6.3 C
Czech
Čtvrtek 12. února 2026
CryptoŠéf burzy Coinbase se setká s demokraty ze Sněmovny reprezentantů

Šéf burzy Coinbase se setká s demokraty ze Sněmovny reprezentantů

Generální ředitel kryptoměnové burzy Coinbase Brian Armstrong se tuto středu v Kongresu za zavřenými dveřmi setká s demokraty ze Sněmovny reprezentantů. Informovaly o tom servery Decrypt a The Block s odvoláním na agenturu Bloomberg.

Jak informoval Decrypt s odvoláním na Bloomberg, na programu této neveřejné schůzky je projednání „legislativy týkající se digitálních aktiv a souvisejících otázek včetně daní, národní bezpečnosti, ochrany soukromí a klimatu“.

Setkání se zúčastní členové New Democrat Coalition, politické frakce více než 100 demokratů, kteří se „zasazují o proekonomický růst, inovace a fiskálně odpovědnou politiku“.

Coinbase a americké regulační orgány

Tato zpráva přichází uprostřed právní bitvy společnosti Coinbase s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) kvůli obvinění z provozování neregistrované burzy cenných papírů a z prodeje neregistrovaných cenných papírů prostřednictvím své služby stakingu. Jak uvádí The Block, Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) označila několik tokenů, které Coinbase nabízí, za cenné papíry. Jednalo se o tokeny SOL, ADA, MATIC, FIL a SAND.

Komise pro cenné papíry a burzy zahájila regulační zátah proti krypto firmám, přičemž softwarová společnost Ripple Labs rovněž čelí obvinění z prodeje svého tokenu XRP jako neregistrovaného cenného papíru.

Kryptoměnové firmy tvrdí, že důvodem obou případů byly nejasné předpisy. Poukázaly na projev ředitele SEC Williama Hinmana, v němž vysvětluje, že Ethereum není cenný papír – přestože se nejedná o oficiální rozhodnutí SEC. Ripple i Coinbase tvrdí, že tento projev způsobil zmatek kolem otázky, zda kryptoměny představují cenné papíry.

V nedávném soudním rozhodnutí federální okresní soudkyně Analisa Torresová shledala, že programový prodej tokenu XRP společnosti Ripple veřejným kupcům „nemusí být nutně cenným papírem ve své podstatě“.

Ačkoli zpráva o soudním vítězství společnosti Ripple vyvolala růst akcií Coinbase a obnovila optimismus právního týmu Coinbase, analytici Berenberg Capital varovali, že Coinbase po částečném vítězství Ripple „zdaleka není v suchu“.

Generální ředitel společnosti Coinbase mezitím nadále usiluje o větší regulační jasnost. Armstrong v březnu v rámci vlákna na Twitteru zmínil, že je „nadšený ze spolupráce se všemi vládami a regulačními orgány po celém světě, které se zaměřují na zavedení jasných pravidel pro regulaci kryptoměnového průmyslu“.

Od té doby se Armstrong setkal s britským ministrem hospodářství a městským ministrem Andrewem Griffithem – a nyní přenáší svou kampaň na Kapitol.

Reklama

Doporučujeme

Trump prosazuje uhlí i navzdory kritice

Americký prezident Donald Trump nařídil ministerstvu obrany uzavírat dlouhodobé smlouvy na nákup elektřiny z uhelných elektráren. Jde o další krok, kterým se Bílý dům snaží posílit poptávku po uhlí v době, kdy je v USA čím dál méně konkurenceschopné a naráží i na klimatické dopady.

Trump dává přednost jednání, použití síly vůči Íránu ale nevylučuje

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se ve středu setkal v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na schůzce se projednávalo obnovení diplomacie s Teheránem a íránský jaderný program. Trump trval na pokračování rozhovorů, odmítl však vyloučit vojenský zásah.

Helma padlých sportovců stála Ukrajince závod

Ukrajinský skeletonista Vladyslav Heraskevych přišel na zimních olympijských hrách v Itálii o čtvrteční závod poté, co odmítl nastoupit bez helmy s fotografiemi ukrajinských sportovců, kteří zemřeli během války s Ruskem.

Sněmovna reprezentantů USA odhlasovala zrušení cel vůči Kanadě, na řadě je Senát

Americká Sněmovna reprezentantů v noci na dnešek těsnou většinou odsouhlasila rezoluci, která chce zrušit dovozní cla prezidenta Donalda Trumpa vůči Kanadě. Napsala to agentura AP, podle níž jde o vzácný, i když převážně symbolický projev nesouhlasu s agendou Bílého domu. Usnesení nyní zamíří do Senátu a po případném schválení k Trumpovi, který jej s největší pravděpodobností vetuje. Trump už v reakci republikánským zákonodárcům v obou komorách pohrozil neurčitými následky, pokud se pro návrh vysloví.

Další jednání o ukončení války je naplánováno na příští týden

Další kolo jednání o možném ukončení rusko-ukrajinské války, které zprostředkovávají Spojené státy, je plánováno na úterý nebo středu. Agentuře Bloomberg to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na programu je podle něj americký návrh na zřízení svobodné ekonomické zóny, coby nárazníkového území na Donbase. Podle ukrajinské hlavy státu ale tuto možnost obě válčící strany vnímají skepticky.

J. D. Vance vyzval americké olympioniky, aby se na hrách drželi dál od politiky

Americký viceprezident J. D. Vance během zimních olympijských her v Itálii vzkázal sportovcům z Team USA, že na olympiádě nemají útočit na vlastní vládu. Podle něj mají reprezentovat celou zemi a soustředit se na výkon, ne na politické vzkazy.

Republikáni se k Trumpovi otáčejí zády, ve Sněmovně hlasovali proti clům

V americké Sněmovně reprezentantů došlo k nečekanému zvratu. Šest republikánů se připojilo v hlasování proti clům uvalených na Kanadu k demokratům. Odráží to zděšení některých zákonodárců z Trumpovy vlastní strany nad jeho celní politikou. Hlasování pravděpodobně nebude mít žádný dopad. I kdyby podobně skončilo i v Senátu, prezident má právo ho vetovat.

Podezřelou z masové střelby na západě Kanady je místní osmnáctiletá obyvatelka

Podezřelou z masové střelby v obci Tumbler Ridge na západě Kanady je místní osmnáctiletá obyvatelka, uvedla dnes na tiskové konferenci policie. Podle ní dívka zastřelila osm lidí, včetně své matky, nevlastního bratra, učitelky, pěti studentů střední školy a pak i sebe. Původně policie mluvila o celkem deseti mrtvých. Jaký byl motiv činu, zatím není zřejmé.

Ukrajina uspořádá volby, až budou bezpečnostní záruky a příměří, řekl Zelenskyj

Ukrajina uspořádá volby, až budou odpovídající bezpečnostní záruky a zavládne příměří v bojích s Ruskem, řekl dnes podle světových a ukrajinských agentur prezident Volodymyr Zelenskyj novinářům. Reagoval na článek deníku Financial Times, který s odvoláním na ukrajinské a evropské představitele napsal, že se hlava státu chystá 24. února oznámit plán vypsání prezidentských voleb a referenda o mírové dohodě. Podle listu to Zelenskyj měl udělat po tlaku americké administrativy.

Ve věku 48 let zemřel herec James Van Der Beek, hvězda seriálu Dawsonův svět

Herec James Van Der Beek, kterého si diváci po celém světě pamatují jako Dawsona Leeryho ze seriálu Dawsonův svět, zemřel ve věku 48 let. V posledních letech bojoval s rakovinou tlustého střeva, o níž otevřeně promluvil. Jeho rodina nyní žádá o soukromí.

Stárnoucí stínové tankery hrozí obří ekologickou katastrofou

Stárnoucí ropné tankery, které převážejí surovinu mimo oficiální dohled, představují podle analytiků vážnou hrozbu pro moře i pobřeží. Lodě často plují bez pojištění, s utajenými vlastníky a vypnutými sledovacími systémy.

Polsko se nepřipojí k Trumpově Radě míru, řekl premiér Tusk

Polsko se za nynějších okolností nepřipojí k Radě míru vytvářené americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ale bude dále analyzovat možnosti, uvedl dnes podle médií polský premiér Donald Tusk. Polsko podle něj obdrželo pozvánku na setkání zahajující práci Rady míru, které se uskuteční 19. února v USA.

Muž z Texasu zastřelil svou dceru poté, co se pohádali kvůli Trumpovi

Úřad koronera v anglickém Cheshiru prověřuje smrt třiadvacetileté Britky Lucy Harrison, kterou 10. ledna 2025 zastřelil její otec v domě v texaském Prosperu nedaleko Dallasu. Tragédii podle vyšetřování předcházela hádka o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Britney Spears prodala práva na celou svou hudební tvorbu

Britney Spears uzavřela jeden z největších obchodů své kariéry. Popová hvězda prodala práva na celý svůj hudební katalog společnosti Primary Wave. Hodnota dohody se podle dostupných informací pohybuje kolem 200 milionů dolarů a přichází jen krátce poté, co zpěvačka oznámila, že už nechce vystupovat ve Spojených státech.

Italská vláda se chystá podle médií schválit námořní blokádu pro migranty

Italská vláda dnes projedná nová opatření týkající se migrace. Vyplývá to z programu dnešního zasedání, který byl zveřejněn po 12:00 SEČ. Podle médií se chystá schválit i takzvanou námořní blokádu pro migranty. Balík má navíc upravit italské právo s ohledem na nový unijní migrační pakt, který začne platit v červnu. Námořní blokádu proti migrantům slibovali vládní politici během kampaně před parlamentními volbami v roce 2022.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama