Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  10 nejkrásnějších turistických destinací v Rusku – část 3

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Objevte přírodní krásy této fascinující země. Užijte si výhled z helikoptéry na jeden ze sedmi divů Ruska nebo relaxujte v lázních Krasnodarského kraje.

  Pokračování článku 10 nejkrásnějších turistických destinací v Rusku – část 1 a 2.

  Lena Pillars

  Lena Pillars je přírodní park, který se nachází na břehu řeky Lena v jakutské Khangalasské oblasti, nedaleko města Pokrovsk. Komplex vertikálně protáhlých skal se táhne mnoho kilometrů podél břehu řeky a protíná hluboké údolí plošiny Prilenskoye. Skalní sloupy dosahují nejvyšší hustoty mezi vesnicemi Peter a Tit-Ary a jejich výška je až 100 metrů. Vědci se domnívají, že formování hornin začalo asi před 540-560 miliony let. Tento přírodní zázrak nepřestává udivovat fotografy a cestovatele.

  Údolí gejzírů

  Údolí gejzírů, které se nachází uvnitř státní biosférické rezervace Kronotsky na poloostrově Kamčatka, je jedním z největších gejzírových polí na světě a jediným v Eurasii. Bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO jako součást přírodního komplexu sopek na Kamčatce.

  Údolí je hlubokým kaňonem řeky Geyser, která má řadu výstupů z gejzírů, horkých pramenů, bahenních sopek a vodopádů. Na tomto území byla pozorována abnormálně vysoká biodiverzita a vysoký klimatický kontrast. Od roku 1992 jsou na základě exkluzivní smlouvy s Kronotskou rezervací organizovány výlety helikoptérou podle přísného systému pravidel, aby byla zachována rovnováha ekosystému. Údolí gejzírů bylo v roce 2008 veřejností zvoleno jedním ze sedmi divů Ruska.

  Krasnodarský kraj

  Krasnodarský kraj tradičně láká milovníky lázní, pláží a gastronomické turistiky. Mezi tři nejoblíbenější destinace patří pobřežní Soči, Gelendzhik a Anapa. Krasnodarský kraj je ohraničen teplým Azovským mořem na severu a Černým mořem na jihu. Pláže Azovského moře jsou písečné, zatímco pláže Černého moře většinou oblázkové. Můžete si zde užít vodní sporty a potápění, nebo se prostě jen opalovat.

  Krasnodarský kraj je doma i v zahraničí známý jako oblast nejlepších lázeňských a léčebných středisek v Rusku, včetně slavných minerálních vod v Matsesta a kalového bahna poblíž Soči. Region je také dobrou prázdninovou destinací pro aktivní jedince, protože je bohatý na různé přírodní zajímavosti. Mezi ně patří například hora Akhun v Soči, vodopády Agura, Voroncovské jeskyně a jedna z nejkrásnějších silnic na Kavkaze, Krasnaja Poljana.

  Solovské ostrovy

  Solovské souostroví, známé také jako Solovki, se nachází v západní části Bílého moře, mezi Karelským pobřežím Pomořanska a Oněžským poloostrovem, poblíž polárního kruhu. Skládá se ze šesti velkých a více než stovky malých ostrovů. Nabízí malebné pobřeží, shluky balvanů a širokou škálu smíšených lesů roztroušených mezi jezery. Nejznámějším a nejnavštěvovanějším je Velký Solovecký ostrov, kde se nachází vesnice a slavný klášter, jež je zároveň muzeem souostroví.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  hřbitov Highgate

  Jedním z nejkrásnějších míst v Londýně je hřbitov

  Highgate Cemetery je místem posledního odpočinku některých z nejznámějších londýnských obyvatel. Jedná se o místo s nezaměnitelnou atmosférou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama