menu

15.8 C
Czech
Pondělí 20. května 2024

Jednou z verzí vyšetřování atentátu na Fica je, že útočník nebyl sám

Slovenské bezpečnostní složky pracují při vyšetřování středečního atentátu na premiéra Roberta Fica také s verzí, že střelec nejednal zcela sám. Vyplývá to z dnešního vyjádření slovenského ministra vnitra Matúše Šutaje Eštoka a náměstka civilní tajné služby SIS Pavola Gašpara. Dříve právě ministr vnitra hovořil o podezřelém jako o útočníkovi, který neměl při činu komplice. Gašpar na tiskové konferenci také řekl, že na Slovensku byl zadržen podezřelý, jenž v zemi chystal podobný útok, jakým byla loňská střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Verstappen získal pole position v Imole, Norris a Piastri z McLarenu byli těsně za ním

Lando Norris a Oscar Piastri z McLarenu se ve vzrušující kvalifikaci v Imole umístili těsně za úřadujícím mistrem světa Maxem Verstappenem. Zatímco Verstappen si zajistil pole position, Piastri byl jen o 0,074 sekundy pomalejší a obsadil druhé místo. Norris, který nedávno zvítězil v Miami, začne závod z třetí pozice, což zdůrazňuje skvělou formu McLarenu, který se výrazně přiblížil vedoucí pozici.

2 dubnové meme předprodeje, o kterých se vyplatí vědět

Sledujte nás na sítích

Meme kryptoměny v současné době zažily ve většině případů obrovský úspěch – například u té nejznámější s názvem dogecoin jsme mohli v posledních 7 dnech sledovat výrazný nárůst obchodních objemů, přičemž za poslední měsíc poté zaznamenal dogecoin až 20% zhodnocení. Společně s růstem objemů obchodů tak lze očekávat i výraznější volatilitu, která může nabídnout zajímavé obchodní příležitosti a cenové výkyvy.

Reklama

Kromě dogecoinu a dalších známých projektů jsou však na trhu s kryptoměnami k dispozici alternativy, které teprve disponují potenciálem obrovského zhodnocení, jako jsme mohli pozorovat například u shiba inu, bonk či právě zmiňovaného dogecoinu. 

V tomto článku si tak blíže představíme Dogecoin20 a Sponge2 – inovativní projekty, které si získávají pozornost a oblibu investorů a celé krypto komunity.

Dogecoin20 bude spuštěn na Doge Day – poslední šance pro časné investory

Dogecoin20 představuje alternativu ke klasickému dogecoinu, přičemž však nabízí jeho držitelům staking a také možnost vstoupit brzy do potenciálně velmi výnosné kryptoměny. Na rozdíl od dogecoinu však má Dogecoin20 omezenou nabídku, což znamená, že u něho nebude možné sledovat jakoukoliv inflaci.

Foto: Inzerce

Předprodej meme kryptoměny – dogecoin20

Reklama

Spuštění projektu je nyní plánováno na tzv. Doge Day. Ten je naplánován každý rok na 20. dubna, přičemž do oslav se zapojuje drtivá většina celé krypto komunity. Během tohoto období je možné taktéž očekávat růst ceny – a to nejen dogecoinu, ale také dalších meme kryptoměn dostupných k obchodování.

Dogecoin20 nabízí v současné době tokeny $DOGE20 v předprodeji, který aktuálně běží na webových stránkách tohoto projektu. Ten lze již nyní označit jako velice úspěšný, jelikož za dobu od svého spuštění dokázal vybrat více než 10 milionů dolarů. Brzcí investoři tak mohou kryptoměnu nakupovat ještě před jejím uvedením na burzy. To je naplánováno právě na 20. dubna, takže zbývá posledních pár dnů, kdy je možné získat kryptoměnu za cenu před zalistováním, a zajistit si tak větší odměny za staking a také výhodu brzkého vstupu.  

Obrázek
Obrázek

Udržitelné transakce a odměny pro komunitu

Celý projekt je postaven na blockchainu Etherea, který zajišťuje rychlejší a ekologičtější transakce. Díky mechanismu Proof-of-Stake mohou investoři stakovat své tokeny a následně získávat odměny v podobě nově uvolněných tokenů $DOGE20.

Abyste se do stakingu mohli zapojit, stačí přejít na webové stránky Dogecoin20 a nakoupit tokeny ve výše zmíněném předprodeji. Kliknutím na tlačítko „Připojit peněženku” se vám zobrazí okno s výběrem Metamask nebo Wallet Connect, která představuje službu pro jednoduché připojení kryptoměnové peněženky. Využít však lze i Metamask, která se řadí mezi nejoblíbenější produkty na trhu. 

V momentě, kdy si tokeny budete přát nakoupit, lze kliknout také na možnost „Nakoupit a stakovat”, která umožní staking tokenů již od momentu samotného nákupu. Díky tomu tak budete získávat odměny ještě před tím, než předprodej skončí. Aktuální odměny se pohybují okolo 52 % za rok (APY).

Zajímavá může být taktéž kalkulačka návratnosti, která vám představí hodnotu vaší investice v případě, že se cena tokenů $DOGE20 změní na určitou hodnotu. Tuto kalkulačku lze nalézt ve spodní části webových stránek projektu. Stačí zadat nakoupené množství tokenů a následně umístit posuvník na cenu, u které předpokládáte, že se na ni tokeny dostanou.

Obrázek
Obrázek

Unikátní mechanismus přemostění Sponge V2

Sponge V2 představuje další meme coin, u kterého se jeho předprodej pomalu začíná blížit k závěru. Investoři tak mají poslední možnost do projektu vstoupit před jeho zalistováním na burzy a odstraněním tokenů z první verze.

Foto: Inzerce

Předprodej meme kryptoměny – sponge v2 

Atraktivní funkcí a mechanikou je poté Stake-to-Bridge, který je pro Sponge V2 unikátní a u žádné jiné kryptoměny jsme se s ním nemohli dříve setkat. A jak tedy Stake-to-Bridge funguje? Jedná se o funkci vhodnou především pro držitele tokenů Sponge V1, kteří již tyto tokeny mají nebo je aktuálně stakují.

Tato mechanika poté umožní stakovat tokeny Sponge 1 a následně získávat jako odměnu tokeny ze druhé verze – tedy Sponge V2. Není tak nutné tokeny z první verze prodávat a následně nakupovat tokeny nové, ale vše je možné provést pouze pomocí stakingu.

Podobně jako výše zmíněný projekt dokázal Sponge V2 ve svém předprodeji vybrat částku přesahující již 20 milionů dolarů, což z této kryptoměny dělá jednu z těch vůbec nejúspěšnějších v tomto roce.

 Nakupovat tokeny z druhé verze je nyní možné právě skrze tento předprodej, který za pár dní skončí a tokeny se zalistují na první decentralizované burzy. To má zpravidla výrazný vliv na cenu, jelikož se o projektu dozví noví investoři a obchodníci.

Obrázek
Obrázek

Gamingový potenciál na vrstvě 3

Tvůrci se svým projektem SpongeV2 plánují taktéž spuštění nativní hry, která bude zahrnovat prvky Play-to-Earn. Tento mechanismus umožňuje hráčům získávat předměty ze hry s reálnou hodnotou. Hráči tak tyto předměty, držené ve svém vlastním inventáři, budou moci prodávat a získávat tak opravdové peníze – to prozatím nebylo ve hrách možné, jelikož hodnota herních předmětů byla vždy pouze součástí dané hry či herní měny.

Vývoj titulu SpongeV2 tedy v současné chvíli pokračuje a podle roadmapy by měla být hra vydána ve třetí fázi projektu. Dvě předešlé fáze počítají s úspěšným ukončením předprodeje, zalistováním tokenů na burzy, přemostěním na druhou verzi Sponge nebo třeba získáním až 10 000 unikátních držitelů.

Co se týče tokenomiky, Sponge V2 počítá s těmito alokacemi:

  • Odměny za staking – 43,09 %
  • Přemostěné Sponge – 26,93 %
  • Marketing – 7,5 %
  • Vývoj hry – 4,4 %
  • Odměny Play-to-Earn – 8 %
  • Likvidita na CEX – 10 %

Z výše uvedeného rozdělení si můžeme všimnout, že téměř polovina nabídky tokenů, která dosahuje celkového množství 150 miliard tokenů, poputuje do poolu s odměnami za staking. Další významná část bude využita pro přemostěné tokeny Sponge. V rámci menších alokací je poté možné si všimnout i části tokenů určených na vývoj hry a jako odměn v rámci play-to-earn. Z toho můžeme usuzovat, že se tvůrci hrou velmi zabývají a že se hráči mají bezpochyby na co těšit. 

Obrázek
Obrázek

Závěr

Meme kryptoměny jsou velmi volatilními projekty, u kterých je možné opakovaně zaznamenávat výrazné cenové výkyvy. V rámci tohoto článku jsme pro vás vybrali 2 atraktivní a potenciálně velmi úspěšné projekty s názvy Dogecoin20 a Sponge V2, které se mohou v blízké době zařadit mezi největší meme kryptoměny na světě.

Je nutné taktéž myslet na to, že nové meme coiny se řadí do kategorie velmi proměnlivých a volatilních aktiv, tudíž doporučujeme každému zájemci si provést vlastní průzkum vybraného projektu a detailní seznámení se s whitepaperem. 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prezidentem Dominikánské republiky se znovu stal Luis Abinader

Prezident Dominikánské republiky Luis Abinader obhájil podle neúplných výsledků nedělních voleb svůj mandát. Se ziskem přes 57 procent hlasů už v prvním kole prezidentských voleb jasně předstihl druhého v pořadí, exprezidenta Leonela Fernándeze, který získal 29 procent hlasů, uvedl dnes odpoledne dominikánský volební úřad. Fernández i třetí v pořadí Abel Martínez už uznali svou porážku, informovala agentura AFP.

Slovenský premiér Robert Fico je podle lékařů stabilizovaný a komunikuje

Slovenský premiér Robert Fico je po pokusu o atentát z minulého týdne ve stabilizovaném stavu a podrobuje se léčbě, informovali představitelé nemocnice F.D. Roosevelt v Banské Bystřici. Vzhledem k tomu, že se země potýká s následky střelby, byla zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. Incident výrazně zvýšil politické rozpory a přiměl vládu i opozici k výzvě ke klidu a zodpovědné diskusi při zajištění bezpečnosti veřejnosti.

Prokurátor ICC žádá o zatykač na Netanjahua, Galanta a tři lídry Hamásu

Hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan dnes oznámil, že soud požádal o vydání zatykačů na lídry palestinského radikálního hnutí Hamás a představitele Izraele, včetně premiéra Benjamina Netanjahua, v souvislosti s jejich činností za sedm měsíců trvající války. Proti prokurátorovu oznámení vystoupili zástupci Izraele i Hamásu. Český premiér Petr Fiala návrh vydat zatykač na představitele izraelské demokraticky zvolené vlády spolu s vůdci islámské teroristické organizace Hamás označil za zcela nepřijatelný.

Zdravotní sestra shledána vinnou ze zabití holčičky, kterou připoutala obličejem dolů k sedacímu vaku

Manchesterská zdravotní sestra Kate Roughley byla odsouzena za neúmyslné zabití devítiměsíční Genevieve Meehan, známé jako Gigi, která se udusila poté, co byla více než hodinu a půl připoutána obličejem dolů k sedacímu pytli. K incidentu došlo v květnu 2022. Porota u manchesterského korunního soudu jednomyslně shledala Roughley vinnou poté, co si vyslechla několik znepokojivých podrobností o jejím chování k nemluvněti.

Íránský viceprezident Mochbar byl pověřen výkonem prezidentské funkce

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes výkonem prezidentské funkce dočasně pověřil dosavadního viceprezidenta Mohammada Mochbara. Stalo se tak po pádu vrtulníku, který si vyžádal životy prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhján. Toho ve funkci dočasně nahradí jeho dosavadní náměstek a jaderný vyjednávač Alí Bágherí Kaní. Chameneí rovněž po smrti politiků vyjádřil soustrast a vyhlásil pět dní státního smutku.

Julian Assange získal právo odvolat se proti vydání do USA

Dva soudci londýnského vrchního soudu povolili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi podat odvolání proti jeho vydání do Spojených států. Rozhodnutí přišlo poté, co Assangeovi obhájci tvrdili, že USA neposkytly dostatečné záruky, že jejich klient nebude v americkém procesu diskriminován kvůli své národnosti.

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.
Reklama

DOPORUČUJEME

Cestování autobusem mezi Brnem a Prahou

Cestování autobusem mezi Brnem a Prahou je jedním z nejoblíbenějších způsobů přepravy mezi těmito dvěma městy. Tato trasa je frekventovaná a nabízí mnoho možností...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prezidentem Dominikánské republiky se znovu stal Luis Abinader

Prezident Dominikánské republiky Luis Abinader obhájil podle neúplných výsledků nedělních voleb svůj mandát. Se ziskem přes 57 procent hlasů už v prvním kole prezidentských voleb jasně předstihl druhého v pořadí, exprezidenta Leonela Fernándeze, který získal 29 procent hlasů, uvedl dnes odpoledne dominikánský volební úřad. Fernández i třetí v pořadí Abel Martínez už uznali svou porážku, informovala agentura AFP.

Slovenský premiér Robert Fico je podle lékařů stabilizovaný a komunikuje

Slovenský premiér Robert Fico je po pokusu o atentát z minulého týdne ve stabilizovaném stavu a podrobuje se léčbě, informovali představitelé nemocnice F.D. Roosevelt v Banské Bystřici. Vzhledem k tomu, že se země potýká s následky střelby, byla zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. Incident výrazně zvýšil politické rozpory a přiměl vládu i opozici k výzvě ke klidu a zodpovědné diskusi při zajištění bezpečnosti veřejnosti.

Prokurátor ICC žádá o zatykač na Netanjahua, Galanta a tři lídry Hamásu

Hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan dnes oznámil, že soud požádal o vydání zatykačů na lídry palestinského radikálního hnutí Hamás a představitele Izraele, včetně premiéra Benjamina Netanjahua, v souvislosti s jejich činností za sedm měsíců trvající války. Proti prokurátorovu oznámení vystoupili zástupci Izraele i Hamásu. Český premiér Petr Fiala návrh vydat zatykač na představitele izraelské demokraticky zvolené vlády spolu s vůdci islámské teroristické organizace Hamás označil za zcela nepřijatelný.

Zdravotní sestra shledána vinnou ze zabití holčičky, kterou připoutala obličejem dolů k sedacímu vaku

Manchesterská zdravotní sestra Kate Roughley byla odsouzena za neúmyslné zabití devítiměsíční Genevieve Meehan, známé jako Gigi, která se udusila poté, co byla více než hodinu a půl připoutána obličejem dolů k sedacímu pytli. K incidentu došlo v květnu 2022. Porota u manchesterského korunního soudu jednomyslně shledala Roughley vinnou poté, co si vyslechla několik znepokojivých podrobností o jejím chování k nemluvněti.

Íránský viceprezident Mochbar byl pověřen výkonem prezidentské funkce

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes výkonem prezidentské funkce dočasně pověřil dosavadního viceprezidenta Mohammada Mochbara. Stalo se tak po pádu vrtulníku, který si vyžádal životy prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhján. Toho ve funkci dočasně nahradí jeho dosavadní náměstek a jaderný vyjednávač Alí Bágherí Kaní. Chameneí rovněž po smrti politiků vyjádřil soustrast a vyhlásil pět dní státního smutku.

Julian Assange získal právo odvolat se proti vydání do USA

Dva soudci londýnského vrchního soudu povolili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi podat odvolání proti jeho vydání do Spojených států. Rozhodnutí přišlo poté, co Assangeovi obhájci tvrdili, že USA neposkytly dostatečné záruky, že jejich klient nebude v americkém procesu diskriminován kvůli své národnosti.

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

Klimatičtí vědci: Globální oteplování nám připraví dystopickou budoucnost

Naše planeta se oteplí nejméně o 2,5 stupně Celsia a bude uvržena do klimatického chaosu a dystopie. List The Guardian provedl průzkum mezi stovkami klimatických vědců Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC), přičemž valná většina nevěří, že svět udrží průměrnou teplotu na uzdě.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.
Reklama
Reklama