Reklama

10 důvodů, proč necvičíte – část 3

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Každý z nás měl určitě alespoň jednou v životě předsevzetí, že začne pravidelně cvičit. Mnoho lidí ale skončí sotva začalo, nebo nezačne vůbec. Z jakého důvodu? A jak tyto překážky překonat?

Pokračování článků 10 důvodů proč necvičíte, část 1 a 2.

Jste unavení a bolaví

Cvičení může být nepříjemné, zejména na začátku. Jakmile se vaše tělo přizpůsobí, začne to být snazší. Přesto i zkušení fitness guruové po těžkém tréninku zažívají občas bolesti.

Pokud je váš trénink opravdu bolestivý, možná budete muset zkusit něco jiného, ​​abyste předešli zranění. Pokud je bolestivost jen důsledkem toho, že si vaše tělo teprve zvyká, vyzkoušejte některý z následujících tipů:

Snadno do toho: Začněte několika dny mírného kardia (jako je chůze) a základních silových tréninků k vybudování vytrvalosti a síly.

Zůstaňte v cílové zóně srdečního rytmu: Pokud pracujete se střední intenzitou, měli byste být schopni konverzovat.

Začněte s lehkými váhami: U posilování je třeba vynaložit úsilí na vybudování svalů. Když začínáte, každá váha, kterou zvednete, bude vyžadovat úsilí. V počátcích se více zaměřte na udržení dobré formy. Poté, co zvládnete cvičení, zvyšte váhu.

Dopřejte si další dny odpočinku: Pokud jste více bolaví nebo vyčerpaní než obvykle a nezměnili jste svou rutinu, je to znamení, že vaše tělo potřebuje den odpočinku na zotavení navíc.

Máte problém se závazkem

Pokud přemýšlíte o cvičení z dlouhodobého hlediska (musím to dělat navždy), může vás tato představa ochromit. Mějte na paměti, že nemusíte měnit vše ve svém životě najednou. A ne všechny změny se musí odehrát přes noc. Pokud máte potíže s dodržováním rutiny cvičení, zkuste násedující:

Začněte s malými cíli: Je snazší držet se cvičení, když si stanovíte malé cíle. Dejte si výzvu, že každý den budete 10 minut chodit, nebo že si přivstanete na krátkou jógovou seanci.

Plánujte dopředu: Naplánujte si tréninky a připravte se na ně předem, abyste nebyli v pokušení je vynechat.

Udělejte ze cvičení prioritu: Zeptejte se sami sebe, zda je pro vás rutina ve fitness opravdu důležitá. Stanovit prioritu cvičení vyžaduje závazek. Závazek vyžaduje motivaci. Zjistěte, jaké jsou vaše cíle, ale udržujte je realistické.

Nesoustřeďte se jen na hubnutí: Pokud je vaším jediným cílem hubnutí, může být obtížné dodržovat rutinu, pokud nevidíte výsledky hned. I když nechcete ztratit ze zřetele své dlouhodobé cíle, zkuste věnovat část své pozornosti jiným výhodám cvičení.

Nemáte čas

Když se díváte na svůj seznam úkolů, může se vám zdát, že nemáte čas cvičit. Nemusíte ale cvičit hodinu v kuse, aby to mělo nějaký efekt. A pokud se blíže podíváte na to, jak trávíte čas, možná si uvědomíte, že máte více času, než jste si mysleli.

Stanovte si plán a kalendář svých tréninků, abyste mohli sledovat svůj pokrok a zůstat motivovaní. To, že si během dne nemůžete najít 30minutový časový úsek na cvičení, ještě neznamená, že nemůžete cvičit vůbec. Zkuste svou aktivitu rozdělit na 10- nebo 15minutové segmenty. Výzkum ukázal, že rozdělené tréninky jsou stejně účinné jako tréninky v kuse.

Vstaňte o několik minut dříve a vydejte se na rychlou procházku, využijte část přestávky na oběd, nebo si po práci zadovádějte se psem. I malé změny, jako je parkování na opačné straně pozemku, nebo schodiště místo výtahu, se časem sčítají.

Pamatujte: Cvičení generuje energii. Čím více energie máte, tím více toho každý den uděláte.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Běh
Ať už vás k běžecké přestávce donutí okolnosti, nebo si uděláte pauzu dobrovolně, návrat chvíli trvá. Běh pro vás pravděpodobně byl zdrojem úlevy od stresu. Nyní je čas najít další relaxační aktivity, které vám pomohou zvládnout stres.
paddleboarding
Paddleboarding se stává jedním z nejpopulárnějších vodních sportů. Je posilováním pro celé tělo, způsobem, jak si užít přírodu i skvělou zábavou. O co se vlastně jedná?

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama