulo při ukrajinském útoku v ruské Belgorodské oblasti

Šest lidí v noci na dnešek zahynulo při ukrajinském raketovém útoku v Belgorodské oblasti, oznámily úřady ruského regionu u hranic s Ukrajinou podle ruskojazyčné služby BBC. Další čtyři lidé utrpěli zranění.

Slabší inflace bitcoinu nepomohla. Kurz zůstal pod 64 tisíci dolarů

Bitcoin nedokázal využít příznivější údaje o americké inflaci a v pátek se obchodoval pod hranicí 64 tisíc dolarů. Výraznější růst brzdily nízké objemy obchodů, odliv peněz z burzovně obchodovaných fondů i opatrnost investorů.

Námořníci skákající přes palubu. Média píší o krizi duševního zdraví na lodi USS Abraham Lincoln

Velitel amerického Ústředního velení (CENTCOM) bagatelizoval zprávy o krizi duševního zdraví na letadlové lodi USS Abraham Lincoln. Uvedl, že tato loď si v oblasti duševního zdraví vede ze všech aktivních letadlových lodí nejlépe. Podle médií je však situace na palubě špatná.

Mývalové se v Německu zabydleli natrvalo

Mývalové v Německu pronikají do domů, nemocnic, zoologických zahrad i elektráren. Jejich počet se odhaduje na dva miliony a dál roste. Příběh těchto přizpůsobivých šelem však provázejí mýty, spory o dopad na přírodu i ostrý konflikt mezi ochránci zvířat a myslivci.

Dva požáry zachvátily řecký ostrov Salamina. Zemřel starší pár, stovky lidí byly evakuovány

Dva lidé zemřeli a stovky dalších musely opustit své domovy kvůli rychle se šířícím požárům na řeckém ostrově Salamina nedaleko Atén. Plameny zasáhly obytné i zalesněné oblasti a zranily nejméně deset lidí. Do boje s ohněm se zapojily stovky hasičů, letadla, vrtulníky i pobřežní stráž.

Trump nařídil omezit vojenské cvičení USA s Jižní Koreou

Americký prezident Donald Trump nařídil Pentagonu výrazně omezit společné vojenské cvičení s Jižní Koreou. Manévry přesto v pondělí začaly podle původního plánu. Trump své rozhodnutí zdůvodnil náklady i dobrým vztahem se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Trumpův vyslanec Kushner se v Egyptě setkal se zástupci Hamásu

Zeť a vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner se dnes v Egyptě setkal s členy vedení teroristického hnutí Hamás. S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura AFP. Setkání se odehrálo v době, kdy se Washington snaží urovnat rozpory mezi Izraelem a Hamásem ohledně realizace amerického plánu pro Pásmo Gazy. Zástupci Hamásu v Egyptě jednali také s šéfem egyptské rozvědky Hasanem Rašádem či s katarskými a tureckými vyjednávači, uvedla agentura Reuters.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama