Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  10 nejkrásnějších turistických destinací v Rusku – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rusko je obrovská země a jako taková nabízí nepočítaně krásných míst k prozkoumání. Vydejte se s námi na nejvyšší hřebeny i k největšímu sladkovodnímu jezeru na světě.

  Pokračování článku 10 nejkrásnějších turistických destinací v Rusku – část 1.

  Pohoří Altaj

  Pohoří Altaj je složitý systém nejvyšších hor sibiřských hřbetů oddělených hlubokými říčními údolími a rozsáhlými kotlinami. Národní rezervace Altaj a národní rezervace Katunskiy společně tvoří Zlaté hory Altaj na seznamu světového dědictví UNESCO. Altaj láká každoročně tisíce turistů díky nekonečným možnostem aktivní dovolené a příležitostí pořídit nádherné krajinářské fotografie.

  Altaj přitahuje téměř všechny druhy turistiky, od výletů po rafting. Lze zde snadno podnikat cokoli od horské turistiky po procházky. Matka příroda štědře obdařila toto pohoří polopouštěmi, stepí, tajgou, alpskými loukami, jezery a nesčetnými vodopády. Největší jezero v oblasti je jezero Teletskoye, obklopené tajgou, které je zároveň jedním z nejhlubších jezer na světě. Nachází se zde více než 400 vápencových a dolomitových jeskyní s neuvěřitelnými sintrovými útvary. Navštivte například jeskyně Taldinskie, Charyshskie a Hanharskie.

  Jezero Bajkal

  Jezero Bajkal je největší a nejhlubší jezero na zemi. Region nabízí rozmanitou škálu aktivit: ubytování v malých dřevěných domcích pro nenáročné, rybaření, jízdy psím spřežením a zimní návštěvy saun.

  Málokterá přírodní památka dokáže překonat krásu a majestátnost jezera Bajkal. Čistá voda láká ke koupání. Mezi oblíbená místa pro turisty patří pláže ostrova Olkhon, Sandy Bay a Small Sea, kde se můžete i potápět. Pláž Sarayskiy, která se nachází severně od známého mysu Burkhan, je nejkrásnější pláží na jezeře a její zlaté písečné duny jsou orámovány borovým lesem.

  Úchvatné údolí Sarminskoe začíná na úpatí pohoří Primorsky, kde se Sarma vlévá do moře poblíž malé vesnice stejného jména. Řeka prorazila rokli ve skalách, které dnes slouží jako obří větrný tunel. Rychlost větru zde dosahuje 60 kilometrů za hodinu a dává všem návštěvníkům nezaměnitelný pocit svobody.

  Oněžské jezero a ostrov Kizhi

  Jezero Onega se nachází na severozápadě a je druhým největším sladkovodním jezerem v Evropě. Rozmanitost ryb v jezeře je obrovská, žijí tu jeseteři, lososi, pstruzi, cejni, sumci, úhoři a další. I přes zhoršující se životní prostředí je rybaření na Oněžském jezeře vynikajícím zážitkem, a to kvůli velkému množství ryb v jeho vodách.

  Hlavním lákadlem jezera Onega je ostrov Kizhi, kde se nachází 89 památek pečlivě zachovaných dřevěných architektonických staveb. Vznikly mezi 15. a 20. stoletím. Uprostřed ostrova uvidíte kostel Proměnění Páně, kostel Přímluvy Panny Marie a zvonici. Kizhi je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO, zatímco Oněžské jezero je stále oblíbenější mezi jachtaři a turisty. Každý rok se zde koná ruská plachetní regata Onego a Festival dřevěných lodí Blue Onego.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  hřbitov Highgate

  Jedním z nejkrásnějších míst v Londýně je hřbitov

  Highgate Cemetery je místem posledního odpočinku některých z nejznámějších londýnských obyvatel. Jedná se o místo s nezaměnitelnou atmosférou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama