Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  10 nejkrásnějších turistických destinací v Rusku – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rusko a bývalý Sovětský svaz nabízejí neuvěřitelné hory, pláže, pouště, etnické vesnice, velkolepé sopky i ledovce. To z této destinace dělá jednu z nejrozmanitějších a nejkrásnějších na světě.

  Kvůli nedostatku investic do rozvoje a špatné pověsti jsou však mnohé přírodní krásy Ruska často přehlíženy i místními. Tento průvodce představuje deset úžasných turistických destinací pro nadšené cestovatele a milovníky aktivní dovolené.

  Dargavs, město mrtvých

  Dargavs se nachází v Dargavské dolině v Severní Osetii-Alánii. Dargavskaya Hollow je chráněna před mraky a větry horami, které vytvářejí zvláštní suché mikroklima. Dno kotliny je převážně ploché, což je mezi horskými soutěskami vzácnost.

  Vesnice Dargavs byla osídlena již od doby bronzové a byla jedním z hlavních center formování tagaurské společnosti, která patří k vyšší vrstvě Východní Osetie. Stěhování obyvatel začalo po založení sousedního města Mozdok. V roce 1830, během povstání v Osetii, bylo zabito mnoho obyvatel vesnice a mnoho jejich domovů zničeno.

  V současné době zde není žádné stálé obyvatelstvo, což vedlo k tomu, že je vesnice známá jako „město mrtvých“. Najdete tu tři typy staveb: ty, které se nacházejí nad zemí, kde střechu tvoří pyramida vyrobená z obdélníkových břidlicových desek. Dále takové, jež mají vrchní štítové stropy a třetí, nejnáročnější, jež jsou napůl pod zemí. Ty jsou vystavěny v obdélníkovém tvaru z hrubě opracovaných kamenných desek.

  Petrohrad

  Nejkrásnější město v Rusku je plné romantické atmosféry, mostů, muzejních uliček a císařského ducha. Ruské severní hlavní město má jedinečnou kulturní historii, která bude zajímat skutečné milovníky všeho klasického: divadla, baletu a opery. Ani týden strávený neobyčejně rychlým tempem nebude stačit k poznání špičky ledovce kulturního dědictví města.

  Budovy a památky velkého historického významu, včetně katedrály svatého Izáka, pevnosti Pavla a Petra a Něvského prospektu, čekají na prozkoumání a objevení. Národní muzea představují největší díla ruských a evropských malířů, soustředěná ve Státním muzeu Ermitáž a galerii Erarta.

  Petrohrad potěší fanoušky tradičních památek a historického kulturního dědictví. Prozkoumat jen ty nejznámější atrakce vám může trvat několik týdnů.

  Přírodní rezervace Zapovednik „Stolby“

  Přírodní rezervace Stolby se nachází v severozápadních výběžcích pohoří Východní Sajany, hraničící s centrální sibiřskou plošinou. Severovýchodě od rezervace leží město Krasnojarsk. Dostanete se do ní snadno autobusem z centra města.

  Byla založena v roce 1925 z iniciativy obyvatel, kteří chtěli zachovat přírodu kolem malebných zbytkových výchozů (pilířů) syenitu. Přírodní rezervace Stolby je velmi oblíbenou destinací pro nadšence do lezení po skalách. Do civilizace je to odtud kousek, přístup je snadný a skály jsou tu prostě skvělé. Denní i noční pěší výlety po značených a dobře udržovaných stezkách vás odmění nádhernými výhledy, které na vás čekají na vrcholcích sopečných pilířů. Přírodní rezervace Stolby je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  hřbitov Highgate

  Jedním z nejkrásnějších míst v Londýně je hřbitov

  Highgate Cemetery je místem posledního odpočinku některých z nejznámějších londýnských obyvatel. Jedná se o místo s nezaměnitelnou atmosférou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama