menu

13.8 C
Czech
Čtvrtek 10. července 2025

Lukašenko pogratuloval Trumpovi, vyzval k normalizaci vztahů s USA

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v blahopřání americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi k dnešnímu americkému svátku, Dni nezávislosti, vyzval k normalizaci vztahů mezi Minskem a Washingtonem. Lukašenko obvykle negratuluje vůdcům "nikoli přátelských" zemí, poznamenal běloruský server Naša Niva. Agentura AFP dala blahopřání do souvislosti s tvrdými západními sankcemi, které doléhají na Minsk.

Trump bude v pátek mluvit se Zelenským o pozastavení zbrojních dodávek

Americký prezident Donald Trump bude v pátek telefonicky hovořit se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským, informoval deník Financial Times (FT). Ukrajinský prezident později podle agentury Reuters uvedl, že doufá v hovor s šéfem Bílého domu v pátek nebo v nadcházejících dnech o dodávkách amerických zbraní Ukrajině, která se brání ruské agresi.

Microsoft přepracoval aplikaci Teams. Je rychlejší a méně náročná na paměť

Řecko kvůli vysokým teplotám uzavřelo Akropoli

V Řecku udeřila další vlna veder a úřady opět sáhly k omezením. Turisticky vyhledávaná Akropolis v Athénách zůstala v úterý na čtyři hodiny uzavřená. Důvodem jsou teploty atakující 40 stupňů Celsia a varování nejvyššího stupně před požáry. Ministerstvo kultury uzavření Akropole vysvětlilo snahou zajistit bezpečí jak pro turisty, tak pro zaměstnance.

V pondělním příspěvku na blogu společnost Microsoft uvedla, že uživatelé aplikace Teams se mohou těšit na přepracovanou aplikaci, která je až dvakrát rychlejší než současná verze. Aktualizovaná aplikace je zatím dostupná komerčním klientům, kteří jsou zapojeni do programu preview. Informoval o tom server CNBC a Engadget.

Od svého debutu v roce 2017 se Teams stal tahounem balíčku softwarů Microsoft 365. Společnosti rychle začlenily Teams, aby udržely pracovníky ve spojení prostřednictvím videohovorů a textových chatů. Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella v lednu uvedl, že Teams každý měsíc používá více než 280 milionů lidí. Aplikace Teams měla ale vždy špatnou pověst, co se týče výkonu. To se nyní změní.

Instalace nové aplikace Microsoft Teams by měla být třikrát rychlejší a spouštění schůzek nebo připojování k nim dvakrát rychlejší. Podle Microsoftu by nová aplikace Teams měla také spotřebovat o 50 % méně paměti a o 70 % méně místa na disku. Společnost uvádí, že za tímto účelem optimalizovala datovou, síťovou, chatovou a video architekturu.

Microsoft změnil používané technologie

Jak uvedl server Engadget, významná část tohoto vylepšení je výsledkem přechodu z Electronu na Microsoft Edge WebView 2. Společnost Microsoft také uvádí, že přešla od používání AngularJS k Reactu a standardizovala ovládací prvky pomocí Fluent UI.

„Mezi hlavní přínosy přechodu z Electronu na WebView2 patří menší využití paměti a menší zátěž na disku, protože zdroje jsou sdíleny s prohlížečem Edge,“ vysvětlují inženýři v příspěvku na blogu. „Rozhodnutí přejít z AngularJS na React bylo založeno především na výkonnostních charakteristikách a výsledcích srovnávacích testů specifických pro naše případy použití. Vypozorovali jsme, že nám React lépe vyhovuje a že to byl přínosný krok pro celkový výkon aplikace.“

Kromě vylepšení výkonu Microsoft také aplikaci vizuálně osvěžil, aby lépe odpovídala systému Windows 11. Nová aplikace Teams nyní používá nativní materiály, a působí tak více jako aplikace systému Windows. Microsoft také v celé aplikaci Teams používá méně fialové barvy.

Nový Microsoft Teams však není jen o vzhledu a výkonu. Microsoft přidává také několik velmi užitečných vylepšení. Nový klient má například vylepšenou metodu, která vám umožní zobrazit všechny účty a oznámení v jediné rozbalovací nabídce. Vyhledávání informací a notifikací by také mělo být lehčí. Nová aplikace Teams bude samozřejmě podporovat funkce umělé inteligence, počínaje službou Copilot, kterou Microsoft nedávno představil.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Apple Maps přidává přirozené vyhledávání a ochranu proti přehřátí

Apple pokračuje v tichém vylepšování svých map a s betou iOS 26 se objevují dvě nové funkce, které mohou změnit způsob, jakým aplikaci používáme. Obě zatím Apple oficiálně nepředstavil, ale vývojáři je našli přímo v kódu systému. A vypadá to, že tentokrát nejde jen o drobné ladění.

iPhone 17 Pro Max dostane větší baterii než kdy dřív

Apple chystá na září premiéru iPhonů 17 a už teď je jasné, že rozdíl mezi modely Pro a Pro Max bude letos výraznější než obvykle. Největší změna se týká baterie. Pro Max má dostat dosud nejvyšší kapacitu v historii iPhonů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nvidia jako první na světě překonala tržní hodnotu čtyř bilionů dolarů

Americká technologická jednička Nvidia přepsala historii. Ve středu se jako první firma vůbec dostala přes hranici čtyř bilionů dolarů v tržní kapitalizaci. Na burze NASDAQ akcie společnosti krátce po otevření přidávaly přes dvě procenta a vyšplhaly se až k ceně 164,42 dolaru.

Joao Pedro zařídil Chelsea postup do finále MS klubů

První start v základní sestavě Chelsea, dva góly a postup do finále. Útočník Joao Pedro prožil večer snů. V semifinále mistrovství světa klubů skolil dvěma trefami Fluminense, svůj bývalý klub, a výrazně si řekl o pevné místo v týmu.

Antisemitismus a chvála Hitlera? Muskův chatbot Grok čelí kritice, v Turecku ho zakázali

Chatbot Grok, vyvinutý společností xAI Elona Muska a provozovaný na platformě X, čelí ostré kritice. A to kvůli sérii kontroverzních výroků, včetně antisemitismu a urážek světových politiků. V Turecku je už jeho provoz oficiálně zakázán.

Jako hračka pro psa. Matka spoutala svého syna a sledovala, jak mu pitbul trhá hrdlo

Angelina Williams (28 let) si u soudu v Ohiu vyslechla tvrdý rozsudek. Svého syna na zahradě spoutala, neboť odmítl holýma rukama sbírat psí exkrementy. Poté ho napadl agresivní pitbul, který mu vážně pokousal krk. Žena svazováním a poutáním trestala i svou dceru. Dostala 19 let za mřížemi. Chlapec je fyzicky v pořádku, do života si však nese psychické následky.

Propouštění ve federálních agenturách může pokračovat, rozhodl Nejvyšší soud

Americký Nejvyšší soud vydal v úterý kontroverzní příkaz umožňující prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho administrativě propouštět zaměstnance federálních agentur. Tohle rozhodnutí může vést ke ztrátě desítek tisíc pracovních míst. Nařízení ruší rozhodnutí nižšího okresního soudu, který se postavil proti tomuto propouštění.

O pozastavení dodávek zbraní na Ukrajinu rozhodl Hegseth, Trumpa o tom neinformoval

Americký ministr obrany Pete Hegseth o zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu předem neinformoval Bílý dům. To poukazuje na chaotičnost administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Analýza zadaná vysokými vojenskými důstojníky zjistila, že USA mohou vojensky podporovat Ukrajinu, aniž by byla ohrožena jejich obranyschopnost.

Trump uvedl, že dnes oznámí obchodní plány s nejméně sedmi zeměmi

Americký prezident Donald Trump dnes zveřejní informace týkající se obchodu s nejméně sedmi zeměmi. Napsal to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Neupřesnil ale, zda oznámí obchodní dohody nebo další dopisy zemím, na které chce uvalit clo.
Reklama

DOPORUČUJEME

Apple Maps přidává přirozené vyhledávání a ochranu proti přehřátí

Apple pokračuje v tichém vylepšování svých map a s betou iOS 26 se objevují dvě nové funkce, které mohou změnit způsob, jakým aplikaci používáme. Obě zatím Apple oficiálně nepředstavil, ale vývojáři je našli přímo v kódu systému. A vypadá to, že tentokrát nejde jen o drobné ladění.

iPhone 17 Pro Max dostane větší baterii než kdy dřív

Apple chystá na září premiéru iPhonů 17 a už teď je jasné, že rozdíl mezi modely Pro a Pro Max bude letos výraznější než obvykle. Největší změna se týká baterie. Pro Max má dostat dosud nejvyšší kapacitu v historii iPhonů.

TikTok zaplavila rasistická videa vytvořená pomocí umělé inteligence

Na TikToku kolují krátká videa plná rasistických stereotypů. Podle organizace Media Matters, která se zaměřuje na kontrolu médií, mnohá z nich vznikla pomocí nástroje Google Veo 3. Přestože mají platformy přísná pravidla, některé klipy nasbíraly miliony zhlédnutí.

Apple Music slaví 10 let a představuje novou playlistovou retrospektivu

Apple Music slaví deset let od svého spuštění a naděluje předplatitelům výjimečný dárek. Uživatelé si nově mohou přehrát personalizovaný playlist „Replay All Time“, který mapuje jejich nejoblíbenější skladby za celé období používání služby.

Apple chystá levnější MacBook s čipem z iPhonu 16 Pro

Apple plánuje rozšířit nabídku svých laptopů o cenově dostupnější model. Nový MacBook má zamířit do výroby na přelomu roku 2025 a 2026. Překvapivě bude vybaven procesorem A18 Pro, známým z iPhonů 16 Pro.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nvidia jako první na světě překonala tržní hodnotu čtyř bilionů dolarů

Americká technologická jednička Nvidia přepsala historii. Ve středu se jako první firma vůbec dostala přes hranici čtyř bilionů dolarů v tržní kapitalizaci. Na burze NASDAQ akcie společnosti krátce po otevření přidávaly přes dvě procenta a vyšplhaly se až k ceně 164,42 dolaru.

Bitcoin stagnuje, firmy přesto masivně investují

Bitcoin po červnovém růstu stagnuje. Cena nejvýznamnější kryptoměny se i nadále drží pod historickým maximem. O výrazném obratu zatím nemůže být řeč. Přesto se k Bitcoinu obracejí další velcí hráči z tradičního byznysu.

Joao Pedro zařídil Chelsea postup do finále MS klubů

První start v základní sestavě Chelsea, dva góly a postup do finále. Útočník Joao Pedro prožil večer snů. V semifinále mistrovství světa klubů skolil dvěma trefami Fluminense, svůj bývalý klub, a výrazně si řekl o pevné místo v týmu.

Antisemitismus a chvála Hitlera? Muskův chatbot Grok čelí kritice, v Turecku ho zakázali

Chatbot Grok, vyvinutý společností xAI Elona Muska a provozovaný na platformě X, čelí ostré kritice. A to kvůli sérii kontroverzních výroků, včetně antisemitismu a urážek světových politiků. V Turecku je už jeho provoz oficiálně zakázán.

Jako hračka pro psa. Matka spoutala svého syna a sledovala, jak mu pitbul trhá hrdlo

Angelina Williams (28 let) si u soudu v Ohiu vyslechla tvrdý rozsudek. Svého syna na zahradě spoutala, neboť odmítl holýma rukama sbírat psí exkrementy. Poté ho napadl agresivní pitbul, který mu vážně pokousal krk. Žena svazováním a poutáním trestala i svou dceru. Dostala 19 let za mřížemi. Chlapec je fyzicky v pořádku, do života si však nese psychické následky.

Ikonické útesy na jihu Británie se drolí. Silnice se nebezpečně přibližuje k okraji

Jedna z nejmalebnějších britských silnic se dostává na hranici přežití. Pobřežní útesy ji kvůli erozi každým rokem přibližují k moři. Místní varují před rizikem ohrožujícím život, radnice počítá náklady – a čas běží.

Propouštění ve federálních agenturách může pokračovat, rozhodl Nejvyšší soud

Americký Nejvyšší soud vydal v úterý kontroverzní příkaz umožňující prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho administrativě propouštět zaměstnance federálních agentur. Tohle rozhodnutí může vést ke ztrátě desítek tisíc pracovních míst. Nařízení ruší rozhodnutí nižšího okresního soudu, který se postavil proti tomuto propouštění.

O pozastavení dodávek zbraní na Ukrajinu rozhodl Hegseth, Trumpa o tom neinformoval

Americký ministr obrany Pete Hegseth o zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu předem neinformoval Bílý dům. To poukazuje na chaotičnost administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Analýza zadaná vysokými vojenskými důstojníky zjistila, že USA mohou vojensky podporovat Ukrajinu, aniž by byla ohrožena jejich obranyschopnost.

Trump uvedl, že dnes oznámí obchodní plány s nejméně sedmi zeměmi

Americký prezident Donald Trump dnes zveřejní informace týkající se obchodu s nejméně sedmi zeměmi. Napsal to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Neupřesnil ale, zda oznámí obchodní dohody nebo další dopisy zemím, na které chce uvalit clo.

Rusko podniklo rekordní útok na Ukrajinu, v Polsku odstartovaly stíhačky

Rusko v noci vyslalo proti Ukrajině rekordní množství 728 dronů a také sedm střel s plochou dráhou letu Iskander-K a Ch-101 a šest hypersonických raket Kinžal. Protivzdušné obraně se podařilo zneškodnit 711 dronů a sedm střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo. Média označují ruský útok za dosud největší od začátku války, kterou Moskva rozpoutala před více než třemi lety. Hlavním terčem byl podle ukrajinského letectva Luck na západě země, asi 80 kilometrů od hranic s Polskem, které vyslalo do vzduchu vlastní a spojenecké stíhačky. Ruská protivzdušná obrana zničila nad devíti regiony 86 ukrajinských dronů, včetně dvou, které směřovaly na Moskvu, tvrdí ruské ministerstvo obrany. O případných škodách se nezmínilo.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás